[GS450h] Działanie systemu start-stop

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

[GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: Phil »

pkobierecki pisze:Dokładnie tak- zawsze rano się odpali. Ni pojeździsz na prąd do sklepu kilometr od domu :D :hobby:
Dzięki. Ciekawią mnie te wszystkie testy kiedy facet wsiada naciska power widzi komunikat ready i rusza zawsze na elektryce.. Pewnie - po naładowaniu baterii podczas jazdy tak jest ale jak trochę postoi to dupa i benzyna zawsze się musi uruchomić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: Thorgal1 »

jadę do pracy 15km, na dworze jest ciepło (nie gorąco) i po 2-3h znowu wsiadam to silnik jeszcze trzyma temp i ruszam na elektryce.
dogrzewa się po to że, jak nagle naciśniesz na gaz żeby nie zajechać zimnego silnika
jak włączysz klimę na max żeby schłodzić budę to też się może włączyć ... ogólnie elektryczna sprężarka najmocniej zużywa baterię ze wszystkich podzespołów w samochodzie.
Jak masz ja wyłączoną, to naprawdę dużo szybciej się ładuje bateria w czasie jazdy i nie spada z niej tak prąd
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: pkobierecki »

To prawda, blok silnika ładnie trzyma temperaturę i latem nawet po kilku godzinach potrafi być gotowy do jazdy bez rozgrzewania. Ale nawet w piękne i ciepłe letnie noce ochładza się na tyle, że rano musi się rozgrzać. Bezpieczeństwo i trwałość silnika przede wszystkim :D
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: Phil »

Dzieki Panowie, chcialem sie upewnic ze u mnie wszystko OK :-)
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: Kristof »

Trochę odgrzeje kotleta, ale mam pytanie odnośnie samego systemu ;) czy w 350 na eco nie powinien zachowywać się tak samo? Button ma napis Start Stop engine ale czy system jest wrzucony do 350 to się z instrukcji nie dowiedziałem
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: pkobierecki »

Miałem na testach wersję 350 i z tego co pamiętam to nie ma on systemu "start and stop".
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: Thorgal1 »

A ktoś może wie lub czytał o odblokowaniu gazu w hybrydach żeby na parkingu P Można było wkręcić go na obroty ? Teraz jest tak z 10% potencjometr pozwala wkręcić chociaż but w podłodze.
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: Phil »

Thorgal1 pisze:A ktoś może wie lub czytał o odblokowaniu gazu w hybrydach żeby na parkingu P Można było wkręcić go na obroty ? Teraz jest tak z 10% potencjometr pozwala wkręcić chociaż but w podłodze.
Good question. Jest parę takich kłopotliwych tematów w hybrydzie.
Np pomoc przy odpaleniu auta na kable. Jak to zrobić jak spalinówka nie pracuje? (miałem taką sytuację - akurat u mnie pracował bo było to rano i mróz ale teoretycznie jak ciepły silnik i bateria naładowana to co robic?).
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: klaus »

Phil pisze: Good question. Jest parę takich kłopotliwych tematów w hybrydzie.
Np pomoc przy odpaleniu auta na kable. Jak to zrobić jak spalinówka nie pracuje? (miałem taką sytuację - akurat u mnie pracował bo było to rano i mróz ale teoretycznie jak ciepły silnik i bateria naładowana to co robic?).
W jakim celu chciałbyś uruchamiać manualnie silnik spalinowy w hybrydzie przy "pożyczaniu" prądu"?
O ile w zwykłym samochodzie w którym alternator doładowuje akumulator to jeszcze ma sens to w hybrydzie już niekoniecznie, tutaj akumulator 12v jest ładowany przez baterie trakcyjne za pomocą inwertera.
Jak w trakcyjnych zabranie energii to sterownik sam włączy silnik spalinowy.
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

[GS450h] Działanie systemu start-stop

Post autor: Phil »

klaus pisze:
Phil pisze: Good question. Jest parę takich kłopotliwych tematów w hybrydzie.
Np pomoc przy odpaleniu auta na kable. Jak to zrobić jak spalinówka nie pracuje? (miałem taką sytuację - akurat u mnie pracował bo było to rano i mróz ale teoretycznie jak ciepły silnik i bateria naładowana to co robic?).
W jakim celu chciałbyś uruchamiać manualnie silnik spalinowy w hybrydzie przy "pożyczaniu" prądu"?
O ile w zwykłym samochodzie w którym alternator doładowuje akumulator to jeszcze ma sens to w hybrydzie już niekoniecznie, tutaj akumulator 12v jest ładowany przez baterie trakcyjne za pomocą inwertera.
Jak w trakcyjnych zabranie energii to sterownik sam włączy silnik spalinowy.
Nie to że chcę. Zastanawiam się jak to zadziała w podobnym przypadku. Przy dużym rozładowaniu "biorcy" zazwyczaj zalecane jest zbyt silnik "dawcy" pracował. Jeśli mówisz że w razie potrzeby uruchomi się silnik benzynowy to OK, ma to sens.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości