Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: Bober87 »

Witam drodzy forumowicze dziś wychodząc z pracy zastał mnie taki problem w Lexusie Is 220d odpaliłem go cały czas padał deszcz że śniegiem wyjeżdżam z pracy i po przejechaniu max 5 kilometrów wyskoczył błąd Check Vsc oraz kontrolka trakcji dodatkowo afs off miga i ABS samochód normalnie jechał pojechałem do centrum handlowego zrobiłem zakupy odpaliłem było ok wyjeżdżam i znów choinka świąteczna na desce, pierwsze co zrobiłem odlaczylem kleme od aku że może coś to da ale nieee dalej to samo, błagam pomocy :mda: co z moim Leszkiem się dzieje. Gdzie szukać awarii tyle kilometrów bez awarii a tu na święta taki problem, gdzie mogę w Warszawie może w okolicach Rembertowa podjechać do osoby co ma pojęcie z Lexusem i Toyota by mi pomogła a moje auto dalej śmigalo bez żadnych awarii żeby to zdiagnozować i naprawić bo myślałem już ze po renault i vag już będę miał spokój z choinkami na desce a taka prawda że z Lexusem i przejechaniu paru ładnych kilometrów tak było.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: owczar »

Trochę zły silnik wybrałeś jeśli liczyles na niezawodność Lexusa. Japończycy przoduja w produkcji silników benzynowych.

A co do Twojego błędu. Nie myślałeś nad diagnostyka? Bo inaczej to możemy tylko wróżyć. Musisz zacząć od odczytania błędów.
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: Bober87 »

Wiem własnie musze zrobic diagnostyke , sprawa tego typu ,że potrzebuje właśnie jakiegoś dobrego fachowca od tych samochodów w Warszawie który to mi zdiagnozuje i odrazu naprawi, włąsnie wiem przy tej dużej ilości elektroniki to tak masz racje wróżenie. Bardzo byłbym wdzięczny na namiary kogoś z pojęciem i sprawnymi rękami do wymiany .
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: owczar »

GT4serwis - lub na skróty user carsik z tego forum.
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: Bober87 »

Dzięki za pomoc :piwko: będe dzwonił i się umawiał na wizytę .
harry22
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2015, o 22:29
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Bytom
Kontakt:

Re: Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: harry22 »

Ja miałem takie błędy jak uszkodził się czujnik ABS na piaście :)
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: Bober87 »

Też tak myślę że to jest to, dziś było ok ale jak mocny manewr skrętu w lewo zrobiłem to odrazu wyskoczył mi ten błąd. Mam nadzieję że jak oddam do naprawy to szybko ustala co do wymiany i będzie po kłopocie, puki zauważyłem ruchu kierownica się nie robi to jest ok.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: owczar »

Może być też czujnik położenia kierownicy itp. Ten układ ma kilkanaście czujników. Komputer wskaże usterke.
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: Bober87 »

Witam ponownie Panowie, z braku wolnego czasu zabiega i jazdy moim Lexiem, opowiem co i jak co było, po tych postach w trakcie świąt zaczeło odzywać się łożysko prawego przedniego koła kupił sam kabel do techstreama i podjąłem decyzję że po diagnozie i tak muszę piaste wymienić ale przyszedł kabel i z kolegą zaczęliśmy sprawdzać i okazuje się że prawe koło przednie abs i też tam daje do wiatru łożysko znajomy co kiedyś miał swój warsztat dał mi informacje ze jak łożysko się wysypie to abs wariuje no zamówiłem piaste Skf cena po zniżkach 650 bardzo dobra cena jak sprawdzałem. I wymiana a tu dalej te same błędy ale po przejechaniu paru kilometrów abs i afs znikł ale dalej Vsc check i trc i podpinka kompa i wykasowanie błędu i jest już długi czas spokój śmiga jak zły zrobione to w domowym zaciszu z kumplem przynajmniej było co oblewać po naprawie :pijak:. ważne że znów robi swoje kilometry
Awatar użytkownika
Bober87
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 21:52
Model Lexusa: Lexus NX 300h był Lexus IS 220D
Skąd:: WARSZAWA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd Vsc check plus kontrola plus afs off

Post autor: Bober87 »

Dodam że abs czujnik był dobry tylko łożysko zaczęło mieć luzy przez to abs czujnik zaczął mieć problemy z czytaniem danych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości