Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
hulk
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 10:19
Model Lexusa: poszukuję
Skąd:: Polska
Kontakt:

Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: hulk »

Czy istnieje możliwość sprawdzenia historii serwisowej w przypadku Lexusów? W przypadku części innych marek można, np. w w przypadku Audi udostępniają takie informacje w ramach płatnego sprawdzenia przed-sprzedażowego samochodu, albo też można zapłacic parę dyszek kolesiowi pracującemu w serwisie Audi/VAG - oczywiście dane zawierają jedynie historią serwisową z ASO.

Czy jest taka możliwość w przypadku aut marki Lexus?
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: niven »

tak, jedziesz do ASO dowolnego lexus lub toyota z właścicielem auta i dowodem rejestracyjnym i właścicielowi muszą pokazać historię (i to nawet nieodpłatnie)

widać tam zarówno naprawy gwarancyjne, naprawy odpłatne jak i obsługę przeglądową
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: q3_ »

Tak, a dodatkowo możesz zadzwonić, puścić maila do serwisu na przykład w Szwajcarii gdzie nie wymagali żeby się stawić z czymkolwiek lub kimkolwiek, tylko na podstawie vinu podali część historii serwisowej o którą poprosiłem. Nie wiem to będzie wyglądać w kontekście nowego rodo ;-) ale może im to nie będzie za bardzo przeszkadzało...
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: niven »

szwajcaria nie jest w UE więc CHYBA ich rodo nie dotyczy
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: ledziu »

Tylko z ch jest inny problem...poziom usług/wiedzy -10 do tego ciekawe jak z częściami bo np.auto z aso volvo miało rozrząd firmy którą musiałem szukać przez google :biggrin2:
Więc fajnie jak olej był zmieniany ale i tak wszystko jest do sprawdzenia albo ponownego montażu... :ok:
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: q3_ »

Racja, z tą Szwajcarią pojechałem za daleko. Traktujmy to jako skrót myślowy. Tak czy owak te przepisy są podobne wszędzie, i spodziewałbym się że ich przepisy są podobne do rodo. Czytałem, że Szwajcaria bierze pod uwagę te zmiany i jakoś będzie dostosowywać swoje lub już dostosowała - czytałem to na fali wprowadzania rodo wiosną.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: ledziu »

Może jak potrzebna byłaby tylko informacja kiedy był ostatni przegląd i przy jakim przebiegu to nikt problemu by nie robił...
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: q3_ »

Dostałem dużo więcej informacji, łącznie z danymi adresowymi ówczesnego właściciela. Wstępnie nawet sugerowałem żeby je usunęli ale nikt się tym najwyraźniej nie przejął.
mystic888
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 16 cze 2018, o 19:09
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Żory
Kontakt:

Re: Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: mystic888 »

Gdzie dokladnie pisales?
MOj jest ze Szwajcarii i nie wiem dokladnie do kogo sie zglosic. A PL nie maja zadnych info.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus - możliwość sprawdzenia historii serwisowej

Post autor: q3_ »

Dzwoniłem i pisałem do serwisu, którego pieczątki były w książce serwisowej samochodu. Zdjęcia książki były udostępnione przez sprzedającego. To była firma Emil Frey AG.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości