Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

ale może po prostu ten typ tak ma? no bo w sumie jaki może być powod gwizdu turbo inny niż jej uszkodzenie
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nie no mam jakoś 36 tyś przejechane i od nowości nic nie gwiżdże.
Jedynie był wymieniany ten zawór w turbo, bo lag był straszny.
Za rok jak się skończy gwarancja i zdecyduje się zostawić to auto, to na bank szukam kogoś kto pogrzebie w programie skrzyni, bo ona jedynie ogarnia w manualu...
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

niven pisze:ale może po prostu ten typ tak ma? no bo w sumie jaki może być powod gwizdu turbo inny niż jej uszkodzenie
"ten typ tak ma" to fraza którą zadziwiająco często słyszę w ASO:P do mnie to już w ogóle nie przemawia. Tym bardziej że niektórzy mają "cichą" turbinę. Ostatnio po wyjeździe z garażu myślałem że karetka jedzie gdzieś w oddali:P tak wyła turbina...typowy wysoki dźwięk który rośnie w miarę wzrostu prędkości obrotowej silnika i nagle obniża się/cichnie po zmianie biegu na wyższy. Słychać ją tylko podczas spokojnego przyspieszania bez gwałtownych redukcji bo wtedy zazwyczaj jest zagłuszana przez silnik który drze się wniebogłosy:P
Pzz
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2018, o 21:18
Model Lexusa: GS mk4 450h
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Pzz »

Uff. Koniec... właśnie skończyłem czytać te 86stron :)
Jestem w posiadaniu Lexusa IS od prawie roku. Auto kupiłem w salonie jako roczne - pierwsza rejestracja maj 2016. Mam przejechane 21tys. Hamulce od nowości nie były wymieniane i jeszcze nic nie piszczy, turbo tez specjalnie głośno nie pracuje. Takze jestem zadowolony z samochodu. Mam pewien problem ze strona „my lexus” mianowicie nie moge zintegrować z nią mojego systemu nawigacji, robię wszystko według instrukcji ale w mojej nawigacji nie ma takich opcji. Mam mapy z 2015 roku i chciałem je zaktualizować a w ASO zaśpiewali 1000zl a to troche przesada .. czy któryś z Was aktualizował je poza aso ? Albo poprzez stronę my lexus ?
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Bo zapewne masz nawigację te tańsza a nie premium navigation. Tylko premium (czyli ta z joystickiem) można zaktualizować samemu. Jeśli masz nawigację z pokrętłem to wtedy jedyna możliwość to aktualizacja w aso za 1000 złotych. Jeśli chcesz to ogarnąć taniej to pisz priv. Znam kogoś z kazachstanu kto wyślę ci mapę do zgrania samemu na pendrive i poda kod aktywacyjny
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Panowie, pytanie z innej beczki, właściwie do użytkowników fabrycznej nawigacji. Opłaca się inwestować 4580zł brutto w instalację nawigacji? Jak z dokładnością map? Grafika troszkę odstrasza ale mam już powoli dość uchwytów do telefonów i nawigacji typu waze, sygic czy google maps, które w kiepską pogodę stanowią raczej utrapienie niż pomoc w dojeździe do celu. Właściwie ostatnio zrywa połączenie nawet niezależnie od pogody na zewnątrz.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Bez większego zarzutu

Natomiast jeśli 4580 jest za nawigację te taka w postaci urządzenia zewnetrznego (czyli zostaje pokrętło a nie joystick) to ja bym nie zapłacił. Tym bardziej ze na Allegro niwy moduł kupisz za 1500. Antena 200 a montaz sam zrobiłaś lub ktoś ci to zrobi za max 500

Nr aukcji 6931639383
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Ciekawa alternatywa. Pytanie czy takie grzebanie nie spowoduje utraty gwarancji. W środę jadę na przegląd. Podpytam zaufanego gościa z serwisu czy w ogóle jest taka możliwość żeby to wszystko zakupić na własną rękę a ASO zmontowało. Niven, o co chodzi z tym joystickiem? ja mam pokrętło a cena pewnie dotyczy samej nawigacji. Wątpię żeby wymielili przy okazji pokrętło na joystick.
Dzięki za sugestie i linka do aukcji:)
Pozdrawiam:)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Joystick jest jak masz Lexus premium navi czyli w przypadku is po lifcie chodzi o te z dużym ekranem. To co oni Ci proponowali to zapewne ta dokładana z Allegro. Jeśli chodzi o gwarancje jak swoją dostarczysz to nie masz gwarancji na sprzęt ale nie tracisz gwarancji na auto - testowałem to w 2010 roku przy toyocie auris dawno ale pamietam. Watpie żeby Lexus chciał to zrobić ale znam
Salon toyoty co by się pewnie podjal
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Dzięki za info. Poeksploruje temat. Różnica cenowa jednak zasadnicza. Ten salon pewnie ze stolicy. Jestem z Katowic a tutaj Toyota jest bardziej zasadnicza niż Lexus:P Z ASO lexa na Rozdzieniu mam dobre doświadczenia więc spróbuje tam zagadać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości