[IS200] Kontrolka oleju

ODPOWIEDZ
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: XYZ »

W starych zębatkach wszystkie szczeliny były w normie, więc dlaczego nie było ciśnienia oleju, skoro ten wałek nie ma żadnego wpływu na to?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: carsik »

mam odpalić szklaną kulę? Nie widziałem tego więc nie wiem, jedno jest pewne, ten rowek tego nie powodował.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

Dzisiaj odwiedziłem Grześka (użytkownik Carinus), który sprawdził ciśnienie oleju, za co bardzo dziękuję :pijak:

Niestety... Na chłodnym silniku i obrotach nieco ponad 1100RPM ciśnienie 30kPa... Zamawianie pompy w toku.

Pytanie czy taka jazda bez odpowiedniego ciśnienia nie zaszkodzi/ła silnikowi? :szyja: Silnik pracuje normalnie, kręcąc do 3,5k rpm dynamika niezła, vvti działa i jedzie chyba normalnie jak na is200 (choć nie mam porównania)? Na ten moment jeżdżę cały czas w przedziale 2-3k rpm nie wciskając zbyt głęboko gazu, żeby silnik nie pracował pod obciążeniem aż do czasu jak nie zostanie zmieniona pompa oleju.
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

Ponowię nieco temat i zapytam, żeby mieć 100% pewności.

https://www.czesciauto24.pl/lexus/is-i- ... ompa_oleju

Czy oprócz tej pompy z linka będę musiał dokupić jakąś uszczelkę czy coś?
Dej mu na zimnym!
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: XYZ »

Trzeba kupić uszczelkę pod pompę 15188-70060. Co do tego ciśnienia to bardzo dziwne. Nawet na mało wydajnej pompie powinno być większe na zimnym silniku. Przyczyna może leżeć gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

No to pięknie, miałem jutro oddawać auto do mechanika, bo już mam wszystko co potrzeba, a tu jeszcze uszczelki brak...

Co do przyczyny... Nie wiem... Silnik nie wydaje dziwnych dźwięków, jeździ dobrze, ale jakiś czas po wymianie oleju w silniku (millers 5w30) kontrolka przestała migać na wolnych obrotach. Z tym, że silnik nie schodzi na jałowych obrotach tak nisko (równo do pierwszej kreski pod 1000RPM) tylko jest ciut wyżej i pewnie ciśnienie wtedy nie spada dostatecznie nisko, żeby zaświecała się kontrolka (?)
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: Rzeznix »

Odświeżam.

Jestem 3 dni po wymianie pompy. Kontrolka ciśnienia gaśnie od razu lub po około sekundzie po całej nocy (-4st C) i to przy filtrze Knechta. Stara pompa miała oczywiście rowek od uszczelniacza i delikatne ryski w otworze pasowanym (tam gdzie wchodzi ten pierścień, w którym pracuje wirnik)... Sprawdzałem przy ruszaniu mocno zmniejszając obroty silnika i przy prawie gaśnięciu silnika kontrolka nawet nie mignie. Generalnie... W porównaniu do pomp Hondowskich ta z Lexa jest malutka...

Jak komuś gaśnie po 2-3 sekundach to radzę już zmierzyć ciśnienie niż zganiać na filtr :acute:
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: blue »

Potwierdzam spostrzeżenia kolegi.
Wymieniłem profilaktycznie pompę oleju i stara pomimo, że się z niej jeszcze nie lało to miała już mocno widoczny rowek a wirnik miał zarysowania. Każda pompa widocznie tak skończy.
Polecam wymianę profilaktycznie z rozrządem (pamiętajcie dodatkowo o uszczelce pompy - moja była już mocno spuchnięta i twarda jak kamień). Cena w ASO po rabatach to jakieś 500 PLN, więc nie ma tragedii. Tak to wyglądało:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
andrzej44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 lis 2017, o 22:17
Model Lexusa: is200
Skąd:: Oleszyce
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: andrzej44 »

Jeśli chodzi o kontrolkę oleju, która gaśnie po kilku sekundach po uruchomieniu silnika, mam ten sam problem.Wymieniłem czujnik ciśnienia, zdjąłem miskę olejową, smok był czysty.Stosowałem różne filtry oleju(Mann, knecht, Hengst) nie pomogło, wymieniałem również kilkakrotnie olej-5W-30, 5W-40.Postanowiłem zakupić ori filtr toyota i bez zmian.Obecnie jestem w trakcie zakupu pompy oleju, aczkolwiek pompa w aucie nie cieknie.Pozostała mi tylko wymiana pompy.Zobaczymy.Pozdrawiam.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka oleju

Post autor: boyar »

Witam,

u mnie przy przebiegu 273kkm , przy oleju z przebiegiem ~15kkm i filtrem kenchta sprawa wygląda tak:

https://youtu.be/20I1V_nSrpE

Chyba jescze nie jest tak żle co?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości