-GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: Phil »

thepowerofbeams pisze:
Phil pisze:
thepowerofbeams pisze:Ile trwa wymiana i ekspertyza w ASO ??
Ekspertyza to duzo powiedziane, raczej zczytali kod błędu - trwało to może 15 minut. Wymiana 5-6h, zostawiałem auto na cały dzień.
Mieli na miejscu baterie ;D ?
Nie - diagnioza byla jednego dnia, zamowili wtedy baterie i za jakies4-5 dni roboczych pojawilem sie na wymiane. Sama wymiana ok 6h.
Awatar użytkownika
Msojka
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2015, o 00:19
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: Msojka »

Ja mam podobny problem tylko ze dalem dzis auto do mechanika i on wyciągnął pomarańczowy bezpiecznik z tylu z baterii i teraz samochód nie chce odpalić, swieci sie komunikat chceck hybrid system, chceck vsc, i bęc czy cos takiego. Po podpięcia pod komputer nie da sie tego skasować tylko pisze ze jest za duze napięcie. Jakas rada?? Pozdrawiam
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: Kafecz »

Mialem takw aucie zastepczym. AA przyjechalo i nic nie mogli zrobic. Auto pojechalo na lawecie do serwisu i tak jakos naprawili.
Awatar użytkownika
Msojka
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2015, o 00:19
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: Msojka »

Aha czyli to nic poważnego, uff. Powiedziałem mechanikowi ze jak nie uda sie mu tego zrobic jutro to niech bierze lawetę i do Toyoty albo Lexusa niech jedzie.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: panPrzemek »

Tak z delikatnie innej beczki, ile palą wam wasze Gs'y ? Ja właśnie sprawdziłem poprzez tankowanie do pełna przejechaniu 100 KM i zalaniu znowu, wyszło jakieś 12 litrów przy w miarę spokojnej jezdzie po mieście . Myślę , że to dużo zważywszy nawet na to , że mamy zimę i jest zimno , zanim się nagrzeje to wiadomo, że spali wiecej. Dodaj , że tydzień temu wymieniłem baterie na używaną z 2015 roku.
Czekam na Wasze odpowiedzi , z góry dzięki :)
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: JanB »

To jest normalne spalanie, przecież to silnik o poj 3500 - musi trochę łyknąć. Tu masz trochę info: viewtopic.php?f=176&t=12562&p=110536&hi ... da#p110536, a i w innych tematach innych userów są uwagi na temat spalania GS450h. Przy leniwej jeździe do 100 km/h mnie udało się zejść do 8,5-9 litrów, ale już autostrada 12-14 (do 200 km/h) a trasa zwykła i jak się spieszę to 11-12 jest normą.
Pozdrawiam
JanB
piotr85
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2018, o 16:44
Model Lexusa: gs450
Skąd:: sittingbourne
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: piotr85 »

Witam zmagam sie z dosc podobnym problem , który pojawil sie w gdy auto nie bylo uruchamiane przez okres dwóch tygodni po tym okresie przy próbie uruchomienia auto nie zapala i na wyswietlaczu pojawia sie chceck hybrid system, check VSC ,check ECB . Mechanik odjechał z autem na lawecie stwierdził ze na zakladzie podładuje baterie i bedzie ok jednak na drugi dzien stwierdził że sa uszkodzone trzy ogniwa w bateri i trzeba je wymienić !!!! Nie wiem czy do końca wierzyć w diagnoze mechanika ???? Dodam że auto ma przejechane 236 rok 2007 . i nie dawało zadnych oznak swiadczacych o tym ze cos nie tak z bateria .I NIEWIEM CZY WIERZYC W TO CO MOWI MECHANIK CZY MOZE WARTO GDZIES JESCZE AAUTO ZABRAC I SIE UPEWNIC MOŻE KTOS ZORJENTOWANY W TEMACIE. ZGÓRY DZIEKI
piotr85
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2018, o 16:44
Model Lexusa: gs450
Skąd:: sittingbourne
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: piotr85 »

Tylko że akumulator 12v został naladowany , a auto dalej niechcialo odpalic
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: JanB »

Zmień aku 12V na np Vartę (dwa razy tańsza jak ori) i spróbuj odpalić - jak kolega wyżej radzi. Jeśli chodzi o baterie HV to w serwisie da się sprawdzić - trzeba jedynie zapłacić parę złotych, a raczej funtów. :)
Pozdrawiam
JanB
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: -GS450h problem z bateriami / wymiana baterii

Post autor: owczar »

Zdecydowanie warto pojechać do ASO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości