5.0 V8 + NITRO ???

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
tommm
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2017, o 17:21
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: pln
Kontakt:

5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: tommm »

Witam
zastanawiam sie nad zakupem RCFa, ale irytuje mnie ze jakies smieszne bmw serii M jest szybsze od klasycznego wolnossacego V8

czy ktos ma doswiadczenie w montazu nitro do tego auta?
sadze ze dodatkowe 100-150PS zniwelowaloby moje watpliwosci co do zadowolenia z zakupu tego auta

pozdrawiam
tomek
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: Miłosz »

Tu Ci wrzucą nitro i do smierdziela i do prawilnej benzyny
https://web.facebook.com/nx3miasto/
Tylko nie pisz ze smieszne bmw bo duzo bmek robią a mcgraba 335d to najszybszy smierdziel w kraju kwitnącej cebuli.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: Dawid0ss »

tommm pisze:Witam
zastanawiam sie nad zakupem RCFa, ale irytuje mnie ze jakies smieszne bmw serii M jest szybsze od klasycznego wolnossacego V8

czy ktos ma doswiadczenie w montazu nitro do tego auta?
sadze ze dodatkowe 100-150PS zniwelowaloby moje watpliwosci co do zadowolenia z zakupu tego auta

pozdrawiam
tomek
A moje zdanie jest w takim razie takie, abyś odpuścił zakup jednak. Skoro jakieś 0,5s do setki różnicy stanowi problem, to montaż nitro i innych cudów w takim samochodzie, tylko te problemy powiększy. Może A45 zatem ? Ciągnie na cztery łapy, będziesz zawsze najszybszy ze świateł :crazy:
Pzdr
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: adamsky73 »

Dawid0ss pisze:Może A45 zatem ? Ciągnie na cztery łapy, będziesz zawsze najszybszy ze świateł :crazy: Pzdr
Niestety RS3 już jest szybsze :dirol:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
Majster
Lex user
Posty: 111
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 09:18
Model Lexusa: 5.0 V8
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: Majster »

Jedna z możliwości to kompresor RR-Racing. Już niedługo pierwszy w Polsce. Pzdr
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: ledziu »

Jeździłem v8 z nitro może nie lexem ale było v8... Nie wiem jak to wpłyneło na czas 0-100 bo 16 lat skończyłem bardzo dawno i już ta tabelka mnie nie intetesuje :biggrin2: . Ogólnie montaż jest szybki i dosyć łatwy chociaż trzeba dowiedzieć się co ze strojeniem. Jeżeli nie będziemy przesadzać powinno doklepać około 100-150nm i tyle samo mocy. Dotrysk gazu w aucie którym jeździłem był sterowany przez świnkę i zależał od kilku zmiennych. Więc filmowego czerwonego guzika do walenia z nitro nie ma. Największą wadą całej zabawy jest jest częsta zmiana butli i zmiany ciśnienia gdzie niby jeszcze jest gaz ale już po strzale nie ma odpowiedniego walnięcia. Oczywiście jest to do ogarnięcia + trzeba wyszukać dostawce gazu bo na takiej samej pojemności butli może być 10krotna różnica w ilości strzałów. Temat skierowany na ustawki raczej z rolki niż ze startu bo fizyki rwd nie oszukasz.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: BeeMiX »

Ciężko to widzę w aucie z bezpośrednim wtryskiem. No i jak tym sterować
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: ledziu »

BeeMiX pisze:Ciężko to widzę w aucie z bezpośrednim wtryskiem. No i jak tym sterować
No właśnie nie pomyślałem o bezp.wtrysku czyli są dwa tematy do pgarnięcia wtrysk b. i strojenie.
tommm
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2017, o 17:21
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: pln
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: tommm »

Miłosz pisze:Tu Ci wrzucą nitro i do smierdziela i do prawilnej benzyny
https://web.facebook.com/nx3miasto/
Tylko nie pisz ze smieszne bmw bo duzo bmek robią a mcgraba 335d to najszybszy smierdziel w kraju kwitnącej cebuli.
Ogladalem juz ich prace.
Diesle to cos co moim zdaniem powinno zniknac z rynku. Czarne chmury za autem to porazka niezaleznie od tego jakie ma osiagi itd.

Bardziej mnie interesuje to czy ktos ma doswiadczenie z rcfem .. czy wytrzyma skrzynia i pozostale elementy przeniesienia napedu.
Nie chce sobie zafundowac jednorazowej zabawki ktora bedzie drogo kosztowala w naprawie.
tommm
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2017, o 17:21
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: pln
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: tommm »

Dawid0ss pisze:
tommm pisze:Witam
zastanawiam sie nad zakupem RCFa, ale irytuje mnie ze jakies smieszne bmw serii M jest szybsze od klasycznego wolnossacego V8

czy ktos ma doswiadczenie w montazu nitro do tego auta?
sadze ze dodatkowe 100-150PS zniwelowaloby moje watpliwosci co do zadowolenia z zakupu tego auta

pozdrawiam
tomek
A moje zdanie jest w takim razie takie, abyś odpuścił zakup jednak. Skoro jakieś 0,5s do setki różnicy stanowi problem, to montaż nitro i innych cudów w takim samochodzie, tylko te problemy powiększy. Może A45 zatem ? Ciągnie na cztery łapy, będziesz zawsze najszybszy ze świateł :crazy:
Pzdr
Jesli A45 to merc w amg to ... nie interesuja mnie amg, rs, serie M ... ja lubie auta robione przez Japonczykow :) mam trzeciego lexusa i kolejny bedzie rowniez lexus.
rcf ma byc jako drugie auto bo jazda takim glosnym stworem na codzien nie jest czyms co mi sie podoba. Poza tym 450h pali mi srednio 9,7-9,8 przy dobrej dynamice ... tcf pewnie spali mi ponad 20 wiec to poza kwestia wygody rowniez ekonomia ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości