Is 200 mkI zniknęła funkcja cd [rozwiązany]

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
ainureser
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2016, o 13:23
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Is 200 mkI zniknęła funkcja cd [rozwiązany]

Post autor: ainureser »

Hej!
Historia radia jest taka. W pewnym momencie zaczęło wywalać err3 i zacięło mi zmieniarkę płyt. Przestałem jej używać, czekając na czas i kasę by ją naprawić. Jednak zanim się za to wziąłem musiałem wymienić akumulator. W serwisie niby podpięli obwód zapasowy w czasie demontażu aku, ale oczywiście coś im się nie udało i systemy padły. Po uruchomieniu zoorientowałem się, że w czasie wymiany zniknęła całkowicie funkcja CD. W prawym rogu wyświetlacza zamiast ikon sześciu CD nie ma nic a przycisk DISC w ogóle nie reaguje.
Jak myślicie co to może być? Chciałbym je wyciągnąć i spróbować sam załatwić problem err3, jednak elektryk ze mnie żaden i nie wiem jakby się tu zabrać do tego? Myślałem,że może wystarczy na nowo podpiąć radio, ale może najpierw muszę zająć się brakiem funkcji CD?
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, o 20:39 przez ainureser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Is 200 mkI zniknęła funkcja cd

Post autor: banan1984 »

Po 1 funkcja szukaj nie boli, po 2 error 3 lub inny error na oryginalnym radiu = nowe radio najpiej na androidzie w dzisiejszych czasach.
ainureser
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2016, o 13:23
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Is 200 mkI zniknęła funkcja cd

Post autor: ainureser »

Ok
A jakby tak ominąć kwestie errora?
Chodzi mi o samo zniknięcia funkcjii CD.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Is 200 mkI zniknęła funkcja cd

Post autor: gmiter »

Yatour lub inna zmieniarka cyfrowa. Wychodzi taniej niż radio na n ardoidzie a działa też Bluetooth np. Coś koło 200zł. Jeśli jest błąd to nie będzie fuynkcji CD. Typowa wtopa tego radia.
ainureser
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2016, o 13:23
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Is 200 mkI zniknęła funkcja cd

Post autor: ainureser »

Typowe, że znika akurat przy wymianie akumulatora?
ainureser
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2016, o 13:23
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Is 200 mkI zniknęła funkcja cd

Post autor: ainureser »

Mała aktualizacja.
Przed zakupem Yatoura stwierdziłem, że przyjrzę się radiu.
Podążałem za poradnikiem
viewtopic.php?t=5925
Jednak w moim radiu w ogóle nie znalazłem żadnego wyłamanego przycisku opisywanego w poradniku.
Odkręciłem wierzchnią osłonę. Jedyna rzecz, która się wyróżniała to nierówno ustawione płyty. Ustawiłem je równo śrobokrętem i odkurzyłem całość. Podpiąłem do auta. Zmieniarka od razu zaczęła mielić. Przeleciała po kolei przez wszystkie płyty i...śmiga jak narazie bez zarzutów.
Także nie warto chyba od razu kupować cyfrowej. Choć kuszą dodatkowe opcje :)
Pozdrawiam
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Is 200 mkI zniknęła funkcja cd [rozwiązany]

Post autor: dzadzar »

Podepnę się pod temat. Dzisiaj w moim radiu przestały działać przyciski Tape i Disc. Żadnego errora nie było, radio fm działa bez problemu. Mam podłączonego Yatoura, płyt nie używam w ogóle ale po odłaczeniu na chwilę akumulatora i podpięciu ponownie słychać jak mieli (więc chyba działa). Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
Akurat Yatour jest podłączony pod przycisk Disc więc jest to uciążliwe.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości