[IS200] Regulacja zaworów

ODPOWIEDZ
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: lukas78 »

Rzeznix pisze:Do Krasnystawu mam ponad 500km, więc średnio :P
Jak nie znajdziesz kogoś w Swojej okolicy, to do mnie do Torunia mogę dać Ci namiar na mojego znajomego (2,5 godz. drogi na spokojnie z Poznania).
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
specur
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2015, o 15:43
Model Lexusa: Gs 430 mk3, IS 300 sportcross
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: specur »

Witam. Jeśli byłby ktoś zainteresowany to zajmuje się szlifowaniem szklanek zaworowych i regeneracją głowic. Okolice Tarnowa. Pozdrawiam.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: boyar »

lukas78 pisze:
Rzeznix pisze:Do Krasnystawu mam ponad 500km, więc średnio :P
Jak nie znajdziesz kogoś w Swojej okolicy, to do mnie do Torunia mogę dać Ci namiar na mojego znajomego (2,5 godz. drogi na spokojnie z Poznania).
'

Ja byłbym chętny na namiar na kogoś z Trn kto się podejmie regulacji zaworów w 200, najlepiej z wyminą uszczelniczy ;)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: lukas78 »

boyar pisze:
lukas78 pisze:
Rzeznix pisze:Do Krasnystawu mam ponad 500km, więc średnio :P
Jak nie znajdziesz kogoś w Swojej okolicy, to do mnie do Torunia mogę dać Ci namiar na mojego znajomego (2,5 godz. drogi na spokojnie z Poznania).
'

Ja byłbym chętny na namiar na kogoś z Trn kto się podejmie regulacji zaworów w 200, najlepiej z wyminą uszczelniczy ;)
Wysłałem Ci wiadomość.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: Rzeznix »

2,5h, ale jednak trzeba poczekać aż silnik całkowicie ostygnie, a to nie takie hop siup. W razie jak się luzy nie będą zgadzać to z tymi szklankami ciężko widzę temat, chyba, że ten Pan ma jakąś porządną szlifierkę/szlifiernie albo części od ręki na miejscu :P Inaczej trzeba się liczyć z noclegiem albo zostawieniem auta?

Ktoś mi wytłumaczy z jakiej przyczyny japońscy inżynierzy wymyślili tam szklanki, a nie dali zwykłej regulacji na śruby? Bo jedyne co mi przychodzi na myśl to po prostu robienie hajsu na sprzedawaniu i produkcji tych szklanek + robota dla autoryzowanych serwisów, bo jak widać zwykli mechanicy tego robić nie chcą.
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: gmiter »

Szklanki i płytki wytrzymują duża więcej motogodzin od regulacji śrubkowej. Właśnie chodzilło tu o oszczędność i minimalizację serwisowania.
Po drugie to bez przesady jak jeżdżone na benzynie i serwisowane to można praktycznie zapomnieć o regulacji.
W PL 90% IS200 czy IS300 ma LPG - obecnie jakoś i precyzja jest wysoka i nie trzeba dokonywać korekt jednak isntalacje kilka lat temu z wszędzie obecnymi Valtekami dosłownie powodowały wgryzanie się w gniazda.

Co do roboty - zwykli mechanicy robić nie chcą ale dobrzy mechanicy zrobią to bez problemu..
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: Rzeznix »

Ale do samego pomiaru luzu na zaworach wystarczy tylko ściągnąć pokrywę i mieć szczelinomierz? Bo żeby zmierzyć same szklanki w razie potrzeby to rozumiem, że już trzeba je wyciągnąć, a to wymaga znacznie więcej pracy?
Dej mu na zimnym!
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: klinikalpg.pl »

Tak do pomiaru wystarczy ściągnąć pokrywę i mieć szczelinomierz.
A jak coś trzeba robić to rozpięcie rozrządu, zdjęcie wałków ... samo się nie robi :)
Załączniki
IS200_zaw1.jpg
IS200_zaw1.jpg (137.66 KiB) Przejrzano 4197 razy
Awatar użytkownika
mireck
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2016, o 00:34
Model Lexusa: IS200 SC BlackPearl
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: mireck »

Właśnie dziś zwróciłem z regulacją LPG i zostałem oświecony, że powinienem zrobić regulację zaworów przed wymianą cewek i świec, więc mam pytanko gdzie w okolicach Trójmiasta ktoś by mi się podjął szlifu? Ew. wymiany jakby to było kilka szklanek? Przeczytałem cały temat i w końcu nie wiem, w teorii można szlifować ale wtedy trzeba częściej regulować tak? Co ok 10kkm, a przy wymianie mamy spokój na jakieś 100kkm. Tak czy siak szukam kogoś z okolic Trójmiasta. Możecie kogoś polecić?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: gmiter »

Przy szlifowaniu nie ma co sie obawiać. Utwardzanie powierzchniowe to bujda na resorach. Sprawdzałem w pracy na maszynie twardościowej szklankę i płytkę przed szlifowaniem i po :) Jest tak samo - w granicy błędu pomiarowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości