[IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Franklin
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2017, o 22:18
Model Lexusa: IS 200 --> RX 400H
Skąd:: OPO
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: Franklin »

blue pisze:O czujnik pytaj w ASO. Koszt pewnie ok. 200 PLN. Jesli będzie za drogi, zawsze można wymienić całą przepustnicę.
Serio nie idzie tego nigdzie dostać? Tylko ASO?
A z tym błędem tez dramat raz to miga.teraz jadę i wszystko zgasło i niby git... a pewnie za chwile znowu to cholerstwo się odpali i będzie szarpać :hobby:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: blue »

Jk chyba sam wspomniałeś są też zamienniki na aliexpress. Możesz też poszukać taniej na amayama ale to loteria, bo nie jest powiedziane czy to wina tylko tego jednego elementu. W przepustnicy są 3 czujniki.
Franklin
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2017, o 22:18
Model Lexusa: IS 200 --> RX 400H
Skąd:: OPO
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: Franklin »

Z tym błędem P1349. Czy ASO jest wstanie powiedzieć po podpięciu. Czy to wina czujników przepustnicy?
irakleo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2018, o 09:50
Model Lexusa: is200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: irakleo »

Podłączę się do tematu - ma typowe objawy padnietej cewki. Niestety jestem daleki od domu, daleko od Polski. Powinienem wyjechać dzisiaj w nocy do kraju, mam do przejechania ponad 1100km i nie wiem czy jazda z padnietą cewką na LPG nie zabije silnika ?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: blue »

Może nie jest padnięta całkowicie, tylko nie styka? Spróbuj przełożyć ją miejscami z inną.
irakleo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2018, o 09:50
Model Lexusa: is200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: irakleo »

Dziękuję za radę.... wieczorem zrobię zamianę i dan znać czy cokolwiek pomogło.
ps.teorerycznie jazda bez zapłonu w jednym z cylindrów mocno obciąża wał i panewki.... katalizator oraz sonda lambda także nie będą miały lekko - niespalone w cylindrze paliwo będzie podwyższało mocno temperaturę w wydechu.
irakleo
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2018, o 09:50
Model Lexusa: is200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: irakleo »

Podmiana nic nie zmieniła....nie odważyłem się na wyjazd w trasę 1200km bez zapłonu w jednym z cylindrów. Wybłagałem jakiegoś niemieckiego sprzedawcę z eBay który zgodził się wydać ma cewkę osobiście w sobotnie popołudnie. Tym sposobem nabyłem chinola no name za 22euro i bez przygód dotarłem do domu.
Awatar użytkownika
krzysiekdd
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 6 sie 2016, o 11:04
Model Lexusa: is 200
Skąd:: opoczno
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: krzysiekdd »

Witam. Mam taki problem kilka dni temu odstawiłem auto do mechanika do wymiany tulei w tylnej zwrotnicy , nie chciała wyjść i musieli przy niej coś spawać. Czy podczas spawania mogło coś paść w elektronice np ecu? Przed oddaniem silnik chodził ok po odebraniu auta zaczął szarpać i po kilkunastu km Check engine wyskoczył , błędy to wypadanie zapłonu na 1,2,3 cylindrze , cewki podmienione na sprawne, błędy skasowane silnik nadal szarpie tylko trochę mniej. Na dniach wymienię jeszcze świece. Błędów jak na razie nie pokazuje.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: blue »

Nigdy nie spawa się na podpiętym akumulatorze. Jeśli go nie odpieli, to dość prawdopodobne że coś poszło. Możliwe, że ECU bo jest najbardziej wrażliwe.
Awatar użytkownika
krzysiekdd
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 6 sie 2016, o 11:04
Model Lexusa: is 200
Skąd:: opoczno
Kontakt:

[IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: krzysiekdd »

A czy eku od silnika z automatem pasuje do silnika z manualną skrzynią

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Już wiem że są inne. Sprawdzić czy padł ECU to tylko przez podmianę na sprawny? A jak z immobiliserem, trudno z programowaniem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości