Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: ledziu »

niven pisze:wczoraj jadąć o 21 z Mokotowa na WAT (25km) i z powrotem po 22 skasowałem licznik i jechałem jak najoszczędniej potrafiłem (jedyne przystanki to światła, start stop włączony, brak korków) -

spalanie wyniosło 8,1 l/100km w jedną stronę bo jechałem obwodnicą a tempomacie 100km/h

powrót przez miasto i po skasowaniu wyniosła 10,1

kupić 250 konne auto, używać może 50 z nich i mieć 10l/100km to trochę porażka
No i tutaj jest potrzebna moto świadomość... bo dla mnie zaletą silnika jest to że jadę wolno mało pali, jadę szybko dużo pali ale to szybko jest na tyle na ile fabryka pozwala i to też trzeba zrozumieć więc nie ma co psioczyć że golf r pali 3litry więcej bo tez ma swój limit fabryczny który pewnie jak się go wykorzysta to spali 2litry mnie od mojej popierd..alawki która seryjnego golfa r wciąga nosem.
Moje sugestia jest tez taka żebyś mierzył spalanie na dłuższych dystansach np: po przejechaniu jednego baku paliwa i według tankowania pod korek. (wiem często się zgadza ze wskazaniem kompa).
Do tego postaraj się wyczuć auto bo np: jak jadę 3uz albo 2jz vvti to istotna sprawa jest chociażby prędkość obrotowa silnika... niby takie nic no ale przy 160km/h i 4k.rpm możesz nie mieć zapodanego vvti a już przy 4,2k rpm. i 165km/h jesteś po załączeniu faz a efekt??? w Drugiej opcji prawie przy tej samej prędkości nie spali 12l pb tylko 14l.
Dlatego mi jest ciężko uwierzyć w pewne spalania bo też jeżdżę po Wawie i to w godzinach szczytu więc jeżeli mój gs430 jadąc 37km. w 1,5g gdzie zdarzało mi się stać 30min.od od m.łazienkowskiego do starówki spalił 13,5l liczone tankowaniem pod korek to jak jeszcze można bardziej stać w korku żeby wyszło 16-17l jak niektórzy zapodają. Co ciekawe zdarzało mi się takie dni zakończyć swoimi porównaniami (oczywiście w de) jeżdżąc mało ekonomicznie i dalej nie przekraczałem 15l.
adamsky73 pisze:Kupić IS-a z turbo zamiast Yarisa 1,0 albo hybrydę, skoro chce się jeżdżąc po mieście mieć niskie spalanie - to faktycznie porażka :sarcastic:
Muszę Cię zmartwić jak jarisa debilnie potraktujesz to spali 2litry mniej niż is300 mk1 a jak jarka pociągniesz na autostradzie to spali 1l lpg mniej niż np: gs430... więc trzeba sobie odpowiedzieć czego się potrzebuje bo nie ma auta do wszystkiego.
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Porownanie spalania wazacego 1000kg Yarisa do wazacego 1700kg ISa jest naprawde zabawne ;)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

lexfan pisze:Porownanie spalania wazacego 1000kg Yarisa to wazacego 1700kg ISa jest naprawde zabawne ;)
No właśnie kompletnie nie kumam, czemu tak się rozwodzimy na temat spalania tego auta. IS200t waży w pytę. Jak na sedana tej klasy, jest to ociężały kloc (mniej waży nawet większa Mazda 6, Golf chyba ponad 200kg mniej). Musi swoje zapić, zwłaszcza w mieście, gdzie praktycznie non-stop go rozpędzamy. A widzę, że niektórzy chcieliby, aby palił, jak dizel. Może czas zmienić auto ? :-)
Pzdr
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

To najciezsze auto w swojej klasie. Dobre 100-200kg wiecej niz bmw3 czy c klasa. Mysle, ze sporo poszlo na wygluszenia itp. Pali przyzwoicie jak na mase i osiagi.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

lexfan pisze:To najciezsze auto w swojej klasie. Dobre 100-200kg wiecej niz bmw3 czy c klasa. Mysle, ze sporo poszlo na wygluszenia itp. Pali przyzwoicie jak na mase i osiagi.
IMO pali całkiem normalnie :-D A z tymi wygłuszeniami to nie jestem taki pewny. Tyle samo waży GS430 mk3, który ma V8 i imo lepsze wyciszenie ;-) Trzeba by podpytać konstruktora, co oni tam naładowali :lol:
A może względy bezpieczeństwa, co imho jest ważniejsze, niż 0,5s mniej do setki.
Pzdr
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Chodzi mi bardziej o porownanie do konkurencji w klasie. GS jest oczko wyzej.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

lexfan pisze:Chodzi mi bardziej o porownanie do konkurencji w klasie. GS jest oczko wyzej.
Ano właśnie, większy i szybszy, a waży tyle samo.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Waga robi swoje to na pewno i widać to po RCF który jest mega ociężały, a z konkurencją jedynie może walczyć na dizajn :)
http://samochody.mojeauto.pl/lexus/wymi ... wiowy.html
to jest dopiero grubas, a porównywalnie BMW m4 coupe z automatem waży 150KG mniej :)

Przy IS, a BMW 3 328i też jest ok 150KG dla skrzyni automatycznej...

To nie bezpieczeństwo, a kwestia materiałów :)
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

IS 3gen to czolg. W razie W wole siedziec w czolg uniz Smarcie ;)
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: adamsky73 »

W razie poważnego zderzenia zostanie taką samą kupką pogiętego metalu z Twoimi szczątkami w środku, jak każde inne auto :biggrin2:
Fizyki nie oszukasz pudrując ją kilkoma workami z powietrzem w środku, nawet jeśli przypadkiem Twoje poduszki powietrzne nie byłyby produkcji Takaty i nie zabiły Cię nim zrobi to zgnieciona blacha

A Smart to akurat jeden z najbezpieczniejszych pojazdów bo jest cały praktycznie klatką bezpieczeństwa :dirol:
Ostatnio zmieniony 10 cze 2018, o 14:09 przez adamsky73, łącznie zmieniany 1 raz.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości