GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
sicknature
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2017, o 19:09
Model Lexusa: gs300
Skąd:: ślask
Kontakt:

GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Post autor: sicknature »

mam duży problem z parowaniem przednich lamp. Byłem na klejeniu ich ale dostałem od razu ostrzeżenie że są tak spękane że poprawa będzie na chwilę. Gdzie można dostać nowe w jakiejś przystępnej cenie? Są jakieś zamienniki do ściągnięcia ze Stanów lub Japonii? Co byście radzili jeżeli klejenie nic nie daje?
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Post autor: niven »

Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Post autor: Phil »

Ciekawe jak z jakością..
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Post autor: niven »

testwoalem to:

https://www.aliexpress.com/item/AKD-Car ... autifyAB=0


500 dolarów plus doliczyli mi na celnym vat

jakościowo 1;1 fabryka - jezdza na aucie już rok i wszystko ok. 100% P&P
sicknature
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2017, o 19:09
Model Lexusa: gs300
Skąd:: ślask
Kontakt:

Re: GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Post autor: sicknature »

wojtekS:
czy chodziło o to?
https://www.aliexpress.com/item/Fit-for ... 31232.html

niven
co do twojej propozycji to widzę że tam są nastawy wewnątrz reflektora. Czyli dobrze rozumiem, że będzie je trzeba tylko skalibrować bez grubszych przeróbek żebym w Polsce dostał przegląd? W salonie po upustach wyliczyli mi 10k złotych więc ta cena wydaje się być OK. I co tam później za żarówy trza zamontować?

ogólnie dzięki Wam za pomoc bo myślałem że już jestem skazany na propozycje z ASO
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Post autor: niven »

do mazdy pasowało plug and play - wtyczka do wtyczki i działało

reflektor jest przystosowany przynajmniej tamten do żarnika xenonowego D2H - jest to jakby zestaw hid z żarnikiem D2S:

https://www.aliexpress.com/item/Car-Ext ... autifyAB=0

nie wiem jak w tym lexusowym - nie ma napisane więc zapytaj sprzedawcy

w mazdzie z przeglądem nie było problemu bo - reflektor wygladal 1;1 jak orygyinał
sicknature
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2017, o 19:09
Model Lexusa: gs300
Skąd:: ślask
Kontakt:

Re: GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Post autor: sicknature »

napisałem do naprawdę dobrej firmy z ebaya i odpisali że ASF o którym mowa w reflektorach za ~1000 złotych/szt. to tylko wtyczka która gasi błędy. Nie ma szans na w pełni działające światła jeżeli chodzi o rynek zamienników. Żebym nie był rozczarowany skierowali mnie do fabrycznych konstrukcji. Niestety wygląda na to że po zniżce jaką mi zaproponował Lexus nie kupię nigdzie taniej w pełni działających świateł bo ich po prostu nie ma.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Post autor: Miłosz »

10 tys zł za lampy do starego auta , to chyba cena z 1 kwietnia :D Zapytałbym jeszcze raz czy już im przeszło :biggrin2:
Jest na rynku parę firm które trudnią się tylko naprawą lamp, czy ich ulepszaniem, ostatnio dobrze się słyszy o BMW lighting factory, pare osób robiło dziwne przeróbki np na bi halogen i są bardzo zadowoleni. Poszukaj alternatywnych firm i popytaj, ale spróbuj i tu napisać, może akurat by się podjęli
https://www.facebook.com/BMW-Lighting-F ... 326941358/
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS450H MKIII (2010) gdzie kupić lampy?

Post autor: d_artanian »

sicknature pisze:mam duży problem z parowaniem przednich lamp. Byłem na klejeniu ich ale dostałem od razu ostrzeżenie że są tak spękane że poprawa będzie na chwilę. Gdzie można dostać nowe w jakiejś przystępnej cenie? Są jakieś zamienniki do ściągnięcia ze Stanów lub Japonii? Co byście radzili jeżeli klejenie nic nie daje?

Witaj,

Ostatnio sam to przerabiałem, kupiłem samochód z lampami w których było akwarium, a atrakcją dla rybek była zatopiona przetwornica. Uznałem,że zacznę od regeneracji, znalazłem firmę która się tym zajmuje, zgodzili się to zrobić za 500 PLN, ale i tak z oporem. Klosze na dole były tak spękane, że obawiali się je rozklejać. W sumie zostały wyczyszczone, wysuszone, z przodu naklejona mata butylowa żeby uszczelnić pęknięcia wokół tych wrednych śrubek mocujących, które korodują i rozsadzają plastik. Jeździłbym na nich dalej, ale w jednej soczewce przestała działać przesłona i świeciła cały czas jak drogowa. I tak, wydałem pieniądze na: regeneracje, wyjęcie i włożenie w ASO, na paliwo aby odwieźć je do regeneracji 80 km w jedną stronę, bo obawiałem się wysyłki, a skończyło się na tym,że...kupiłem nowe w ASO bo straciłem do tego tematu cierpliwość :dash:

Kupiłem Lexusa przez salon z Premium Selection dlatego uderzyłem do nich i dostałem dobry rabat na nowe lampy i usługę wymiany. Jeśli miałbym Ci coś poradzić to nie baw się w półśrodki, bo stracisz nerwy ,pieniądze, a nie wiesz nigdy jaki będzie efekt. Lampy to jednak bezpieczeństwo i nie ma co na tym oszczędzać. Tylko ta cena którą Ci podali to cena bez żadnego rabatu tak naprawdę. Podzwoń po serwisach, również Toyoty bo jakby chcieli to spokojnie zrobiliby mniej niż 8 za dwie sztuki i to z wymianą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości