[RX400] gen2 drgania silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Tomaszeks »

carinus pisze:
Tomaszeks pisze:W moim uszkodzony "tłumik drgań skrętnych".
Kto i na jakiej podstawie zrobił taką diagnozę?Była zrzucana skrzynia?
Dwóch niezależnych mechaników. Skrzynia wywalona, tarcza wymieniona (niestety na używaną - cena nowej w serwisie zabija!). Przy okazji wymienione świece zapłonowe. Jutro odbieram samochód od mechanika. Zobaczymy rezultaty.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carsik »

Tomaszeks pisze:
carinus pisze:
Tomaszeks pisze:W moim uszkodzony "tłumik drgań skrętnych".
Kto i na jakiej podstawie zrobił taką diagnozę?Była zrzucana skrzynia?
Dwóch niezależnych mechaników. Skrzynia wywalona, tarcza wymieniona (niestety na używaną - cena nowej w serwisie zabija!). Przy okazji wymienione świece zapłonowe. Jutro odbieram samochód od mechanika. Zobaczymy rezultaty.
owsem, wywalają sie tłumiki ale rezultat tej naprawy będzie bez wpływu na efekty przy rozruchu.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
DarekLEX
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2016, o 15:21
Model Lexusa: rx400h vs gs430
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: DarekLEX »

Witam. Wiec ok jeden z problemow mozliwe ze jest rozwiązany. To by mialo sens. Jestem bardzo ciekawy czy u kolegi rozwiąże sie problem calkowicie. Mam tez ogromna prośbę aby kolega wstawil zdjecie zużytego sprzegla,niwelatora .Badz opisal jakie byly różnice w wygladzie bądź w zachowaniu. Apropos czy ktos sie dowiadywal ile kosztuje nowe sprzęgło, niwelator. Sa firmy ktore sciagaja z USA części w bardzo dobrych cenach.
Załączniki
20180516_074132.jpg
20180516_074132.jpg (40.08 KiB) Przejrzano 3860 razy
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Tomaszeks »

carsik pisze: owsem, wywalają sie tłumiki ale rezultat tej naprawy będzie bez wpływu na efekty przy rozruchu.
Więc jaka przyczyna tych hałasów wg ciebie?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Uszkodzenie uszczelki lub pęknięcie głowicy.Do Mosiny nie masz daleko a jest spec od tych problemów w RX-ach.
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Tomaszeks »

DarekLEX pisze:Witam. Wiec ok jeden z problemow mozliwe ze jest rozwiązany. To by mialo sens. Jestem bardzo ciekawy czy u kolegi rozwiąże sie problem calkowicie. Mam tez ogromna prośbę aby kolega wstawil zdjecie zużytego sprzegla,niwelatora .Badz opisal jakie byly różnice w wygladzie bądź w zachowaniu. Apropos czy ktos sie dowiadywal ile kosztuje nowe sprzęgło, niwelator. Sa firmy ktore sciagaja z USA części w bardzo dobrych cenach.
Na zdjęciu nic nie zobaczysz. Sprężyny mają lekki luz, wyrobione lekko podkładki plastikowe, cała tarcza wewnętrzna też lekki luz. "Na oko" nic nie widać, ale pod obciążeniem tarcza wyraźnie "luźna". ASO nowa tarcza 7 tys.!
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

A pro po Mosiny dzwonilem do tego Pana. Uprzejmy pomocny gość. Na obiawy szarpania po odpaleniu zdjagnozowal cewke i wypadanie zapłonow a nie uszczelek PG jak to stwierdził holenderski serwis. Kupuje jutro cewke i codziennie na inna świece zobaczymy kiedy trafię.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carsik »

holenderski serwis zdiagnozował Ci to jak należy, ale oczywiście możesz się bawić z cewkami. Jak masz dużo czasu. Tylko dlaczego wibracje są przez kilka sekund po uruchomieniu, później cewka się naprawia?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Gregor0388 pisze:A pro po Mosiny dzwonilem do tego Pana. Uprzejmy pomocny gość. Na obiawy szarpania po odpaleniu zdjagnozowal cewke i wypadanie zapłonow a nie uszczelek PG jak to stwierdził holenderski serwis. Kupuje jutro cewke i codziennie na inna świece zobaczymy kiedy trafię.
Byłeś z autem na warsztacie,czy diagnoza postawiona przez telefon?
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Jestem w nl także jeszcze nie byłem ale mam zamiar jechać przy okazji urlopu. Po przedstawieniu obiawow taka padła diagnoza przez tel. Zadzwoniłem bo już jest baaardzo ciężka sprawa silnik szarpie tak przy każdym odpaleniu, ruszeniau martwię się żeby nie uszkodzić skrzyni itd. Co zrobić z wywalaniem błędów już wiem a z szarpaniem spróbuję z tacewka tylko jak narazie dwa sklepy i jej nie mają.Mam nadzieję że to pomoże bo za 5tyg urlop a strach nim w trasę jechać, tym bardziej że jadę z rodziną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości