IS 250 - wymiana oleju w skrzyni

ODPOWIEDZ
KamilSTI
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2018, o 22:01
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Piła
Kontakt:

IS 250 - wymiana oleju w skrzyni

Post autor: KamilSTI »

Cześć,
Czy orientuje się ktoś co ile kilometrów wymienia się olej w skrzyni biegów oraz w tylnym moście ?

Lexus IS 250 2014r.

Z góry dzięki za informację :ok2:
Firlej
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS 250 - wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Firlej »

W tylnym moście co 30 tys km. Natomiast w skrzyni... Ja metodą dynamiczną wymieniłem po 80 tys km. Uważam, że to optymalny przebieg na tego typu operacje.
KamilSTI
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2018, o 22:01
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Piła
Kontakt:

Re: IS 250 - wymiana oleju w skrzyni

Post autor: KamilSTI »

Firlej pisze:W tylnym moście co 30 tys km. Natomiast w skrzyni... Ja metodą dynamiczną wymieniłem po 80 tys km. Uważam, że to optymalny przebieg na tego typu operacje.
Ja mam 68 i się tak zacząłem zastanawiać ;) Pamiętasz może ile kosztowała Ciebie ta dynamiczna wymiana oleju ? Jakaś odczuwalna różnica po takim zabiegu ?
Firlej
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS 250 - wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Firlej »

Znajomy warsztat samą wymianę zrobił mi za free. Mój koszt to chyba 14l oleju plus filtr oleju, uszczelka miski. Generalnie żadnych zmian na plus nie zaobserwowałem, no może troche szybciej zaczął zmieniać biegi... Olej przy 80 tys km przebiegu był bardzo ciemny. Zrobiłem to bardziej profilaktycznie aby kolejne 80 tys skrzynia pracowała jak do tej pory.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk3 2013-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość