Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
Dany350
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2018, o 08:23
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: Dany350 »

Witam. Czy ktoś spotkał się z klekotaniem silnika tuż po uruchomieniu silnika. Trwa to dosłownie 1-2 sekundy po uruchomieniu, później cisza. Występuje to po dłuższym postoju np. po godzinie słychać ciszej i trwa to ok 0.5 s. Po nocy znaczenie głośniej i trwa max do 2 sekund a może i krócej. Byłem u dwóch mechaników i są 2 wersje. Jedna to koła zmiennych faz rozrządu a druga to popychacze. Może ktoś miał podobny przypadek?
Załączniki

[Rozszerzenie mp4 zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: JanB »

Wygląda tzn. słychać tak, jakby rozrząd. Jaki masz przebieg? I na jakim oleju i co ile zmienianym jeździsz?
Pozdrawiam
JanB
Dany350
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2018, o 08:23
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: Dany350 »

Auto dopiero co kupiłem. Olej zmieniany co 15 000 km. Teraz ma przejechane 17 000 km na oleju. Olej Mobil 5W50. Jestem umówiony na wymianę. Mówisz że rozrząd? Ale nie klekotalby za każdym razem jak się to uruchamia? Wystarczy że po 5 min uruchomie go jeszcze raz i jest cisza
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: d_artanian »

Bardzo wiele silników z grupy Toyoty/Lexusa z tamtych lat ma ten problem. To koszyki VVTi, czyli właśnie koła zmiennych faz rozrządu. Odpływa z nich olej kiedy nie pracują i wydają z siebie takie "coś" po ponownym odpaleniu. NP: https://www.youtube.com/watch?v=JgAMByDW6Ns

Ja też mam ten objaw, ale dopiero po 2-3 dniach stania. Olej był wymieniany zawsze na czas, zawsze w ASO. Ogólnie można to sobie ogarnąć, teraz nawet niewielkim kosztem bo pojawiły się koszyki w dobrej cenie na ebay-u ,ponoć OEM. Ten samo model pasuje do wielu silników. Można też tak jeździć, no ale wiadomo...

Na forum było to już obszernie analizowane, poszukaj.

Pozdr
Dany350
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2018, o 08:23
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: Dany350 »

A orientujesz się jaki to może być koszt? Nie bardzo mogę znaleźć informacje na ten temat. Więc zapewne wymiana oleju nie pomoże...
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: d_artanian »

Koszyki vvti z ebay:

https://www.ebay.com/itm/LEXUS-IS-250-I ... m570.l1313

https://www.ebay.com/itm/New-OEM-Toyota ... Desc=0%7C0

Nie wiem ile kosztowałaby wymiana poza ASO.

W ASO według informacji ogólnych od 4-7k za wszystko. Najlepiej zadzwonić samemu i spytać. Cena nie jest stała pomiędzy różnymi serwisami autoryzowanymi. W Toyocie mają tańszą roboczogodzinę, można też tam uderzyć.

Poniżej temat z forum, czytaj, działaj, powodzenia!

viewtopic.php?f=176&t=11088&hilit=b%C4%99bny+vvti
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: ledziu »

Cena koło 5k to chyba wychodzi z rozrządem. A co do aso tosą średnio potrzebni wystarczy normalny warsztat.
Dany350
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2018, o 08:23
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: Dany350 »

ok chłopaki dzięki za info :) Obawiam się, że szarpnie za kieszeń w niedalekiej przyszłości :(
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: JanB »

Zmień olej na właściwy, czyli 5W30 z normą A5/B5. Dołóż trochę witamin Archoil AR 9200SV. Przed zmianą oleju zalej płukankę LM proline. Pojeździj i zobaczysz różnicę. Jaki masz ogólny przebieg?
Pozdrawiam
JanB
Dany350
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2018, o 08:23
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Klekotanie po uruchomieniu silnika 2gr-fe

Post autor: Dany350 »

Przebieg 272 000 km. Hmmm.... W sumie zawsze lany był w nim 5W50 mówisz, żeby zmienić na 5W30? Zastanawiałem się nad ceramizerem. Cudów się nie spodziewam, ale może by pomogło przy tarciu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości