LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Pan Miyagi
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2017, o 08:39
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krk
Kontakt:

LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Post autor: Pan Miyagi »

Cześć,

Przestała mi działać część wyświetlacza (zegarów), a w zasadzie dwie: lewa (wyświetlanie średniego spalania i innych informacji z komputera) oraz środkowa (temperatura zewnętrzna, otwarcie drzwi, itd.). Czy ktoś ma jakieś sugestie co mogło się stać? Reszta zegarów i prawa część wyświetlacza działają poprawnie.
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Post autor: Adolvo »

Pan Miyagi pisze:Cześć,

Przestała mi działać część wyświetlacza (zegarów), a w zasadzie dwie: lewa (wyświetlanie średniego spalania i innych informacji z komputera) oraz środkowa (temperatura zewnętrzna, otwarcie drzwi, itd.). Czy ktoś ma jakieś sugestie co mogło się stać? Reszta zegarów i prawa część wyświetlacza działają poprawnie.
może trywialne.. ale zapytam..

przyciskami w kierownicy rozumiem że próbowałeś?

tam można wyłączyć środkowy z temperaturą
i przestawić lewy tak żeby nic nie wyświetlał..
Obrazek
Pan Miyagi
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2017, o 08:39
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Post autor: Pan Miyagi »

Tak, tzn. po iluśkrotnym naciśnięciu DISP1 lewa część się wyłącza. Tak też zrobiłem tydzień temu bo nie potrzebowałem danych z kompa.
Nie wiem jak się oddziaływuje na środkową część wyświetlacza. Wydaje się, że informacja o temperaturze powinna się wyświetlać na stałe.

Kilka dni temu auto odpaliło i zaraz później pojawił się trójkącik ostrzegawczy na zegarach (i zniknął) oraz sygnał dźwiękowy. Nic więcej. No i niedostępna jest lewa część informacyjna zegarów oraz środkowa. Zgłupiałem :scratch:
Może jakiś bezpiecznik, sprawdzę dzisiaj, chociaż nie sądzę, bo pewnie jest jeden odpowiedzialny za zegary.
Sprawdziłem też inny set przycisków na kierownicy - nic z tego.
Ewentualnie zegary zdechły (ale w połowie?) więc trzeba podpiąć inne i sprawdzić co się dzieje.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Post autor: owczar »

Podpiąć się TIS. Powinien pokazać problem.

Może to być efekt grzebania w zegarach bo sam element nie jest awaryjny.
Arkadyx
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 1 gru 2014, o 22:32
Model Lexusa: GS 300 mk3 2009
Skąd:: Warszawa/Wołomin
Kontakt:

Re: LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Post autor: Arkadyx »

Pan Miyagi pisze:Tak, tzn. po iluśkrotnym naciśnięciu DISP1 lewa część się wyłącza. Tak też zrobiłem tydzień temu bo nie potrzebowałem danych z kompa.
Nie wiem jak się oddziaływuje na środkową część wyświetlacza. Wydaje się, że informacja o temperaturze powinna się wyświetlać na stałe.

Kilka dni temu auto odpaliło i zaraz później pojawił się trójkącik ostrzegawczy na zegarach (i zniknął) oraz sygnał dźwiękowy. Nic więcej. No i niedostępna jest lewa część informacyjna zegarów oraz środkowa. Zgłupiałem :scratch:
Może jakiś bezpiecznik, sprawdzę dzisiaj, chociaż nie sądzę, bo pewnie jest jeden odpowiedzialny za zegary.
Sprawdziłem też inny set przycisków na kierownicy - nic z tego.
Ewentualnie zegary zdechły (ale w połowie?) więc trzeba podpiąć inne i sprawdzić co się dzieje.
Naciśnij i przytrzymaj disp 2
Pan Miyagi
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2017, o 08:39
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Post autor: Pan Miyagi »

No to chyba mam. Otóż ostatnio wyjmowałem wszystkie bebechy do czyszczenia podsufitki, w tym lampki. Po ponownym montażu pierwszej z kolei (akurat zacząłem od tylnej pasażera za kierowcą) - światło w tej lampce zapaliło się raz a potem już nie. Nie sprawdziłem tego aż do dziś ale oświetlenie w żadnej z lampek nie działa, z przodu też. Obawiam się, że mógł pójść jakiś bezpiecznik i dlatego też częściowo nie działają zegary po lewej i w centralnej części (chociaż co miałoby jedno do drugiego? :kawa: ). Zacząłem szukać winowajcy ale bezskutecznie. Koledzy, wiecie może który bezpiecznik odpowiada za oświetlenie wnętrza?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Post autor: owczar »

W instrukcji powinna być rozpiska bezpieczników.
Pan Miyagi
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2017, o 08:39
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Post autor: Pan Miyagi »

To prawda, przejrzałem wszystkie ale nie dojrzałem któregoś specyficznie opisanego jako odpowiedzialny na interior light. Chyba, że przeoczyłem ze zmęczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości