[RX400] gen2 drgania silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Też miałem plan załadować uszczelniacz ale bałem się przytkania kanałów, do Mosiny w sierpniu muszę pokonać 1000km a do sierpnia jeździć do pracy także nie ryzykowalem. Ale spoko że u Ciebie to dało radę. To już mi sie humor popsuł jak powiedziałeś o remontach dziurach i kijowym dojezdzie do Mosiny. Nigdy nie byłem w tych okolicach. Chociaż spr na nawi, to dojazd z NL 1000km potrwa 8h a dojazd z Mosiny do mnie 200km 3h :down:
Wazne żeby wszystko w moim autku wróciło do normy.
A ha widzę że masz pojęcie o marce także zaraz zapytam... Jak jest z DVD w tym aucie trzeba mieć oddzielny napęd czy płyta bvd idzie w napęd od nawi i tyle? jak to wygląda??wiele aut ma dvd. Da się to jakoś dołożyć kupić napęd i podpiąć wiesz może coś na ten temat??
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Do Mosiny musisz wjechać od strony Poznania,zjazd z A2 i droga prosta.Były już blokady drogi prowadzone przez mieszkańców niezadowolonych z tempa prac i koniecznych objazdów.Ja musiałem jechać z kierunku Zielonej Góry.Z Leszna można już szybko przejechać spory kawałek drogi nową S5.
W sprawie DVD to napęd w bagażniku służy tylko nawigacji.Mam nagłośnienie ML i tutaj seryjnie jest napęd DVD ale tylko do audio.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

carinus pisze:Do Mosiny musisz wjechać od strony Poznania,zjazd z A2 i droga prosta.Były już blokady drogi prowadzone przez mieszkańców niezadowolonych z tempa prac i koniecznych objazdów.Ja musiałem jechać z kierunku Zielonej Góry.Z Leszna można już szybko przejechać spory kawałek drogi nową S5.
W sprawie DVD to napęd w bagażniku służy tylko nawigacji.Mam nagłośnienie ML i tutaj seryjnie jest napęd DVD ale tylko do audio.
Super kolego dzięki za wskazówki tak też się będę kierował. Ja również mam system ML. Czyli w systemach z DVD płytę z filmem wkłada się w zmieniarke sprzodu tam gdzie zwykle płyty CD?? Czy jest kolejny napęd gdzieś w schowku??
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Napęd DVD i zmieniarka jest na przednim panelu.Na przednim panelu odtwarzacza powinieneś mieć oznaczenie rodzaju napędu i tolerowanych formatach.W bagażniku jest tylko napęd dla płyt z mapami GPS.W polskiej instrukcji obsługi nie widziałem nawet wzmianki o wersji ML i formatach odczytywanych płyt DVD.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

carinus pisze:Napęd DVD i zmieniarka jest na przednim panelu.Na przednim panelu odtwarzacza powinieneś mieć oznaczenie rodzaju napędu i tolerowanych formatach.W bagażniku jest tylko napęd dla płyt z mapami GPS.W polskiej instrukcji obsługi nie widziałem nawet wzmianki o wersji ML i formatach odczytywanych płyt DVD.
No to wszystko jasne... filmów nie po oglądam. Zaoszczedziles mi grzebania w bagażniku:) szkoda że nie można podłączyć napędu oddzielnego do systemu i odtwarzać bajki mój synek by się ucieszył a tak myślę nad czym innym dalej. Dzieki :ok:
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Lex odebrany z mosiny od Marka. Wszystko wróciło do normy wymienione dwie uszczelki PG, jedna glowica bo nie nadawała się do naprawy (po pękana) regulacja zaworów, płyny, oleje, zimeringi, uszczelki, uszczeleczki wszystko wymienione, klima sprawdzona nabita. Spalanie spadło o 1l na 100km zero szarpniec. Silnik pracuje płynnie aksamitnie jak nowy. Czas około 10dni roboczych. Cena nie mała bo 5500 ale silnik był wyciągany i nowa glowica to trochę nabilo cenę ale zadowolenie teraz jest bezcenne w końcu wsiadam i z uśmiechem ruszam w trasę.Warsztat niepozorny ale duża wiedza Marka, ma dostęp do wielu części i przede wszystkim wie co robi. Tylko on poprawnie zdiagnozował i usunol usterkę.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Doceniam Twoje szczęście,miałem takie samo uczucie jak wlałem uszczelniacz do swojego silnika.Już 3 miesiąc jest spokój,nie wiem na jak długo wystarczy ten myk,jednak nie chciałbym reanimować tego silnika,jeżeli jest szansa na zamontowanie czegoś,co definitywnie wykluczy kolejne problemy z przeciekami.Kupno drugiego silnika też nie daje gwarancji że pojeżdżę choć kilka lat.Chyba że ta dolegliwość dotyczy konkretnej serii silników w konkretnym roczniku,wtedy zmiana na inny ma sens.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Jedyny i największy problem tych silników to pękanie głowic lub wypalenie się gniazda zaworowego. A jest to spowodowane tym że nikt nie sprawdza wody w chłodnicy tylko jak już to w zbiorniku wyrównawczym a jak wiadomo ten układ nie pracuje idealnie.Reanimacja taka którą ja zrobiłem wydaje mi się że starczy na żywot tego auta.Od remontu zrobiłem ponad 2tys km i sprawdziłem wszystko jak wygląda olej płyny no i chłodnica. Wszędzie stan praca silnika idealna.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Może trzeba zrobić jednak przekładkę silnika z RX330,tam nie słychać żeby głowice się sypały.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Tylko że to nie jest ta sama jednostka co 3.3 V6 w rx400h. A nie wiadomo jak ten motor będzie pracował z hybrydą. W rx 400h wszystko jest dopasowane do siebie silniki el. spalinowka skrzynia e-cvt. W każdym razie jak za to się weźmiesz to pisz o efektach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości