Lexus Alternatywa ??

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Lechu_
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2016, o 20:32
Model Lexusa: brak
Skąd:: 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Lechu_ »

Volvo przy S80 , takiego miałem, (2.4T 200KM) jeśli chodzi o bezawaryjność to jest spoko :ok: . Bezpieczeństwo również, tylko jakość wnętrza komfort, prowadzenie i przy dobrym silniku pakowali zj...y automat :/ :down: Lubię duże auta . A8 zawsze mi się podobało tylko szarpie portfel :mda: i to już mi się nie podoba. Szukam alternatywy .
Lexus też mi się podoba, może mniej, ale wnętrze i te opowieści p wyciszeniu i komforcie mnie do niego skłaniają :smile: . Tylko właśnie pytanie. Jak to się będzie spisywać na codzień. No i ewentualnie gdzie części szukać. I jaką gotówkę trzeba mieć :scratch:
Miałem wcześniej japońca, Honde Legend KA9 i bardzo miło wspominam to auto :biggrin2: . Jakby nie rdzewiało i miało lepsze wyniki zderzeniowe to byłby mój faworyt jako limuzyna w segmentach E i F .
Neutrino

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Neutrino »

Kup Honde Legend KB2
Lechu_
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2016, o 20:32
Model Lexusa: brak
Skąd:: 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Lechu_ »

To juz nie jest to niestety, tak samo jak 7 BMW popsuli koksując kompakta i im coś dziwnego wyszło :P
Cichy1480
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 5 paź 2017, o 13:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Cichy1480 »

Ale serwis Legenda nie należy do tanich, raz byłem świadkiem że części nie można było dostać w serwisie i trzeba było szukać rozbitka.
A myślałeś może na Skoda Superb? Dobra fura :)
Ja na co dzień jeżdżę gs300 mk2 i w sumie bardzo polecam to auto.
Lechu_
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2016, o 20:32
Model Lexusa: brak
Skąd:: 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Lechu_ »

Cichy1480 pisze:Ale serwis Legenda nie należy do tanich, raz byłem świadkiem że części nie można było dostać w serwisie i trzeba było szukać rozbitka.
A myślałeś może na Skoda Superb? Dobra fura :)
Ja na co dzień jeżdżę gs300 mk2 i w sumie bardzo polecam to auto.
Skoda to nie to wykonanie nie ta jakość.

Za czasów posiadania Legenda wymieniałem łączniki stabilizatorów i końcówki drążków, no i regenerowałem alternator. Nic więcej.
Awatar użytkownika
Snara
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2018, o 19:03
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Snara »

Lechu_ pisze: Tylko właśnie pytanie. Jak to się będzie spisywać na codzień. No i ewentualnie gdzie części szukać. I jaką gotówkę trzeba mieć :scratch:
No ja mam UCF30 kupiłem w listopadzie 2016r z kilkoma rzeczami i do zrobienia o czym sprzedawca poinformował i naprawiłem sobie. Od tamtej pory zrobiłem 30 tys km i jeżeli nie liczac awarii wzmacniacza spowodowanej tym ze ktoś założył subwoofer o impedancji 4 ohm a seryjnie 16ohm i profilaktyczną wymianą chłodnicy bo widziałem zapocenie przy króćcach to nic się nie zepsuło.
Serwis auta jak każdego innego, olej filtry - 230 pln, hamulce przód komplet tarcze ATE, klocki Ferodo - 650 pln, nabicie klimy - 300pln, wycieraczki - 60pln, opony zimowe -1500pln, tłumiki końcowe Magnaflow i robota - 800pln. Zabawy w wygłuszanie i felg 19" też nie licze bo wiadomo można i 10 tys zaraz wsadzić :D
Na codzien fajne auto tylko duże jak ktoś ma doświadczenie z większymi sedanami to LS jest super, bardzo zwrotny, kamera i czujniki parkowania przod tył pomagają zdecydowanie, spalanie w bardzo dużym mieście w korkach 17-18l [średnia predkosć 18km/h z 230km :laugh1: ], w normalnym 14.5-15l jadac szybciej niż inni. W trasie zasięg trzymając gdzie się da 160km/h 650km do rezerwy.
Jak kiedyś będe zmieniał to na chwile obecną nie widze nic godnego uwagi niż LS460 :P
R33 GT-R & LS 430
Cichy1480
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 5 paź 2017, o 13:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Cichy1480 »

Lechu_ pisze:
Cichy1480 pisze:Ale serwis Legenda nie należy do tanich, raz byłem świadkiem że części nie można było dostać w serwisie i trzeba było szukać rozbitka.
A myślałeś może na Skoda Superb? Dobra fura :)
Ja na co dzień jeżdżę gs300 mk2 i w sumie bardzo polecam to auto.
Skoda to nie to wykonanie nie ta jakość.

Za czasów posiadania Legenda wymieniałem łączniki stabilizatorów i końcówki drążków, no i regenerowałem alternator. Nic więcej.[/quote}

No wiadomo że nie ta jakość w skodzie ale moim zdaniem całkiem dobry samochód i są wersje dobrze wyposażone

A co do Legenda to chodziło mi dokładniej o Legenda IV generacji. W mojej obecnej pracy jest kilka takich samochodów i w sumie nie są złe, ale jak coś się stanie to serwis jest bardzo drogi, więc jak Ty szukasz coś tańszego w ekspolatacji to niestety ten samochód odpada, ale ogólnie gdyby nie brak tych części i nie drogi serwis to bardzo faja fura.
Lechu_
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2016, o 20:32
Model Lexusa: brak
Skąd:: 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Lexus Alternatywa ??

Post autor: Lechu_ »

Legend to tylko KA9, te nowsze są po prostu brzydkie, i popsuto linię klasycznego sedana.

Terqaz pytanie jeśli lexus LS to chyba już model 430.
Ile trzeba wydać na takie auto, jak sprawa z cenami i dostępnością części . V8 w Audi można sobie ogarnąć samemu w garażu, jak to wygląda w przypadku Lexusa ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości