[IS300] Wypadanie zapłonów

bdfi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:35
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Koszalin/Bytów
Kontakt:

[IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: bdfi »

Witajcie,

Na początku wypada się przedstawić, mam na imię Sebastian i od miesiąca posiadam IS300. Auto posiada LPG.
A więc problem pojawił się po około 600km od kupna. Po przyjeździe do miejsca zamieszkania następnego dnia samochód nie reagował na wciśnięcie gazu. Do tego kontrolka CHECK, VSC i TRC. Po podniesieniu maski zauważyłem, że jakiś zwierz przegryzł gumę przy wiązce przewodów razem z dwoma przewodami. Po zlutowaniu jednego auto reagowało na gaz. Po zlutowaniu drugiego, i zresetowaniu błędów przejechałem ok 300km i znowu wywaliło kontrolki i na luzie silnik lekko poszarpywał. A więc zabrałem się za diagnostykę. I wygląda to mniej więcej tak. Wypadanie zapłonów na biegu jałowym: najwięcej 5 cylinder, ale łapie też 4 i 6. Do tego jeśli chwilę postoi mam wrażenie, że jest zamulony i wtedy słychać głośniejszą pracę i wpadają błędy. Wtedy działa na benzynie.
Zapłony wypadają tak samo na gazie jak i na benzynie.
Szarpanie pojawia się tylko i wyłącznie na biegu jałowym (jeśli jest na "D" to nie czuć tego aż tak bardzo) i połączone jest z falowaniem obrotów i wypadaniem zapłonów.
Co do pogryzionych przewodów, załączam zdjęcie i przewód po prawej najprawdopodobniej trafia do DH61 igniter, na pin oznaczony jako T3, który co wynika ze schematów idzie do ECU.
Podejrzewam, że tu leży problem wypadających zapłonów tylko wiem co dalej, czy wymienić jeden przewód, tylko nie wiem czy to możliwe, czy kupić lub podmienić całą wiązkę, ale tu znowu pytanie gdzie ją dostanę. Zastanawia mnie też czym jest drugi (niebiesko?-biały) przewód.
Cewek miejscami nie zamieniałem, bo nie mam teraz takich możliwości.

Liczę na jakieś porady i ewentualnie namiary na zaufanego mechanika w okolicach Koszalina.

Zdjęcie wiązki https://drive.google.com/file/d/0B35BoS ... sp=sharing

Pozdrawiam :)
bdfi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:35
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Koszalin/Bytów
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: bdfi »

Wczoraj po dwóch dniach nieodpalania po przejechaniu ok 400m znowu zagościły kontrolki. Tym razem, wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Poniżej parametry silnika na biegu jałowym (dopiero kończył się dogrzewać). Tym razem nie udało mi się uwiecznić wypadających zapłonów więc nie wiem czy cokolwiek z tego wynika. Wypadanie obejmują 4,5 i 6 cylinder. Ciekawi mnie też parametr nr 27.

Parametry:
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: carsik »

luzy zaworowe do regulacji
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
bdfi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:35
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Koszalin/Bytów
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: bdfi »

Czy aby napewno nie ma znaczenia lutowanie przewodu? Bo w ciągu miesiąca sytuacja zmieniła się tak, że zamiast raz zaświecić checkiem to miga przez kilkanaście sekund. Wydaje mi się, że po prostu w krótkim czasie uległo to sporemu pogorszeniu. Z 4 mechaników dwóch twierdzi, że nie ma to żadnego znaczenia a dwóch, że ma. Auto stoi właśnie u mechanika i jutro będę wiedział jak wygląda sprawa luzów, ale nie chciałbym, żeby za pół roku sprawa się powtórzyła. Przypominam, że lutowany przewód na module DH61 ma oznaczenie T3 i z tego co wiem biegnie na 54 pin w ECU

Tu przykładowe schematy
NR 1 https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 4334684074
NR 2 https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 4334684074
NR 3 https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 4334684074
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: gmiter »

Luzy zaworowe, nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.
gorgu
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 08:15
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: gorgu »

U mnie w 2jz wywalało błąd losowego wypadania zapłonów przez zaciętą solenoide vvti ,a że 95% mojej jazdy to miasto w korkach max 70kmh to nawet nie czułem różnicy w mocy bo rzadko przekraczałem 3500 tysiąca obrotów.Wyjąłem solenoide potrktowałem ją prostownikiem z 20 razy aż ruszyła i jest git.Najciekawsze było to że solenoida była czyściutka po prostu odechciało się jej pracować .Sprawdz jeszcze bardzo dokładnie wszystkie wężyki podciśnieniowe może jakaś blać chciał skosztować i łapie lewego powietrza.Jak to mówi jeden tekst piosenki ''Jak nie gazem to k**** prądem''. :biggrin2:
bdfi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:35
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Koszalin/Bytów
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: bdfi »

Na ten moment wiadomo tyle:
-Jedna cewka z przebiciem
-Przewody WN też do wymiany
-Większość luzów na minimum i na 4 zaworach wydechowych na 0
Stan zaworów i gniazd poznam pod koniec tygodnia.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: gmiter »

Potrzebuję wsparcia. Luzy zaworowe poza zakresem regulacji - obecnie włożone najcieńsze płytki. Pytanie co robić - gniazda zaworowe i remont głowicy czy szukać drugiej w dobrym stanie? Kto może taką mieć, gdzie szukać?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: lukas78 »

gmiter pisze:Potrzebuję wsparcia. Luzy zaworowe poza zakresem regulacji - obecnie włożone najcieńsze płytki. Pytanie co robić - gniazda zaworowe i remont głowicy czy szukać drugiej w dobrym stanie? Kto może taką mieć, gdzie szukać?
Obawiam się, że nikt raczej zdrowego 2jz nie rozbiera na części - daj głowicę do porządnego zakładu do regeneracji i będziesz miał gwarancję wykonanej usługi. Wiem, że auto uziemione na jakiś czas - ale trzeba to jakoś przetrawić.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
bdfi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:35
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Koszalin/Bytów
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: bdfi »

Ja oddałem do zrobienia, co prawda wyszło sporo, ale przynajmniej silnik chodził równo. Napisałem chodził bo po 1500km na zrobionych luzach zrobiłem ponowną wymianę oleju w silniku, oraz moście i skrzyni. Po wyjeździe po 6km zaczęło coś pukać silniku :mad:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości