[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: gmiter »

OMVL to konstrukcja archaiczna i nie nadaje się do LEXA. Miałem to u siebie przy kupnie i od razu wyrzuciłem.

BTW różnica między opcją 1 a 3 jest mega duża bo aż 600zł gdzie komplet wtryskiwaczy Barracuda do mnie kosztował 440zł więc dobry narzut ma gazownik na wtryskach. No ale w sumie dochodzą jakieś adaptery i trójniki które w OMVL/Valtekach są zbędne.

Do tych silników Valtek odpada - rozbieżność w wydajności jest duża z powodu bezwładności otwarcia i zamknięcia ogromnej cewki.
AC-W01 sobie odpuść - lepsze byłyby AC-W03 ale najsensowniej Barracuda.

Na Barracudach pzelatałem już 50 tysięcy i działają naprawdę elegancko.
o do filtrów odstojnikowych to ciężko dostać taki z dwoma wyjściamy - chociaż można dać rozejście za filtrem aby listwy były zasilone z obu stron - w IS200 spokojnie wystarczy jeden przewód fi12 do filtra - nie ma spadków przy tak wydanym reduktoze :)
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klinikalpg.pl »

Amen.
Aczkolwiek ja nie mam problemu z dostępnością filtrów Alexa na 2 wyjścia :P.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: agiless »

Wspominany reduktor R01 ma wyjście gazu fi16 i bardzo fajnie to działa z filtrem Alex360 16x12x12 http://www.phjacus.pl/F135-Filtr-odstoj ... p2560.html
Co do wtrysków, jak dla mnie tylko Barracuda, szkoda czasu na kombinacje i oszczędności, które i tak w tym wypadku wyjdą bokiem.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Rzeznix »

Zdecyduje się zatem na Barracudy :) W Preludzie (poprzednim aucie) też chciałem, ale gazownicy upierali się, że z AC'ekami będzie dłuższa gwarancja...

Jaki największy zbiornik wejdzie w koło zapasowe bez podnoszenia podłogi w sedanie? W Preli miałem 48l brutto, ale wnęka była płytka... Niestety podłoga podniosła się z 4cm i znacznie utrudniło to zapakowanie np. większej walizki. Nie chciałbym takiej sytuacji w Lexusie.
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Rzeznix »

Pisałem z gazownikiem, pozwolę sobie zacytować:

"Stawka wynika z różnicy cenowej między omvl a barracudami. Do tego dochodzi to że zawsze łatwiej zamontować listwy niż pojedyncze ( chociażby mniej połączeń).

W przypadku aut z plastikowym kolektorem nawierty dokonujemy pod ciśnieniem więc nie ma potrzeby zdejmowania."

Warto?
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: piotrek_camry »

Dla mnie nie, w nos niech sobie to ciśnienie napompuje.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: DanLexus »

Zmień gazownika! Fachowiec nie proponuje budżetowych wtryskiwaczy ani nie opowiada takich pierdół o nawiercaniu, druciarz już tak :doh:
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Rzeznix »

Szkoda... W Poznaniu widziałem tylko dwie opcje z w miarę dobrymi opiniami gdzie stroją po AFR, ale z jednej byłem średnio zadowolony (pitec), a druga widać też nie do końca (hangar)... Cóż począć? Jeździć paredziesiąt/set kilometrów na instalacje mieszkając w dużym mieście wydaje się być głupotą biorąc pod uwagę fakt, że zawsze może coś się dziać nie tak i jeździć tak bez sensu... Chyba, że macie jakieś alternatywy/propozycje?
Dej mu na zimnym!
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klinikalpg.pl »

Pitec ładnych parę lat temu był bardzo polecany... obecnie już chyba jakby mniej... o tym drugim nie słyszałem
Spróbuj porozmawiać z tym http://www.lpginstalacje.pl/

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... 000035&z=5

Nie to żeby zakłady z mapy były wyrocznią, ale zawsze to jakieś źródło - do krytycznej oceny własnym rozumem.
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tekro »

Dla kogoś kto dużo jeździ, to chyba nawet nie zastanawiałbym się zbyt długo nad możliwością zamontowania instalacji LPG. LPG funkcjonuje już tak długo, że w zasadzie większość usterek jest znanych i dobrze opisanych. Jest też wielu fachowców specjalizujących się w naprawach zasilanych tego rodzaju paliwem. Zalety są więc wymierne.
Fakt, instalacja LPG o konieczność regularnej wymiany filtrów. Butla LPG ma żywotność do 10 lat.Ale i tak się opłaca. Zwłaszcza, że LPG to koszt 2 zł, a PB95 to koszt średnio 4,5 zł.
Dla tych co planują montaż LPG - tutaj proponuję szerzej na ten temat poczytać.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2018, o 10:10 przez tekro, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości