GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Jary
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2017, o 00:44
Model Lexusa: brak
Skąd:: G-k
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Jary »

Wg VIN auto pochodzi z Irlandii.

Byłem go zobaczyć, auto jeździ "normalnie". Wnętrze z tyłu jest trochę podrapane - wygląda jakby dzieciaki się "bawiły". Brakuje też niemal wszystkich spinek pod maską. No i przebieg z ogłoszenia się nie zgadza, w rzeczywistości jest ponad 300k.
lexusfanjapan
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 17 gru 2014, o 08:44
Model Lexusa: Szukam
Skąd:: Japan
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: lexusfanjapan »

Witam ponownie. Szukam GS430 mk3. Jak myślicie czy do kwoty 50tyś znajde jakiś egzemplarz w stanie nadajacym się do pewnego podróżowania bez obawy że auto się sypnie w każdej chwili I będzie studnią bez dna? Myślałem jeszcze nad hybryda gs450h ale auto będzie mi bardziej służyło do wypadów weekendowych za miasto z rodziną. Hybryda/ ogniwa raczej nie lubią dlużej niż góra 2 dni stać w garażu. Tak wywnioskowałem z zachodnich forów. Gdy zawsze jakieś dziwne rzeczy się dzieją z hybrydą to zazwyczaj po dłuższym postoju. No chyba że jestem w błędzie to proszę mnie naprostować.
Pozdrawiam.
lexusfanjapan
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 17 gru 2014, o 08:44
Model Lexusa: Szukam
Skąd:: Japan
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: lexusfanjapan »

Dzieki za odpowiedź. Gs430 mk3 w DE kosztuje pomiedzy 10k a 14k euro wiec nie jest źle. Sadze ze w granicach 12-13k euro co daje okolo 50k zlotych jednak znajde cos sensownego. Co do hybrydy czy ktos zna jakiegos "magika" z terenu malopolski z okolic Krakowa ktory w razie W potrafilby "reanimowac" padniety system hybrydowy? Chociaz nie powiem ze V8 i legendary 3UZ FE jakos bardziej do mnie przemawia. No I kupujac is350/rx350/gs350/gs450h itp generalnie 2GR FSE z takich lat, z drugiej reki, trzeba miec pewnosc ze byla robiona akcja na sprezyny zaworowe... PS. Gs450h ma CVT, prawda?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Tak, ma CVT.

Nie zapomnij doliczyć akcyzy ;) Przy 12kE to prawie 10k pln.
lexusfanjapan
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 17 gru 2014, o 08:44
Model Lexusa: Szukam
Skąd:: Japan
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: lexusfanjapan »

Tak oczywiscie akcyza musi byc, R.P ma też zarobić :) hehe. Zapytam jeszcze:
Pytanie 1.
Są dość sprzeczne informacje, jesli chodzi o luz zaworowy w 3UZ FE, ma on być regulowany "recznie" czy jest regulowany hydraulicznie?
Pytanie 2.
Czy automat w mk3 gs430 jest awaryjny i problemowy w serwisowaniu? Można w nim normalnie sprawdzić poziom oleju za pomocą bagnetu i wymienić olej normalnie? Bo np. W Camry/Avalon/Sienna/Venza/ES350 V6 z 2GR FE i chyba 2GR FSE (nie jestem pewnien) ale napewno ze skrzynia U660E nie jest to możliwe, bo tam mamy tzw. Sealed Transmission z olejem "For Life" więc nie mamy tam bagnetu a cała prawidłowa procedura wymiany oleju jest mówiąc delikatnie ciut skomplikowana. Sama skrzynia jest również ogromnie wrażliwa na prawidłowy stan oleju przy "nalewaniu" więc u nie znającego tematu mechanika można łatwo ją uszkodzić/ załatwić na dobre...
Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Jest regulowany ręcznie.

Skrzynia jest bezawaryjna.
Nie posiada bagnetu.

Ale jej serwis dla wykwalifikowanego specjalisty nie stanowi problemu.
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kristof »

lexusfanjapan pisze:Tak oczywiscie akcyza musi byc, R.P ma też zarobić :) hehe. Zapytam jeszcze:
Pytanie 1.
Są dość sprzeczne informacje, jesli chodzi o luz zaworowy w 3UZ FE, ma on być regulowany "recznie" czy jest regulowany hydraulicznie?
Pytanie 2.
Czy automat w mk3 gs430 jest awaryjny i problemowy w serwisowaniu? Można w nim normalnie sprawdzić poziom oleju za pomocą bagnetu i wymienić olej normalnie? Bo np. W Camry/Avalon/Sienna/Venza/ES350 V6 z 2GR FE i chyba 2GR FSE (nie jestem pewnien) ale napewno ze skrzynia U660E nie jest to możliwe, bo tam mamy tzw. Sealed Transmission z olejem "For Life" więc nie mamy tam bagnetu a cała prawidłowa procedura wymiany oleju jest mówiąc delikatnie ciut skomplikowana. Sama skrzynia jest również ogromnie wrażliwa na prawidłowy stan oleju przy "nalewaniu" więc u nie znającego tematu mechanika można łatwo ją uszkodzić/ załatwić na dobre...
Pozdrawiam
2GR-FSE posiada skrzynie Aisin AA81E, tak tylko na marginesie ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
lexusfanjapan
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 17 gru 2014, o 08:44
Model Lexusa: Szukam
Skąd:: Japan
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: lexusfanjapan »

Dzieki Kristof :). Dobrze wiedziec gdybym trafił na jakiegoś IS350/GS350 :D , myslalem ze U660E jest spięty z 2GR FSE a tu miła niespodzianka że jednak nie. Czyli U660E jest tylko z 2GR FE więc domyślam się że wystepje w konfiguracji V6 z napędem FWD.
amateus
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2018, o 12:42
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: amateus »

lexusfanjapan pisze: No I kupujac is350/rx350/gs350/gs450h itp generalnie 2GR FSE z takich lat, z drugiej reki, trzeba miec pewnosc ze byla robiona akcja na sprezyny zaworowe...

Jakich roczników sprawa dotyczy w gs 450h mk3?
Na czym dokładnie polega problem?
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: thepowerofbeams »

amateus pisze:
lexusfanjapan pisze: No I kupujac is350/rx350/gs350/gs450h itp generalnie 2GR FSE z takich lat, z drugiej reki, trzeba miec pewnosc ze byla robiona akcja na sprezyny zaworowe...

Jakich roczników sprawa dotyczy w gs 450h mk3?
Na czym dokładnie polega problem?
nie ten dział...
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości