[GS450h 2006] piszczace klocki

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
RafalGS450H
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, o 22:00
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

[GS450h 2006] piszczace klocki

Post autor: RafalGS450H »

Podkladki zalozone, piszczenie ustalo w koncu dzieki Bogu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
rho
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, o 16:05
Model Lexusa: GS450H MkIII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS450h 2006] piszczace klocki

Post autor: rho »

panPrzemek pisze:U mnie po wymianie klocków i toczeniu tarcz po około 700 km od wymiany zaczęły piszczec w jednym kole bodajże, ale po jakimś czasie, dwóch dniach jazdy przestało
Czemu toczyles tarcze po wymianie klockow?
rho
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, o 16:05
Model Lexusa: GS450H MkIII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS450h 2006] piszczace klocki

Post autor: rho »

Zalozylem podkladki antywibracyjne z ASO i jest jeszcze girzej - piszczenie przy kazdym lekkim dotknieciu hamulca, mniej intensywne ale zawsze. Do zalozenia podkladek uzylem tego manuala http://australiancar.reviews/_pdfs/Lexu ... 015-09.pdf Z manuala tego wynika jednak ze obie podkladki mniejsza i wieksza powinny miec pokrycie z jednej strony, podkladki ktore kupilem (po VIN, na pewno dobre) maja pokrycie tylko na podkladce nr 1.
W zestawie byly: 4 podkladki mniejsze nr 1 (112 mm) z jedna strona pokryta tworzywem, 4 podkladki wieksze nr 2 (117 mm) bez pokrycia, goly metal z obu stron. Podkladki zostaly zamontowane: 112 mm strona z pokryciem do klocka, na to podkladka 117 mm bez pokrycia.

Edit: Podkladki maja zagiete blaszki wiec nie da sie ich zamontowac w druga strone, jedynie w odwrotnej kolejnosci. Nie wiem tez dlaczego te podkladki sa tak waskie ze na wysokosc pokrywaja tylko pol klocka, wiec pol tloczka naciska na podkladke a pol na klocek...
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: [GS450h 2006] piszczace klocki

Post autor: panPrzemek »

rho pisze:
panPrzemek pisze:U mnie po wymianie klocków i toczeniu tarcz po około 700 km od wymiany zaczęły piszczec w jednym kole bodajże, ale po jakimś czasie, dwóch dniach jazdy przestało
Czemu toczyles tarcze po wymianie klockow?
Przy wymianie klocków
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: [GS450h 2006] piszczace klocki

Post autor: kliMati »

jaki jest koszt tych podkładek w ASO? U mnie nie było tych podkładek zamontowanych przy starych klockach i piszczenia nie było. Po zamontowaniu kompletu tarcze+klocki Textara, czyli podobno to co montuje ASO, piszczenie jest po umyciu felg, potem zanika, aż do kolejnego mycia felg itd. Cicha w trybie elektrycznym hybryda potrafi wystraszyć na parkingu, najpierw niesłyszalnym pojawieniem się, a potem przeraźliwym piskiem :)
rho
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, o 16:05
Model Lexusa: GS450H MkIII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS450h 2006] piszczace klocki

Post autor: rho »

kliMati pisze:jaki jest koszt tych podkładek w ASO? U mnie nie było tych podkładek zamontowanych przy starych klockach i piszczenia nie było. Po zamontowaniu kompletu tarcze+klocki Textara, czyli podobno to co montuje ASO, piszczenie jest po umyciu felg, potem zanika, aż do kolejnego mycia felg itd. Cicha w trybie elektrycznym hybryda potrafi wystraszyć na parkingu, najpierw niesłyszalnym pojawieniem się, a potem przeraźliwym piskiem :)
Okolo 150 zl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości