LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Problemy dotyczące modelu LS

LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Postprzez Pan Miyagi » 14 lis 2017, o 08:35

Cześć,

Przestała mi działać część wyświetlacza (zegarów), a w zasadzie dwie: lewa (wyświetlanie średniego spalania i innych informacji z komputera) oraz środkowa (temperatura zewnętrzna, otwarcie drzwi, itd.). Czy ktoś ma jakieś sugestie co mogło się stać? Reszta zegarów i prawa część wyświetlacza działają poprawnie.
Pan Miyagi
Nowy lex user

Model Lexusa: LS430

Re: LS430 - Problem z wyświetlaczem przy zegarach

Postprzez Adolvo » 14 lis 2017, o 10:31

Pan Miyagi napisał(a):Cześć,

Przestała mi działać część wyświetlacza (zegarów), a w zasadzie dwie: lewa (wyświetlanie średniego spalania i innych informacji z komputera) oraz środkowa (temperatura zewnętrzna, otwarcie drzwi, itd.). Czy ktoś ma jakieś sugestie co mogło się stać? Reszta zegarów i prawa część wyświetlacza działają poprawnie.

może trywialne.. ale zapytam..

przyciskami w kierownicy rozumiem że próbowałeś?

tam można wyłączyć środkowy z temperaturą
i przestawić lewy tak żeby nic nie wyświetlał..
Adolvo
Lex user

Model Lexusa: .. & iRenka 1.4

Postprzez Pan Miyagi » 14 lis 2017, o 12:17

Tak, tzn. po iluśkrotnym naciśnięciu DISP1 lewa część się wyłącza. Tak też zrobiłem tydzień temu bo nie potrzebowałem danych z kompa.
Nie wiem jak się oddziaływuje na środkową część wyświetlacza. Wydaje się, że informacja o temperaturze powinna się wyświetlać na stałe.

Kilka dni temu auto odpaliło i zaraz później pojawił się trójkącik ostrzegawczy na zegarach (i zniknął) oraz sygnał dźwiękowy. Nic więcej. No i niedostępna jest lewa część informacyjna zegarów oraz środkowa. Zgłupiałem :scratch:
Może jakiś bezpiecznik, sprawdzę dzisiaj, chociaż nie sądzę, bo pewnie jest jeden odpowiedzialny za zegary.
Sprawdziłem też inny set przycisków na kierownicy - nic z tego.
Ewentualnie zegary zdechły (ale w połowie?) więc trzeba podpiąć inne i sprawdzić co się dzieje.
Pan Miyagi
Nowy lex user

Postprzez owczar » 14 lis 2017, o 16:00

Podpiąć się TIS. Powinien pokazać problem.

Może to być efekt grzebania w zegarach bo sam element nie jest awaryjny.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez Arkadyx » 14 lis 2017, o 17:17

Pan Miyagi napisał(a):Tak, tzn. po iluśkrotnym naciśnięciu DISP1 lewa część się wyłącza. Tak też zrobiłem tydzień temu bo nie potrzebowałem danych z kompa.
Nie wiem jak się oddziaływuje na środkową część wyświetlacza. Wydaje się, że informacja o temperaturze powinna się wyświetlać na stałe.

Kilka dni temu auto odpaliło i zaraz później pojawił się trójkącik ostrzegawczy na zegarach (i zniknął) oraz sygnał dźwiękowy. Nic więcej. No i niedostępna jest lewa część informacyjna zegarów oraz środkowa. Zgłupiałem :scratch:
Może jakiś bezpiecznik, sprawdzę dzisiaj, chociaż nie sądzę, bo pewnie jest jeden odpowiedzialny za zegary.
Sprawdziłem też inny set przycisków na kierownicy - nic z tego.
Ewentualnie zegary zdechły (ale w połowie?) więc trzeba podpiąć inne i sprawdzić co się dzieje.

Naciśnij i przytrzymaj disp 2
Arkadyx
Lex user

Model Lexusa: LS 430

Postprzez Pan Miyagi » 15 lis 2017, o 01:33

No to chyba mam. Otóż ostatnio wyjmowałem wszystkie bebechy do czyszczenia podsufitki, w tym lampki. Po ponownym montażu pierwszej z kolei (akurat zacząłem od tylnej pasażera za kierowcą) - światło w tej lampce zapaliło się raz a potem już nie. Nie sprawdziłem tego aż do dziś ale oświetlenie w żadnej z lampek nie działa, z przodu też. Obawiam się, że mógł pójść jakiś bezpiecznik i dlatego też częściowo nie działają zegary po lewej i w centralnej części (chociaż co miałoby jedno do drugiego? :kawa: ). Zacząłem szukać winowajcy ale bezskutecznie. Koledzy, wiecie może który bezpiecznik odpowiada za oświetlenie wnętrza?
Pan Miyagi
Nowy lex user

Postprzez owczar » 15 lis 2017, o 01:52

W instrukcji powinna być rozpiska bezpieczników.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez Pan Miyagi » 15 lis 2017, o 01:56

To prawda, przejrzałem wszystkie ale nie dojrzałem któregoś specyficznie opisanego jako odpowiedzialny na interior light. Chyba, że przeoczyłem ze zmęczenia.
Pan Miyagi
Nowy lex user

Powrót do LS