GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: thepowerofbeams »

dramat ...
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
giereg
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 13:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: giereg »

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... xtor=SEC-8

czy ktoś widział, oglądał to autko i mógłby się podzielić spostrzeżeniami ?
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wuju »

giereg pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... xtor=SEC-8

czy ktoś widział, oglądał to autko i mógłby się podzielić spostrzeżeniami ?
wisi przynajmniej od jesieni, dzwoniłem pogadać, jak to przez telefon wszytko ok. trzeba by na miejscu zweryfikować czemu tak długo nikt go nie kupił
Scoob
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Scoob »

giereg pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... xtor=SEC-8

czy ktoś widział, oglądał to autko i mógłby się podzielić spostrzeżeniami ?
Wisi jakoś od końcówki lipca. Robiłem dwa podejścia do tego auta - pierwsze jakoś na przełomie września i października, drugi raz w listopadzie.
Technicznie wg mnie bez zastrzeżeń - trochę dziwnie hamował, ale podobno długo stał, jestem w stanie uwierzyć. Poza tym, jeździ jak sprawne GS300 - przyspiesza, skręca, skrzynia biegów radzi sobie elegancko, zawieszenie cicho pracuje, dwa komplety kół z ładnymi oponami, w przeszłości ogarnięty temat z sondami (albo katami, już nie pamiętam).
Trochę gorzej, jeśli chodzi o stronę wizualną - na masce rdzawe purchle, zderzak mocno wypiaskowany i nieco słabo spasowany. Wg mnie auto bezwypadkowe, jeśli było uderzone, to jakoś bardzo niegroźnie (trochę podejrzane, że chłodnica klimy była wymieniona, ale równie dobrze mogła dostać kamieniem), wszystkie plastiki, osłony i klipsy na miejscu. Szyby w oryginale, czołowa niestety trochę zmęczona; naklejki z VINem na każdych drzwiach i masce.
Prawdą jest, że auto od nowości (jesieni 2005) w jednej rodzinie, ma jeszcze przepiękne tablice z polską flagą :). Ze względu na historię, wyposażenie i oczywiście możliwość zachowania w/w tablic chciałem kupić to auto, ale sprzedający nie przystał na moją propozycje.
Jeśli komuś z Was nie zależy na idealnym wyglądzie, albo jest w stanie położyć prawie 40k za trzynastoletniego GS300, w którym trzeba ogarnąć kilka tematów kosmetycznych, to polecam się zainteresować ;)
Pozdrawiam



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lukolas
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2018, o 19:20
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: lukolas »

Scoob pisze:
Wisi jakoś od końcówki lipca. Robiłem dwa podejścia do tego auta - pierwsze jakoś na przełomie września i października, drugi raz w listopadzie.
Technicznie wg mnie bez zastrzeżeń - trochę dziwnie hamował, ale podobno długo stał, jestem w stanie uwierzyć. Poza tym, jeździ jak sprawne GS300 - przyspiesza, skręca, skrzynia biegów radzi sobie elegancko, zawieszenie cicho pracuje, dwa komplety kół z ładnymi oponami, w przeszłości ogarnięty temat z sondami (albo katami, już nie pamiętam).
Trochę gorzej, jeśli chodzi o stronę wizualną - na masce rdzawe purchle, zderzak mocno wypiaskowany i nieco słabo spasowany. Wg mnie auto bezwypadkowe, jeśli było uderzone, to jakoś bardzo niegroźnie (trochę podejrzane, że chłodnica klimy była wymieniona, ale równie dobrze mogła dostać kamieniem), wszystkie plastiki, osłony i klipsy na miejscu. Szyby w oryginale, czołowa niestety trochę zmęczona; naklejki z VINem na każdych drzwiach i masce.
Prawdą jest, że auto od nowości (jesieni 2005) w jednej rodzinie, ma jeszcze przepiękne tablice z polską flagą :). Ze względu na historię, wyposażenie i oczywiście możliwość zachowania w/w tablic chciałem kupić to auto, ale sprzedający nie przystał na moją propozycje.
Jeśli komuś z Was nie zależy na idealnym wyglądzie, albo jest w stanie położyć prawie 40k za trzynastoletniego GS300, w którym trzeba ogarnąć kilka tematów kosmetycznych, to polecam się zainteresować ;)
Pozdrawiam
Oglądałem i podzielam opinie kolegi Scoob.
Ze swojej strony dodam jeszcze, że posiada rdzawe purchle pod lusterkami na przednich drzwiach oraz nie posiada czujników ciśnienia w kołach i wyświetla się komunikat na ekranie.
Poza tym był dla mnie ok. Gdyby sprzedający chciał negocjować cenę i opuścić troszkę na naprawę blacharską to bym go kupił.
Sprzedający nie pozwolił mi podłączyć interfejsu diagnostycznego ale taka jego wola i szanuje :)
Scoob
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Scoob »

lukolas pisze:
Scoob pisze:
Wisi jakoś od końcówki lipca. Robiłem dwa podejścia do tego auta - pierwsze jakoś na przełomie września i października, drugi raz w listopadzie.
Technicznie wg mnie bez zastrzeżeń - trochę dziwnie hamował, ale podobno długo stał, jestem w stanie uwierzyć. Poza tym, jeździ jak sprawne GS300 - przyspiesza, skręca, skrzynia biegów radzi sobie elegancko, zawieszenie cicho pracuje, dwa komplety kół z ładnymi oponami, w przeszłości ogarnięty temat z sondami (albo katami, już nie pamiętam).
Trochę gorzej, jeśli chodzi o stronę wizualną - na masce rdzawe purchle, zderzak mocno wypiaskowany i nieco słabo spasowany. Wg mnie auto bezwypadkowe, jeśli było uderzone, to jakoś bardzo niegroźnie (trochę podejrzane, że chłodnica klimy była wymieniona, ale równie dobrze mogła dostać kamieniem), wszystkie plastiki, osłony i klipsy na miejscu. Szyby w oryginale, czołowa niestety trochę zmęczona; naklejki z VINem na każdych drzwiach i masce.
Prawdą jest, że auto od nowości (jesieni 2005) w jednej rodzinie, ma jeszcze przepiękne tablice z polską flagą :). Ze względu na historię, wyposażenie i oczywiście możliwość zachowania w/w tablic chciałem kupić to auto, ale sprzedający nie przystał na moją propozycje.
Jeśli komuś z Was nie zależy na idealnym wyglądzie, albo jest w stanie położyć prawie 40k za trzynastoletniego GS300, w którym trzeba ogarnąć kilka tematów kosmetycznych, to polecam się zainteresować ;)
Pozdrawiam
Oglądałem i podzielam opinie kolegi Scoob.
Ze swojej strony dodam jeszcze, że posiada rdzawe purchle pod lusterkami na przednich drzwiach oraz nie posiada czujników ciśnienia w kołach i wyświetla się komunikat na ekranie.
Poza tym był dla mnie ok. Gdyby sprzedający chciał negocjować cenę i opuścić troszkę na naprawę blacharską to bym go kupił.
Sprzedający nie pozwolił mi podłączyć interfejsu diagnostycznego ale taka jego wola i szanuje :)
We wcześniejszej wersji ogłoszenia była mowa o braku TMPS, nie wczytywałem się po raz drugi. Jeśli doprecyzować, to czujniki są, ale z wyładowanymi bateriami ;) U mnie nie było problemu z podłączeniem, pokazał jakieś trzy niegroźne błędy - jeden z nich dotyczył regulacji kierownicy (dziwnie, bo ustawiała się normalnie), drugi chyba AFS, trzeciego nie pamiętam (minęło ponad 0,5 roku), ale nie było to nic poważnego.
Widzę, że nie tylko ja miałem taki, nie inny pogląd co do wartości auta. W listopadzie zaproponowałem kilka procent mniej od bieżącej ceny (miałbym na skarbówkę i ogarnięcie maski ze zderzakiem), sprawa wg mnie symboliczna, żadne tam „daje 35k i zabieram”. Powiedziałem też, że jakby zapadła zmiana decyzji co do ceny, to proszę o informację, ale jak widać, nic takiego nie nastąpiło...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: niven »

VSC w toyocie to Vehicle Stability Control czyli po prostu ESP
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wuju »

VSC zapala się przy okazji wielu innych błędów z nim nie związanych. Miałem ostatnio błąd 1 z sąd wydechu, wywaliło całą choinkę od razu. Nawet radar nie działał i wywalił błąd.
Ja rozumiem że naganiają do serwisu, ale to trochę niebezpieczne w zimę jak wypina wszystko co odpowiada za trakcję z powodu błędu, który nie jest z tym związany.
Dla mnie to czysta przyjemność ale o żonę trochę się bałem, żeby jej bokiem na jakimś zakręcie nie postawiło.
Julian
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2017, o 21:50
Model Lexusa: gs
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Julian »

Panowie, czy ktoś się wypowie na temat poniższych. Widział ktoś???
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... zh5mi.html
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... zUuUu.html
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: niven »

KALISZ

ta janse miał niby w 2013 90k km a w 2017 120. pominę już że co najmniej ostatnie 3 przeglądy są pisane tym samym pismem. poza tym przegląd jest co roku lub co 15k więc jak już fingował książkę to mógł to zrobić lepiej

ŚREM

z francji nie sprowadza się całych aut
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości