Buczenie IS 220 D

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
kda88ct
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2018, o 09:18
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Wielopole
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: kda88ct »

A, i jeszcze tak apropo webasto. Jakiś rok temu nacisnąłem ten guziczek z lewej strony kierownicy od webasto, kontrolka na tym przycisku się zaświeciła i po chwili zaczął lecieć biały dymek z nawiewu w środku więc dałem spokój i więcej tego przycisku nie używałem, oprócz tego, że kilka dni temu nacisnąłem go jeszcze raz przez chwilę oczywiście znów zaświeciła się dioda w tym przycisku ale nie leciał żaden dymek - może zbyt krótko było naciśnięte. Kurcze poradźcie co z tym fantem robić. Pozdrawiam.
kda88ct
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2018, o 09:18
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Wielopole
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: kda88ct »

Zauważyłem dzisiaj coś jeszcze - zrobiło się cieplej na zewnątrz i rano silnik buczał jak zwykle ale teraz tzn. przy temperaturze otoczenia ok. + 6 stopni jest o wiele ciszej chociaż do normalności jeszcze daleko.
kda88ct
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2018, o 09:18
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Wielopole
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: kda88ct »

Hej, nikt nie ma pomysłu na to buczenie?? :-(.
Awatar użytkownika
eMeM
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 2 lut 2016, o 18:30
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Stargard
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: eMeM »

Tam masz podgrzewanie firmy eberspacher, a nie webasto. Ogrzewanie jest spalinowe a więc stąd biały dym. Jeśli było długo nieodpalane to normalne że kopci.

Co do buczenia to tak jak z pytaniem o słynne "check vsc" - powodów może być mnóstwo i można tu jedynie wróżyć.
Piotr7778
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2018, o 11:21
Model Lexusa: Lexus LS 400
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: Piotr7778 »

rozwiązałeś problem z buczeniem ? co to było ?
kda88ct
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2018, o 09:18
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Wielopole
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: kda88ct »

Rozwiązałem. U mnie była poluzowana rura która dostarcza powietrze z zewnątrz do filtra powietrza. Niezbyt dokładnie dolegała na połączeniu właśnie z filtrem powietrza (wygnieciona uszczelka z gąbki) więc póki co tymczasowo owinąłem (uszczelniłem) to połączenie dobrą taśmą i wszystko gra, jak ręką odjął. Pozdrawiam.
kda88ct
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2018, o 09:18
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Wielopole
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: kda88ct »

Witam ponownie szanownych forumowiczów. Buczenie jest mniejsze ale niestety nie ucichło całkowicie. Zastanawiam się czy to nie jest sprawka filtra DPF albo turbiny. Turbina trochę na wysokich obrotach świszcze no i zauważyłem, że tłumik nie jest całkiem biały tylko troszkę okopcony. czyściłem również DPF i wydaje mi się, że po tym czyszczeniu właśnie delikatnie kopci więc albo spartaczona robota albo turbina. Jak by nie patrzeć buczy dalej i to właśnie teraz dopiero przy wyższych obrotach tak ok. 2800 w zwyz. Nie wiem co jest grane. Jak mieliście podobny przypadek to proszę o pomoc.
aha komp. nie wywala żadnego błędu silnik chodzi w miarę normalnie chociaż wydaje mi się, iż więcej pali niż przed buczeniem zwłaszcza w wysokich obrotach.
Lansia
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2019, o 14:24
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: Lansia »

Jeżeli turbina pogwizduje przy wyższych obrotach to, albo nie jest odpowiednio wyważona bądź utratą wyważenia może być uszkodzenie przez ciało obce, polecam pojechać na diagnostykę turbiny, wtedy nie będziesz zgadywał, a będziesz miał napisane czarno na białym, co ją boli :) Znalazłam ciekawy tekst, w którym jest to świetnie wyjaśnione. https://www.regeneracja-turbosprezarek. ... ierze-olej
Ostatnio zmieniony 5 lut 2019, o 10:56 przez Lansia, łącznie zmieniany 1 raz.
Pumka
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2019, o 12:12
Model Lexusa: brak
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Buczenie IS 220 D

Post autor: Pumka »

Jeśli myślisz, że to DPF to tutaj https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnos ... onstrukcji znajdziesz kilka ciekawych informacji na jego temat Napisz czy problem rozwiązany. Ciekawią mnie rezultaty :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości