[IS200] Regulacja zaworów

ODPOWIEDZ
kristoforos
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 10 cze 2018, o 09:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Strzyżów
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: kristoforos »

Proszę o polecenie dobrego mechanika z okolic Rzeszowa. Mam do sprawdzenia luzy zaworowe i prawdopodobnie do wymiany kilka szklanek i katalizator. Objawy P0300, P0301, P0302, P0303 od skasowania błąd się pojawia po przejechaniu ok 300 km. Najpierw P0300, P0301, P0302 po kilku dniach również P0303. Raz podczas ruszania z parkingu check engine zaczął migać co by wskazywało na przegrzanie katalizatora. Słychać lekkie stukanie i po odpaleniu na zimnym silniku delikatnie poszarpuje. Świce i cewki wyglądaj w porządku. Samochód kupiłem dwa tygodnie temu, instalacja LPG 3 lata ok 60 tyś. Z tego co wyczytałem w necie to z moich okolic to chyba tylko TOP-SERWIS Rzeszów wydaję się ok. Nie znam się jestem nowy w tym temacie, proszę o polecenie dobrego serwisu.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: carsik »

no ten, ale co ma miganie checka do rzekomego przegrzania katalizatora?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
kristoforos
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 10 cze 2018, o 09:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Strzyżów
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: kristoforos »

Wywnioskowałem to z manuala. Zbyt bogata mieszaka chyba może powodować zapchanie/wypalenie katalizatora. Po za tym kontrolka migała tylko raz przez kilka sekund. Obrazek
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: carsik »

to co dzieje się ewentualnie z katalizatorem to jedno, a to co jest przyczyną migania CEL to drugie. W manualu jest napisane, że CEL miga bo katalizator się przegrzewa? Sprawdzasz błędy i tyle. Migotanie CEL pojawia się jeśli błąd może być przyczyną poważniejszej awarii silnika jak właśnie chociażby wypadanie zapłonów, to może doprowadzić do zalewania kata paliwem, ale z przegrzewaniem to poszaleli w tym przypadku, nawet jeśli przyjąć że niespalone paliwo dopalałoby się w wydechu (to nie jest domysł tylko doświadczenia empiryczne nawet z zeszłego tygodnia podczas strojenia pojazdu). Nie ma żadnego czujnika w tym pojeździe, który pozwoliłby na stwierdzenie że coś w wydechu za bardzo się nagrzewa. A tak na marginesie przyczyną wyższej temperatury spalin nie jest zbyt bogata mieszanka tylko wręcz przeciwnie.
Tak czy inaczej nie masz co kombinować tylko zacznij od sprawdzenia luzów zaworowych.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
kristoforos
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 10 cze 2018, o 09:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Strzyżów
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: kristoforos »

Dzięki za konkretną odpowiedz. Czekam jeszcze na sugestie odnośnie dobrego warsztatu w okolicach Rzeszowa.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: Rzeznix »

Powodzenia. W Poznaniu mało kto chce się tego w ogóle podjąć...
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
kumczur
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 11 mar 2017, o 14:24
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: kumczur »

Jak znajdziesz kogoś ogarniętego to daj znać :D masakra jest nikt się tego podjąć w Rzeszowie nie chce :p
kristoforos
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 10 cze 2018, o 09:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Strzyżów
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: kristoforos »

Wczoraj odebrałem samochód z serwisu. Powiedziano mi że mam 14 szklanek do wymiany. Koszt naprawy ok 1800 zł. Na razie podziękowałem za naprawę, ponieważ kwota trochę mnie przerosła i chyba jest delikatnie przesadzona. Poniżej wartości po pomiarze, co o tym myślicie ? mogę narazie z tym jeździć ? Na chwilę obecną robię test na samej benzynie kiedy pojawi się chek engine.
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: carinus »

Odpuść sobie jazdę,wydechowe na I cylindrze masz już prawie podparte.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: gmiter »

Chyba konkretnie już "trzepie" silnikiem na zimnym przy takich wydechowych?
Ja bym sobie odpuścił jazdę. Druga sprawa to znajdź kogoś kto Ci te szklanki przeszlifuje - na spokojnie powinno się to zmieścić poniżej 1000zł za całość. Trochę grzebania jest z wałkami itp no ale trzeba zadbać coby latać.
A i jak masz gaz to Bank1 masz nierówno ustawiony moim zdaniem albo sonda może przekłamywać bo ewidentnie 3 gary dostają po tyłku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości