GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
S600
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lip 2018, o 09:27
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: S600 »

CezaryR pisze:Witajcie,
Może ktoś ma doświadczenia z tym ogłoszeniem?
https://allegro.pl/ogloszenie/lexus-gs- ... 7530227659

Będę wdzięczny za każde informacje.
Komis. Jak dzwoniłem Pan komisant nic nie wiedział, pojazd sprowadzony ma już LPG od kiedy nie wiadomo. Przez telefon tak gadał że nie pojechałem.
Jabol
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2018, o 10:21
Model Lexusa: jeszcze brak
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Jabol »

Panowie a ktoś wie coś na temat tego egzemplarza?
Https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... xtor=SEC-8

Opis mnie nieźle zainteresował, swoje kosztuje ale dobrze to wygląda.
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dadan »

Ale co dobrze wygląda w tym opisie? Że ktoś rozrząd i wycieraczki wymieniał w aucie? :biggrin2: Gaz ma 70 tyś km i nie wiadomo co z wtryskami, reduktorem. Nic nie wiadomo o wydechach. Cena kosmos, to 18-letni przedliftowy gs który i tak będzie wymagał inwestycji.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Ja będę mieć przedlifta białego za 22, 170tys z dokumentacją przebiegu więc jak coś to proszę pisać ;)
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
735
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 19 lut 2017, o 17:18
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: 735 »

Co myslicie o tym autku https://allegro.pl/ogloszenie/lexus-gs- ... 7530561279. Jest ktos blisko Gorzowa zeby obejrzec co to warte.
735
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 19 lut 2017, o 17:18
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: 735 »

Awatar użytkownika
CezaryR
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2018, o 12:00
Model Lexusa: GS300 mkII 2003
Skąd:: Połczyn Zdrój
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: CezaryR »

S600 pisze:
CezaryR pisze:Witajcie,
Może ktoś ma doświadczenia z tym ogłoszeniem?
https://allegro.pl/ogloszenie/lexus-gs- ... 7530227659

Będę wdzięczny za każde informacje.
Komis. Jak dzwoniłem Pan komisant nic nie wiedział, pojazd sprowadzony ma już LPG od kiedy nie wiadomo. Przez telefon tak gadał że nie pojechałem.

Oglądałem samochód, poniżej kilka spostrzeżeń z oględzin, ale zaznaczam nie jestem fachowcem.
  • 1) Samochód stoi w komisie, brudny okurzony widać, że trochę czasu już tam jest, mimo warstwy kurzu można zauważyć, że lakier mocno porysowany (praktycznie dookoła, w załączeniu link do kilku zdjęć, na zdjęciu z wykwitami rdzy tylnych drzwi widać kilka rys, na całym samochodzie jest dużo podobnych skaz lakieru), tak jakby jezdził po krzakach. Sprzedawca twierdzi, że wystarczy przepolerować, a mechanik z którym konsultowałem stwierdził, że polerowanie może nie wystarczyć (zbyt głębokie rysy)
  • 2) Lakier w bardzo słabym stanie, szczególnie drzwi kierowcy wręcz matowe w dolnej części.
  • 3) Drzwi kierowcy na wysokości klamki pogięte wygląda to jak by ktoś prostował pogiętą blachę
  • 4) Tylne drzwi na rancie stykającym się z nadkolem z widocznymi purchlami i pokazująca się rdzą, nad listwą ozdobną (fotka)
  • 5) Widoczne purchle na nadkolu tylnym od zewnętrznej strony (strona pasażera)
  • 6) W bagażniku widoczne spore ognisko korozji, strona od kierowcy. Okolice nadkola
  • 7) Widoczne wycieki w silniku między kolektorem, a blokiem silnika od strony pasażera, druga strona sucha. (fotka)
  • 8) Po odpaleniu silnik pracował na obrotach ok 1200, po kilku chwilach obroty trzymały się na poziomie 800
  • 9) to na plus - ładne wnętrze
  • 10) Sprzedający mówi, że nie mierzył go miernikiem grubości lakieru i nie wie czy samochód był malowany
  • 11)to na plus - sprzedający zgadza się na weryfikację samochodu np: przez autotesto
  • 12) Z nr vin wynika że samochód wyprodukowano w 2002r., w ogłoszeniu wskazano cyt. "2003 rok produkcji model 2004"
Fotki: https://photos.app.goo.gl/bJkGLQJVmPb1tkgt8

Kilka pytań:
  • 1) Nigdzie nie widziałem informacji o rdzewiejących drzwiach, czy może to być efekt napraw? Co może wskazywać na powypadkową historię.
  • 2) Z tego co czytałem: jeśli silnik jest w dobrym stanie, to powinien być suchy. Pytanie czy bać się wskazywanych wycieków?
    Nie oglądałem od spodu samochodu i nie wiem jak wygląda szczelność skrzynia silnik.
  • 3) No i najważniejsze, czy warto pchać się w ten konkretny samochód. Czy może być dobrą bazą. I ile jest wart w tym stanie ?
Będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam serdecznie
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: jezyk_05 »

dadan pisze:Ale co dobrze wygląda w tym opisie? Że ktoś rozrząd i wycieraczki wymieniał w aucie? :biggrin2: Gaz ma 70 tyś km i nie wiadomo co z wtryskami, reduktorem. Nic nie wiadomo o wydechach. Cena kosmos, to 18-letni przedliftowy gs który i tak będzie wymagał inwestycji.

Tak, tak cena kosmos.... Serio ? popatrz sobie na całkowitą serię, którą sprzedają po 25k z niewiadomą historią i teraz dolicz rozrząd, zawieszenie itp itd..... Co z tego ze gaz ma 70tys ?? uwielbiam takie gadanie z dupy, zapraszam na oględziny auta i wtedy czekam na konstruktywną krytykę. Najlepsze że sam sobie zaprzeczasz :-) najpierw piszesz że tylko zrobiony rozrząd, jakieś wycieraczki i inne duperele i że to nie istotne ale pod koniec piszesz że i tak trzeba będzie inwestować. Nie wiem czy masz takie auto ale po podpisie wnioskuję że szukasz perełki za 10k...
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dadan »

jezyk_05 pisze:
dadan pisze:Ale co dobrze wygląda w tym opisie? Że ktoś rozrząd i wycieraczki wymieniał w aucie? :biggrin2: Gaz ma 70 tyś km i nie wiadomo co z wtryskami, reduktorem. Nic nie wiadomo o wydechach. Cena kosmos, to 18-letni przedliftowy gs który i tak będzie wymagał inwestycji.

Tak, tak cena kosmos.... Serio ? popatrz sobie na całkowitą serię, którą sprzedają po 25k z niewiadomą historią i teraz dolicz rozrząd, zawieszenie itp itd..... Co z tego ze gaz ma 70tys ?? uwielbiam takie gadanie z dupy, zapraszam na oględziny auta i wtedy czekam na konstruktywną krytykę. Najlepsze że sam sobie zaprzeczasz :-) najpierw piszesz że tylko zrobiony rozrząd, jakieś wycieraczki i inne duperele i że to nie istotne ale pod koniec piszesz że i tak trzeba będzie inwestować. Nie wiem czy masz takie auto ale po podpisie wnioskuję że szukasz perełki za 10k...
Po pierwsze nie szukam auta. Po drugie to że ktoś sprzedaje za 25 przedlifta nie oznacza że ktoś tyle zapłaci, chyba że mowa o V8 - to jeszcze trzyma wartość. Po trzecie nikt nie zwróci Ci tego że rozrząd zrobiłeś czy założyłeś gwint. Albo go wymienisz bo chcesz jeździć, albo nie inwestujesz i masz szrota którego nikt nie kupi nawet za czapkę drobnych. Po czwarte KAŻDE stare auto wymaga inwestycji, chyba że ktoś będzie jeździł 2 tyś km rocznie to może szczęśliwie się przebuja.
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: jezyk_05 »

To po co odwiedzasz ten wątek i siejesz ferment ?? to że za części mi się nie zwróci to chyba jasna sprawa, każdy wycenia na ile uważa i jeżeli znajdzie się kupiec, który doceni wkład i zaangażowanie to zapłaci. Nie widziałeś auta, nic nie wiesz o nim to po co piszesz ?? trol internetowy ?? sorry ale nie trawię czegoś takiego....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości