Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Przełączanie musisz zrobić. Ale z kamerą cofania już nie będziesz musiał przełączać.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Czyli potrzebuję 4 przekaźniki na przełączanie audio i 4 na przełączanie video i jakieś sterowanie tymi przekaźnikami, ewentualnie coś czym włączę zasilanie na miraboxie, ale pewnie nic mu się nie stanie, jeśli będzie włączany po włączeniu zapłonu. Chińczycy mają fajne zestawy przekaźników (na przykład ośmiu) sterowanych zdalnie (wrzucałeś linka w tym wątku), nie mniej nie mają gotowca, którym możnaby uruchamiać jednym przyciskiem 4 przekaźniki na raz. Zastanowię się, może kupię coś takiego i zmodyfikuję - pytanie tylko czy jest tak zrobione, żeby to łatwo było ogarnąć.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Ja bym spróbował z tymi przekaźnikami z Chin plus centralka zdalna z pilotem. Wtedy nie musisz targać kabli z bagażnika.
r65
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 22:25
Model Lexusa: 2010 IS250 AWD
Skąd:: Duczki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: r65 »

Ok. Na razie zaczynam projekt ale założenia są takie:
Lexus IS250 AWD po lifcie 2010 czyli amerykański.
Integracja Iphone'a - trudno o lepszą więc nawet przez głowę mi nie przechodzi żeby to tracić.
Ale brak nawigacji - bo 08 HDD Gen.6 czyli nie ma hasła do dysku i nikt nie pomoże w aktualizacji.
Biały ekran z kompasem to średnio atrakcyjny widok.
Kolega owczar natchnął mnie na integrację Iphone"a 6'S z Mirabox"a ale...
Ja pójdę w stronę Mirabox Presenter Wifi z wyjściem VGA od którego do sygnału RGBS tylko mały krok.
Mirabox Presenter kosztuje 54$ na Ali... to niedużo warto spróbować.
RGB w nim już jest tylko S trzeba zrobić a do tego kilka schematów jest np:
Obrazek
albo ten:
Obrazek
Jak przejdzie przesyłka będę dalej kombinował.
Nie znam parametrów sygnału RGBS w Lexusie.
TTL czy analog (0,75V) może ktoś podpowie.
Na razie wszystko wydaje się proste.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2017, o 04:04 przez r65, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Rzeczywiście wydaje się to całkiem proste. U mnie niestety by się to nie sprawdziło przez kamerę cofania, której w standardzie nie miałem.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Ponieważ wciąż nie miałem czasu ogarnąć tego projektu dla siebie, to zerknąłem na proponowane rozwiązanie. Z tego co widzę, to Mirabox Presenter ma zasilanie 5V więc trzeba będzie jeszcze to ogarnąć. Pomyślę również o tym kierunku. Na alim widziałem również gotowe konwertery VGA -> RGBS, pytanie czy taki konwerter przypasowałby w tym przypadku... Dzięki za info.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Kolego Owczar, czy Ty natknąłeś się może na problem z miracastem (czy jak to tam zwać) z telefonu, na którym jest zainstalowany android w wersji 7? Jeśli tak, to dałeś radę to ogarnąć jakoś inaczej niż przez cofnięcie się do wcześniejszego androida?

Przyszła część gratów do mnie z Chin i pierwsze co, to chciałem przetestować jak działa główny moduł miracst i niestety mój telefon nie chce się połączyć - poczytałem internety i okazuje się, że to powszechna przypadłość andka 7. Ludzie wiążą to z modułem chromecast lansowanym przez googla i pewnie mają rację. Z tableta z adroidem chyba 5 wszystko działa u mnie bez problemu.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Hej,

Miałem ten problem w samusngu na androidzie 7. W xiaomi śmiga na andku 7.

Generalnie z androidem miałem 2 słabe akcje - 1 to właśnie miracast, a druga to google asistant - po jednej z aktualizacji przestał mówić...
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Dla potomnych, może się komuś przyda: Poćwiczyłem trochę ze swoim telefonem i zainstalowałem wersję AOSP 7.1.2 androida. Wszystko działa jak należy. Telefon łączy się bez problemu z urządzeniem mirabox i obraz z telefonu jest wyświetlany. Niech żyją niezależne źródła systemów dla telefonów ;) I dla porządku, telefon to Oukitel K6000 Pro.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

A mi przestało znowu działać google assistant. Dla potomnych - trzeba zainstalować root-a i zmienić numer codecu za pomocą build prop.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości