Elektryczne lusterka w IS 200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: baniaq »

No to zróbmy listę, może parę funtów da się uszczknąć, a jak nie, to chociaż wysyłka będzie za grosze:

1. baniaq
2. maro85
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
maro85
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:36
Model Lexusa: IS 300 Sportcross
Skąd:: Ząbki
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: maro85 »

No i co temat umarł?
maro85
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:36
Model Lexusa: IS 300 Sportcross
Skąd:: Ząbki
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: maro85 »

Sory ze tak draze temat ale jak widac kolega ktory sie zaoferowal nie odzywa sie. Ma ktos jakis link do takiego zestawu o ktorym mowa?
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: GOLDI »

jak wyglada taki moduł jeśli zamkniemy samochod podczas jazdy ? np. niekotre zabezpieczenia zamykaja samochod podczas jazdy ;)? czy wtedy zlozy nam lusterka?
Raven069
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 13:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Koluszki
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: Raven069 »

Moduł będzie wygladał prawie tak samo tak automatyczne zapalanie świateł. Pozostaje tylko kwestia. Zasilania składania lusterek bo fabrycznie są na tym samym zasilaniu co zapłon. Ktoś próbował działać coś w tym kierunku?
Lexkuki
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2017, o 17:22
Model Lexusa: Is300 Sportcross
Skąd:: Beckington
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: Lexkuki »

]Witam.Nikt sie nie podzielił informacja jak zainstalowac moduł zamykania i otwierania lusterek w is300 wiec postanowiłem zrobic to sam.Kupiłem moduł na ebayu najtanszy jaki był a dokładnie taki
http://m.ebay.co.uk/itm/Car-Auto-Side-R ... nav=SEARCH
Instrukcja jest dodana i na niej sie sugerowałem
a290a47f-0771-420c-8d79-c7fce7856585.jpg
a290a47f-0771-420c-8d79-c7fce7856585.jpg (78.85 KiB) Przejrzano 4360 razy
Zdejmujemy boczek kierowcy i odpinamy wszyskie kostki.Zaczynamy od kostki od sterowania lusterkami.Tuz pod guzikiem od otwierania i zamykania lusterek sa dwa kable obok siebie ,jeden zielony z czerwonym paskiem a drugi z szara obraczka.Przecinamy je i od strony wlacznika do kabla z czerwonym paskiem lutujemy badz izolujemy kabel SZARY (grey) a do kabla zielonego z szara obraczka lutujemy kabel biały.
Do drugiej strony kabli do kabla zielonego z czerwonym paskiem lutujemy kabel POMARAŃCZOWY (orange) a do kabla z szara obronczka lutujemy kabel BRĄZOWY (brown).
W tej samej kostce tuż zaraz pod tymi dwoma kablami znajduje sie trzy przewody niebieski szary i biały.potrzebny nam bedzie kabel szary do niego podpinamy szybkozłączka kabel ŻÓŁTY (yellow) od modułu jest to 12v po stacyjce.w tej kostce to wszystko co trzeba zrobic.
Teraz zabieramy sie do wtyczki od sterowania lusterkami.
W tej kostce musimy znalezc kabel delikatnie grubszy niebieski ze srebrna obrączką do niego podpinamy kabel CZERWONY (red) jest to stałe 12v do modułu.To wszystko co nam potrzeba z tej kostki.Jedynie co teraz pozostalo to znalezc sygnaly od zamka ktore beda zamykaly i otwierały lusterka.
Te sygnaly znajdziemy w kostce na drzwiach tam sa kable ktore leca od zamka,szukamy tam kabla zielonego ktory jest sygnalem na zamkniecie lusterek do niego podpinamy kabel NIEBIESKI (blue) od modułu,sygnałem na otwarcie lusterek jest kabel fioletowy do niego podpinamy ZIELONY (green).
Zostaje nam podpiac mase (black) do jakiejs śrubki na drzwiach .Wszystko składamy do kupy i mozemy cieszyc sie fajna opcja.Jesli wszystko poszło jak nalezy to lusterka powinne działac jak nalezy czyli nadal mozemy zamykac i otwierac je z wnetrza samochodu.System dziala jak przycisk od lusterek jest wycisniety.Fajna opcja tego modułu jest to ze gdy nie podepniemy kabelka zielonego od modułu to lusterka bedziemy mogli zamykac z pilota a otworza sie gdy przekrecimy kluczyk.Ja pozostalem przy kluczyku.Do wszystkich co maja jakies uwagi co do wykonania i wyjasnienia to zatrzymajcie je dla Siebie bo ja szukałem na tym forum jak to zrobić ale widziałem ze koledzy takie cos zrobili juz u siebie ale nikt sie nie podzielił takimi szczegułami.Z gòry przepraszam za interpunkcję i ortografię ale nie mam czasu sie na tym skupiać gdyż pisze tego posta w wolnej chwili gdy spi mój mały synek.Tego moda robiłem na IS300 Sportcross 2004 na angielskiej wersjii ale podejrzewam ze kolory kabelkow sa takie same jak z kiera po lewej stronie.
Lexem się wiozę w srebrnym kolorze
fipil
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 sie 2017, o 07:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: fipil »

LexKuki
nie wiem jak Ci sie to udalo, ja bylem u dwoch elektrykow sam. i stwierdzili ze nie da sie tego w prosty sposob zrobic, dokladajac tylko jeden modul, aby to poprawnie zrobic to trzeba by ciagnac kable do silniczkow lustarek i to jest duzo roboty (wycenili to na 1 roboczodzien i 250 PLN), niestety nie za bardzo zrozumialem dlaczego sie nie da tylko tyle ze ten przekaznik w drzwiach jest 6-cionozkowy i trzeba dokaldac dodatkowe moduly itp, wiec albo is300 rozni sie jakos od is200 albo elektrycy sa kiepscy :(
jacob77
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2018, o 15:11
Model Lexusa: A8
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: jacob77 »

Jest możliwość chyba i tak i tak
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: Damian87 »

Zamontowałem moduł podobny jak "Lexkuki" opisuje, wszystko działa jak powinno;)
Chce zmodyfikować podłączenie tak aby lusterka składały się po drugim zamknięciu auta(tzn. Po podwójnym wciśnięciu przycisku lock na pilocie). Jakieś pomysły?:)
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: dzadzar »

Odkopuję, ktoś ma jakiś pomysł na to podwójne kliknięcie z pilota?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości