Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: zender »

Incubus pisze:
zender pisze:
piwoman pisze:@zender, mowisz o serwisie w Katowicach? Powiem Ci, ze pojechalem tam tylko dlatego, ze zadzwonilem z glupoty i mieli termin na ten sam dzien. Samochod kupilem w Krakowie i wszystkie serwisy - przeglady rowniez tam robie - przyjezdzaja laweta po auto na slask i mi je odwoza, a i sam przeglad jest tanszy niz w Katowicach.

Co do skargi do Lexus Polska, ja chyba napisze cos a propos tego cyrku z hamulcami, bo to jest kpinia kupujac auto, ktore kosztuje katalogowo 230k, zeby takie rzeczy sie dzialy.
no to mnie z ta laweta zaskoczyłeś ! bo przecież Kraków i Katowice to jeden właściciel... dodam jeszcze ze również Toyota w Katowicach do nich należy !
Kraków i Katowice mają różnych właścicieli. Transport na lawecie w Lexus VIP to normalna sprawa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Katowicach mowia co innego :) ale nie istotne. Nie o transport tutaj chodzi tylko o koszty serwisu.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

SnakeDoctor
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: SnakeDoctor »

Nie bardzo rozumiem jakie konsekwencje niesie ten modul dla posiadaczy.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Umożliwia czytanie i nadpisywanie mapy silnika - czytaj umożliwia chiltuning
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Miłosz »

Od ponad 2 lat można to robić...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Ale poprzez VR a tutaj jest actual read do benzyn
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

zender pisze:
pss pisze:@piwoman ja już nie mam siły i przyzwyczaiłem sie do szurania/piszczenia ;)
Znajdę chwilę to serio założę tam coś innego, bo szkoda mojego czasu na ASO, przekomarzanie się i męczenie z nimi ( przy 14kkm był nawet problem z amortyzatorem który był uszkodzony i nie chcieli go robić gwarancyjnie, a po mocniejszej wymianie zdań stwierdzili, że faktycznie to wada produkcyjna i zrobią gwarancyjnie ).
.
a
Niestety tez ostatnio zauważałem niewłaściwe podejść serwisu....przekomarzanie sie i wciskanie głupoty klientowi ...nie wiele brakowało abym podniósł głos. Skończy sie pewnie niedługo skarga w lexus polska jak tak dalej będą mnie traktować... :blush:
Lexus Polska ma nas prawdopodobnie tylko niewiele mniej w dupie od Toyota Polska. Zresztą co mają zrobić? Ja bym napisał do Lexus Europe, czyli do gwaranta, a najlepiej to po angielsku do centrali pocztą. O tu:

1 Toyota-Cho, Toyota City, Aichi Prefecture 471-8571, Japan

Jak dostaną list, a najlepiej petycję od niezadowolonych klientów, to wtedy może się coś ruszy - po pierwsze niezadowolenie z hamulców, a po drugie nazadowolenie z serwisu. Lexus teraz walczy o pozycję w Europie i nie na rękę im takie jaja. Poza tym zgłaszajmy wszystkie pierdoły do bólu. Gdyby każdy takie rzeczy zgłaszał i generował koszty napraw na gwarancji, to by im się w Toyocie nawet nie przyśniło cięcie kosztów poprzez stosowanie gorszych materiałów, bo by się to nie opłacało. A tak wystarczy skalkulować, że 10% będzie upierdliwa i wygeneruje koszty, ale na 90% się przytnie. Niestety - Lexus i Toyota to firma jak każda inna i jej celem jest zarabianie kasy dla akcjonariuszy.
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

napisałem do lexus Polska w sprawie hamulców ........niestety brak odpowiedzi
doktor4g
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 1 gru 2017, o 22:46
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: doktor4g »

Mi niestety szumią hamulce rozpoczęło się od 28 kkm, do tego pojawiła się głębsza okrągłą linia na przedniej tarczy --> wymienili na gwarancji (lakonicznie dowiedziałem sie ze uszkodzone klocki "nierówno starte"). Tarcze zostały stare. Było cicho jak przez ok 2,5 tys. i zaczeły szumieć ponownie. Po sprawdzeniu w ASO dowiedziałem sie ze wszystko w porządku - klocki mogą szumieć porankami po nocy - co jest normalne. tyle ze mój 12 letni citroen ciszej hamuje. :(

A jeszcze mam do Was pytanie ile wchodzi oleju do skrzyni - bo serwisuje (w tym samym ASO) 2 auta IS 200t -przy porównaniu faktur z obu aut wyszło mi żę:
przy przegladzie samochodu A po 30 kkm - olej silnikowy 4,8 l, olej do skrzyni 1,5 l.
samochód B po 30 kkm- olej silnikowy 5l. olej do skrzyni 2 l --> wychodzi ze w tym samym modelu przy tym samym przebiegu różnica w pojemności 0,5l (25%) to troche duzo. Chyba ze to fikcja bo cena końcowa ma sie zgadzać...
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

ale o czym Ty mówisz - chyba o oleju w skrzyni rozdzielczej - czytaj w tylnym dyferencjale czy jak zwał tak zwał

w skrzyni biegów dopiero po 80tys km robi się "rewizję" oleju a wymiana na zyczenie klienta i w ASo tylko statycznia więc połowa starego oleju zostaje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości