GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

owczar pisze:Niech zaczną od sprawdzenia poziomu oleju. Bo potem nie będziesz nawet wiedział czy to zły poziom czy olej.
Wiesz jak byłem w tym poprzednim warsztacie gdzie rzekomo stwierdzili ze oleju jest tyle ile powinno byc, to sprawdzali na podnośniku przy odpalonym samochodzie... tyle zauważyłem... Nie wiem jak powinna przebiegać prawidłowa procedura sprawdzania stanu... Jak wymiana oleju nic nie zmieni to 9 listopada jade na diagnostykę komputerową... a później to już nie chcę myśleć... bo pójdzie w tysiące pln

Jeszcze jedno pytanie dla wtajemniczonych.. czy jak przy dojeździe do skrzyżowań będę wrzucał N żeby nie przenosiło szarpnięć na wszystkie podzespoły to źle czy dobrze, czy coś jeszcze gorzej się podzieje ze skrzynią??
Obrazek
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: Adolvo »

DawGad pisze:
owczar pisze: Jeszcze jedno pytanie dla wtajemniczonych.. czy jak przy dojeździe do skrzyżowań będę wrzucał N żeby nie przenosiło szarpnięć na wszystkie podzespoły to źle czy dobrze, czy coś jeszcze gorzej się podzieje ze skrzynią??
bardzo niedobre zachowanie dla skrzyni..
nie powinno się korzystać z N w ogóle podczas jazdy..
Obrazek
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

Niestety wymiana oleju z filtrem w skrzyni nie pomogła. Samochód nadal szarpie podczas redukcji biegów. Pojadę jeszcze na diagnostykę komputerową, podejrzenia padają na elektrozawory w skrzyni...
Tak czy inaczej nie wiem czy nie szukać jakieś używanej skrzyni. Jeżeli przychodzą Wam do głowy jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać...
Obrazek
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: Marek82 »

ja bym szedł najtańszym kosztem, jedź sprawdź skrzynie na kompie, tam Ci pokaże co i jak i będziesz wiedział jakie koszty, a jak kupisz używaną skrzynie i będzie znowu coś nie tak? lepiej naprawiać to co się ma no chyba, że się nie opłaca no to wiadomo
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: ProMienisty »

wybór skrzyni do GS430 ,model A761E praktycznie nie istnieje ,oczywiście można coś trafić ,tylko nie wiadomo co
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

ProMienisty pisze:wybór skrzyni do GS430 ,model A761E praktycznie nie istnieje ,oczywiście można coś trafić ,tylko nie wiadomo co
Właśnie widzę że nie ma na aukcjach... ciekawe z jakiego powodu, bez awaryjności czy nie licznej ilości gs430 dostępnych na rynku??
Wychodzi na to że trzeba będzie poddać skrzynię naprawie...
Obrazek
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: agiless »

Z tego co tu opisujesz, bardziej mi to odpowiada uszkodzeniu selenoidu w skrzyni. Nie znam tej skrzyni na tyle, żeby wskazać konkretny, ale najlepiej żebyś podjechał do fachowca od skrzyń, bo należałoby wymontować je i spróbować wyczyścić.
Nie pakuj się w inną skrzynię. Jeśli przebieg masz pewny, to nic nie powinno jej dolegać. Selenoid, to nic innego jak elektrozawór, który potrafi nawalić lub się po prostu zabrudzić.
Do czasu usunięcia usterki staraj się nie jeździć, bo fizycznie przy takim szarpaniu bardzo zużywają się elementy cierne skrzyni.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

Podłączyłem taki prosty czytnik, urządzenie do sczytywania kodów i pojawiła się kod błędu P0756 shift solenoid "B" performance ( shift solenoid valve s2)
Wskazuje że być może ten elektrozawór pracuje wadliwie
Obrazek
corner
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 14 cze 2013, o 22:56
Model Lexusa: gs430
Skąd:: Szczytno
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: corner »

Jak coś to sąsiad ma taką skrzynię ale niestety uszkodzoną (glikol dostał się do oleju przez nieszczelną chłodnicę).
Samochód jeździł ale poszarpywał.
Być może jakieś części da się z niej jeszcze wyjąć.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430MKIII szarpie przy redukcji biegów

Post autor: DawGad »

corner pisze:Jak coś to sąsiad ma taką skrzynię ale niestety uszkodzoną (glikol dostał się do oleju przez nieszczelną chłodnicę).
Samochód jeździł ale poszarpywał.
Być może jakieś części da się z niej jeszcze wyjąć.
Jak padł elektrozawór to raczej będę chciał kupić nowy żeby nie było tematu, ale w razie czego dzięki za namiar. Jak możesz to napisz na PW ile kolega chce za całość.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości