[IS300] Lekkie drżenie silnika i wysokie spalanie?!

djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

[IS300] Lekkie drżenie silnika i wysokie spalanie?!

Post autor: djslavoll »

Dawid0ss pisze:
djslavoll pisze:Uważacie, że tak powinno być w Lexusie, szczególnie z tamtej epoki?

Podstawowe pytanie, czy to jest drżenie czy wyczuwalne trzęsienie budą ? Jeśli tylko drżenie, to IMO za dużo oczekujecie od aut w tym wieku. To są stare samochody, Pany :-)
Być może, ale skoro piszesz o wieku, to znaczy, że coś się zestarzało, jakiś element, który być może da się wymienić.
Mam teraz 97kkm, czyli raczej niedużo. Gdyby było 3x tyle, to uznałbym, że problemem jest przebieg.
U mnie jest tylko drżenie.
Awatar użytkownika
Slath
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 01:14
Model Lexusa: IS300 Sportcross
Skąd:: Isle of Man
Kontakt:

Re: [IS300] Lekkie drżenie silnika i wysokie spalanie?!

Post autor: Slath »

Trochę minęło od ostatniego postu ale brakowało mi czasu żeby się za to zabrać wcześniej i zabrałem się za to dzisiaj. Mierze właśnie luzy na zaworach wydechowych, wiem że ma być 0.3 ale czy ktoś wie jaka może być tolerancja??
Maksymalnie mam 0.34 trzeba to korygować czy może zostać jak jest??
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300] Lekkie drżenie silnika i wysokie spalanie?!

Post autor: carsik »

0,25-0,35
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300] Lekkie drżenie silnika i wysokie spalanie?!

Post autor: grucha2666 »

Ja mam drżenie silnika tylko przy światłach dziennych (drogowe na 30%), wyłączonej klimie oraz na biegu D/M. Powodem drżenia są zbyt niskie obroty - i według serwisu Lexus/Toyota jest to normalne.

W między czasie wykonałem:
1. Czyszczenie przepustnicy i przepływomierza,
2. Nowe świece,
3. Nowy akumulator,
4. Pomiar luzów zaworowych (wszystko w normie),
5. Stosowałem preparat czyszczący przewody paliwowe (proces powtarzany kilkukrotnie).

Nic nie pomogło.

Aby nie trzęsło pomaga: włączenie świateł, włączenie klimy lub zmiana biegu z D (lub M) na P lub N.

Jak ktoś ma podobne objawy i jest w stanie coś poradzić dodatkowo to bardzo chętnie jeszcze czegoś popróbuje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
swiezy21
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 13 lut 2016, o 12:55
Model Lexusa: IS 300 SportCross
Skąd:: Wąbrzeźno
Kontakt:

Re: [IS300] Lekkie drżenie silnika i wysokie spalanie?!

Post autor: swiezy21 »

Witam,

nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj, chociaż po części odpowiedź już jest. Zakupiłem moduł do świateł długich dziennych taki jak w linku poniżej:

https://allegro.pl/modul-swiatel-dlugic ... Y2IyNzg%3D

I teraz jest tak. Jak odpalam auto to światła długie świecą na 30%, ale bzyczą żarówki od długich i jak jeżdżę na tym module to również obroty na jałowym ok 400-450 + lekkie drgania i podczas jazdy też jakby silnik był bardziej obciążony. Jak włączę ksenony wszystko jest ok. Dynamika spoko i na jałowym ok 700 + zero drgań.
Ktoś wcześniej pisał, że w ASO powiedzieli, że to normalne. Ale słuchajcie, czy to normalne, żeby taki modułek tak wpływał na pracę jednostki napędowej? Ogólnie teraz go w ogóle nie używam, bo ewidentnie cos jest nie tak z tymi obrotami, ale jak by ktoś miał może jakieś sugestie, rady lub rozwiązanie to będę wdzięczny, bo kasa poszła a efektu nie ma.
Dzięki
Nigdy nie patrz na nikogo z góry chyba, że właśnie pomagasz mu wstać
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300] Lekkie drżenie silnika i wysokie spalanie?!

Post autor: grucha2666 »

To raczej nie problem modułu.... spróbuj wyłączyć moduł (czyli jak wyłączysz światła to faktycznie są wyłączone) i zobacz jakie są obroty.
Awatar użytkownika
swiezy21
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 13 lut 2016, o 12:55
Model Lexusa: IS 300 SportCross
Skąd:: Wąbrzeźno
Kontakt:

Re: [IS300] Lekkie drżenie silnika i wysokie spalanie?!

Post autor: swiezy21 »

Witam, na całkowicie wyłączonym module silnik pracuje ok. Zarówno na włączonych ksenonach jak i na wyłączonych. Wszystko pracuje równo, żwawo i ochoczo. Mi się wydaję, że coś jest nie tak z modułem. Na chwilę obecną go nie używam.
Dzięki odpowiedź.
Nigdy nie patrz na nikogo z góry chyba, że właśnie pomagasz mu wstać
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości