Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
dev
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2017, o 18:16
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: dev »

Cześć,

Dzięki za odpowiedź. Tego się właśnie obawiałem, że z tyłu jest mało miejsca. Chociaż i tak przez najbliższe 4-5lat będę woził tam tylko malucha w foteliku. Mimo wszystko auto strasznie mi się podoba. Również patrzyłem na A4, ale miałem wrażenie, że cenowo wychodzi dużo gorzej niż lexus. Prawdopodobnie i tak będę się umawiał na jazdy testowe i z audi i z lexusem, ale póki co chciałem się tylko zorientować wsród użytkowników jakie mają opinie.

Co do komentarza odnośnie użwanych samochodów zgadzam się w 100%, osobiście preferowałbym jednak nowe, ale wolałem zapytać, bo może auta z takich stron są bardziej pewniejsze. A co do zakupu to raczej będę uderzał w wynajem długoterminowy na firmę (sprawy podatkowe wychodzą korzystniej niż przy zakupie za gotówkę) i po 3 latach sobie zdecyduję czy oddaje samochód czy wykupuje.

Pozdrawiam :)
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

przebieg niewiele ponad 9000km) miało już wymieniany amortyzator (jeden!!!)
U mnie też był wymieniany tylni na pierwszym przeglądzie 15k.
Nie było nic czuć ale podobno z niego "ciekło" i powiedzieli, że się zdarza, a następnie wymienili.

Auto jeździło normalnie, nie wpadło nigdy w większą dziurę i nie najechało na krawężnik ;)
pytlu
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2017, o 12:32
Model Lexusa: is200t
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pytlu »

Witam jeżdżę od pół roku oś 200t elegance sensie a wcześniej jeździłem is 250 2008. Uważam ze auto ma sporowiecej miejsca z tylu niż poprzednik i sporo większy bagażnik , jeśli masz wybór to bierz nowy po lifcie, jazda dwóch dorosłych plus dzieci z tylu to naprawdę Ok , wszystkim wygodnie, jedyny minus tego auta dla mnie to buczenie chyba silnika miedzy 2200 a 2500 obrotów, choć chyba to tylko niektóre egzemplarze- No i jeszcze. Radio słabsze dużo od pioniera z is 250 w wersji comfort, pozdrawiam
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: piotrek1000 »

Przy jednym a nawet dwóch malych dzieciach is jest wg mnie wystarczający. Przy trójce sprawa się komplikuje, wtedy ciężko zmieścić 3 foteliki nawet w rx. Jadąc w dalszą podróż z małym dzieckiem bagaże można układać dziecku pod nogami bez wpływu na jego komfort. Inna sprawa to wzrost pasażerów jak masz 180 i więcej to za Tobą osoba o podobnym wzroście będzie miała ciężko, jak masz 170 albo mniej to za Tobą będzie miejsca dla koszykarza. Ja mam 180 i is wydaje mi się przymaławy (mowa o nowym modelu) ale ja lubię przeszczeń.
dev
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2017, o 18:16
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: dev »

A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz, bo jak widze wypowiedź wyżej o odgłosach slinkach gdy obroty są w granicach 2200-2500. Często się zdarzają podobne defekty? Strasznie nie lubię jak mi w samochodzie coś stuka buczy itd. Jakie podejście w tej kwesti mają serwisy? Zlewają na zasadzie, że tak ma być? Czy jednak obsługa fachowa?
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: piotrek1000 »

Przeczytaj cały wątek, dużo ciekawych informacji, doczytasz że jest na to rozwiązanie i serwis w ramach gwarancji wymienia część odpowiedzialną za to. Żona będzie brała w leasing w przyszłym roku auto i chyba skusimy się na xc60 albo s90 bo is i gs już pare lat jest na rynku i pewnie w ciagu najbliższych 2 lat będą nowe modele wychodzić. No chyba że ceny nowych lexusów jeszcze spadną po zniesieniu cła na samochód japońskie to wtedy lexus będzie bezkonkurencyjny cenowo
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, o 09:10 przez piotrek1000, łącznie zmieniany 1 raz.
pytlu
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2017, o 12:32
Model Lexusa: is200t
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pytlu »

Problem z tym buczeniem wcale nie jest rozwiązany- zgłosiłem to w Aso i wymienili mi zawór od turbo- na początku byłem zadowolony ale to przez to ze teraz szybko przyspiesza w zakresie 2000-3000 i po prostu krócej trwa ten nieprzyjemny dźwięk- jednak gdy specjalnie jeżdżę w zakresie 2200-2600 to słychać go dalej, rada jest taka ze jeżdżę zmieniając biegi Przy Ok 2000 one, ajak chce przyspieszyć to wciskam gaz tak by automat zmieniał biegi miedzy 3000-3500, gdyby nie to uważałbym tego isa za auto kompletne i lepsze od is 2500 2008
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Kurde, Panowie o jakie buczenie wam chodzi? Ja żadnego buczenia nie słyszę. Może słyszymy to samo ale nazywamy to inaczej. Czy chodzi o świst/gwizd turbiny na zimny silniku???
pytlu
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2017, o 12:32
Model Lexusa: is200t
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pytlu »

Auto ogólnie jest ponadprzeciętnie ciche a ten odgłos to mogę porównać do np jechania na wysokich obrotach w małym aucie powiedzmy 1.0. Litra, nie wiem czemu tylko całkowicie to zanika powyżej 2600 obrotów, dla odmiany turbo u mnie wogole u mnie nie słychać....
pytlu
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2017, o 12:32
Model Lexusa: is200t
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pytlu »

cardiologist pisze:Kurde, Panowie o jakie buczenie wam chodzi? Ja żadnego buczenia nie słyszę. Może słyszymy to samo ale nazywamy to inaczej. Czy chodzi o świst/gwizd turbiny na zimny silniku???
Kolego miałbym prośbę byś spróbował przejechać sie w zakresie 2200-2600 obr tak by w tym przedziale automat zmieniał biegi w trybie normal, ciekaw jestem czy usłyszysz te odgłosy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości