Uszkodzone zmienne fazy is200

Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: carinus »

RX nie ma zmiennych faz,zrób diagnostykę.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: carsik »

Gregor0388 pisze:Panowie powiedzcie mi czy w Lexusie RX 400h też są zmienne fazy rozrządu??
Jeżeli tak to gdzie się znajduje to ustrojstwo??
Też co jakiś czas wywala mi zestaw mrygajacych, świecących kontrolek już sam nie wiem co to.
Świeci się wszystko plus nie mam wspomagania i absu:/
Na domiar złego padł mi chyba termostat bo temp faluje. W poniedziałek serwis i do wymiany.
a łaskawie sprawdziłeś obecność płynu w chłodnicy?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: Gregor0388 »

Kolego tak jak pisałeś sprawdziłem po prawej stronie pod obudowa jest zbiorniczek po odkreceniu (na zimnym) uszlo powietrze i w sumie tyle :/wsadzilem palec i był suchy a w zbiorniku nie widziałem bo już ciemno było. Jutro za dnia sprawdzę dokładnie bo mam wolne.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: Gregor0388 »

Nie wiem czy tam powinno być pełno pół czy jak?
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: Gregor0388 »

A co do wcześniejszego pytania to podtrzymuje może bo mimo wszystko chciałbym wiedzieć gdzie się to znajduje.
Dobrze by było gdyby szarpanie stukanie itd po odpaleniu było powodem tego co kolego podpowiedziales mianowicie wody w chlodnicy.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: Gregor0388 »

Temp zaczęła falowac 3dni temu. W zbiorniczku wyrównawczym woda jest i cały czas stan trzyma. Diagnostyka była robiona w serwisie Toyota w nl im nic nie wyszło zero błędów. A średnio raz, dwa razy w miesiącu wywala kontrolki wszystkie itd tak jak pisałem. Mam wpiete OBD w złącze i z tel kasuje wszystko 2,3razy bo wywala w kółko i znowu miesiąc jest ok. Wcześniej miałem wodę pod całym bagażnikiem uporalem się z tym (kiedy była błędy były co 4dni) teraz tak jak mówię. Sporo problemów mam z autem niby nie bity sprawdzony itd 240tys a czesto coś go trapi. Szkoda bo bardzo lubię to auto ale czasami mam wątpliwość co do niego.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: carinus »

Nie patrz na sam zbiorniczek,bo woda może znikać z układu a niekoniecznie zassie ją później ze zbiorniczka.Stąd mogą być Twoje huśtawki temperatury.U mnie też miałem braki płynu,ale zbiorniczek też był pusty.Były też wycieki płynu,teraz poczekam i będę obserwować czy nadal są ubytki nie związane z wyciekiem.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: carsik »

Gregor0388 pisze:Temp zaczęła falowac 3dni temu. W zbiorniczku wyrównawczym woda jest i cały czas stan trzyma. Diagnostyka była robiona w serwisie Toyota w nl im nic nie wyszło zero błędów. A średnio raz, dwa razy w miesiącu wywala kontrolki wszystkie itd tak jak pisałem. Mam wpiete OBD w złącze i z tel kasuje wszystko 2,3razy bo wywala w kółko i znowu miesiąc jest ok. Wcześniej miałem wodę pod całym bagażnikiem uporalem się z tym (kiedy była błędy były co 4dni) teraz tak jak mówię. Sporo problemów mam z autem niby nie bity sprawdzony itd 240tys a czesto coś go trapi. Szkoda bo bardzo lubię to auto ale czasami mam wątpliwość co do niego.
Zbiorniczek w tym przypadku jest nieistotny. Gwarantuje, że w chłodnicy brakuje co najmniej 2l.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: Gregor0388 »

O kurde to cos nowego... Czyli co kolego olać zbiorniczek narazie skupić się na tym korku po prawej stronie przy chlodnicy. Czyli mogę odkręcić Kurek i po prostu dolać tam płynu??
I kolejna kwestia czemu do cholery nie ma tam płynu a w zbiorniczku stan??
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: carsik »

Gregor0388 pisze:O kurde to cos nowego... Czyli co kolego olać zbiorniczek narazie skupić się na tym korku po prawej stronie przy chlodnicy. Czyli mogę odkręcić Kurek i po prostu dolać tam płynu??
I kolejna kwestia czemu do cholery nie ma tam płynu a w zbiorniczku stan??
Już Ci to pisałem ale albo czytasz bez zrozumienia albo ignorujesz. Objawy które opisałeś sugerują UPG.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości