Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Woland
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2016, o 18:29
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: Woland »

Szukam nowych gumek do IS 250 (II). Kumpel poleca Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 lub MICHELIN Pilot Sport 4

Goodyear są ponoć cichsze. Lubię twardsze opony, nie takie kapciuszki, jak Continentale. Dobrze mi się jeździ np. na Dunlop Winter Sport 5.

Ktoś użytkuje wymienione wyżej modele? Polecacie/odradzacie?
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: addzik »

Osobiście bardzo polecam Dunlop sportmaxx rt2
Woland
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2016, o 18:29
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: Woland »

Ciekawe... Znajomy kiedyś na nich jeździł i mówił, że strasznie nim rzucało, jak wyjeżdżał zza ekranów albo tirów.
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: ProMienisty »

wybrałem PS4 ,dopiero 5 tys przelotu w ubiegłym sezonie ,opona świetna ,szybka zmiana pasa-trzyma niesamowicie, trakcja wzorowa

Obrazek
Awatar użytkownika
Popi
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2013, o 23:09
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Wieden/Sosnowiec
Kontakt:

Re: Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: Popi »

Polecam MICHELIN Pilot Sport 4 co prawda szybko sie koncza (przynajmniej u mnie) . Wg mnie wcale nie sa glosne a kilku producentow juz sprawdzilem. Trakcja tak jak Kolega wyzej wzorowa.
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: Dawid250286 »

Również jeżdżę na oponach marki Michelin już od kilku lat i te opony są naprawdę godne polecenia, następne też będą Michelin :zryw:
!Piotrek
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 7 cze 2014, o 02:26
Model Lexusa: GS430
Skąd:: lll
Kontakt:

Re: Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: !Piotrek »

Mam w GS430 Mk3 - Michelin Pilot Sport 4, polecam.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: pjetrooha »

Woland pisze:Szukam nowych gumek do IS 250 (II). Kumpel poleca Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 lub MICHELIN Pilot Sport 4

Goodyear są ponoć cichsze. Lubię twardsze opony, nie takie kapciuszki, jak Continentale. Dobrze mi się jeździ np. na Dunlop Winter Sport 5.

Ktoś użytkuje wymienione wyżej modele? Polecacie/odradzacie?
Mam te Goodyear u siebie, dwa sezony... zajefajne. Auto trzyma się drogi a zawieszenie nie wali jak na fabrycznych Bridstone. W tym roku nabyłem zimówki, też GoodY - polecam.
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: Seb-GS430 »

Potwierdzam opinie poprzedników odnośnie Michelin - przetestowałem trzy modele.
Pilot Sport 3, Pilot Sport 4 i Pilot Super Sport - w mojej ocenie każda zasługuje miano idealnej dla Lexusa, a po obniżeniu samochodu (obecnie Pilot Sport 4 z tyłu) jestem w stanie jeszcze bardziej podkreślić jak pewnie prowadzi się samochód zarówno w zakrętach, jak i przy dużych autostradowych prędkościach. :biggrin2:

Abstrachując jednak od Michelin, postanowiłem sprawdzić ile prawdy jest w opiniach osób zachwalających oponki Toyo Proxes T1 Sport.
Zakupiłem i założyłem na przód - testowane już w zróżnicowanych warunkach i jestem pod wrażeniem, gdyż cenowo są ciekawszym rozwiązaniem porównując z Michelin.
Nie testowałem jeszcze ich na tylnej osi, ale jak już Mich'ki się zużyją to przerzucę i wtedy będę w stanie coś więcej na ich temat powiedzieć. :ok:

Wydaje mi się, że sprawa opon to kwestia bardzo indywidualna - za Michelin dla mnie osobiście przemawia fakt, że w porównaniu z konkurencją, mają twardsze boczne ścianki, co w mojej ocenie niwelowało efekt "pływania" w GS mk3 (na oryginalnych sprężynach czułem, że jest zbyt miękko) i samochód po prostu "jak ręką odjął" prowadzi się pewniej. :dirol:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
Firlej
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Opony letnie: Michelin vs. Goodyear

Post autor: Firlej »

Od dwóch sezonów jeżdżę na GY asymmetric 2. Są bardzo ciche i swietnie trzymają na mokrym. Myślę ze 3 są jeszcze lepsze. Sądzę że oba modele są OK. Osobiście lubie firmę Goodyear i również zimą jeżdżę na G1.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości