IS200/300 Poliuretany??

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: V-TEC »

Zmieniłem w zeszłym tygodniu cały przód na poli z gt4 do tego OEM sworznie dolne i 555 górne. Wrażenia, pewniejsze prowadzenie, lepsze czucie drogi to na pewno. Na nierównościach spodziewałem się, że będzie, mniej komfortowo niż przed wymianą a tu zaskoczenie, jest nawet lepiej niż było co przy usztywnieniu całego przodu daje efekt który mnie bardzo zadowala.

Jest jednak jeden duży minus. Na kostce brukowej, przy prędkościach poniżej 40km/h wibracje bardzo mocno przenoszone są na budę. Auto wpada w swego rodzaju rezonans i robi się nieprzyjemnie. Jeżdżę głównie po wrocławskich Krzykach całych wybrukowanych kostką i dość mocno potrafi mnie to wkur... ale po asfalcie złoto.
wysilbn
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 20:21
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: wysilbn »

Ma ktoś jakiś nr albo kod dla tuleji pływającej w banan ? Bo na stronie Olkusza nie ma a chciałbym kupić.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: blue »

wysilbn
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 20:21
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: wysilbn »

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/tuleja- ... -1szt.html

czerwone czy zółte co przemawia za którymi ? czy nie ma różnicy?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: blue »

Żółte są twardsze. Ja mam czerwone i chyba mogłoby to być twardsze, więc osobiście brałbym żółte.
wysilbn
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 20:21
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: wysilbn »

blue pisze:Żółte są twardsze. Ja mam czerwone i chyba mogłoby to być twardsze, więc osobiście brałbym żółte.
ok zamawiam żółte bo już rwanie tych tulej mnie doprowadza do szału , gdzie jeszcze warto poliuretany zamonotwać na drążek stabilizatora ? ktoś podpowie?
Awatar użytkownika
pawlex
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 2 gru 2015, o 21:52
Model Lexusa: is
Skąd:: scinawa
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: pawlex »

wysilbn pisze:
blue pisze:Żółte są twardsze. Ja mam czerwone i chyba mogłoby to być twardsze, więc osobiście brałbym żółte.
ok zamawiam żółte bo już rwanie tych tulej mnie doprowadza do szału , gdzie jeszcze warto poliuretany zamonotwać na drążek stabilizatora ? ktoś podpowie?
Ja caly kompletny przod zrobilem, tyl mocowanie wozka 4szt. + tuleje plywające zastąpilem poli reszta z tylu byly jak nowe więc nie ruszalem jest fajnie , znaczna poprawa.
Dodam,że to strongflex żólte twardosc 90
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: ghostmateus »

A same tuleje na górny przedni wachacz i dolny będą pasować z IS-a do Gs-a? Bo banan ktoś pisał, że nie pasuje.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: lukas78 »

ghostmateus pisze:A same tuleje na górny przedni wahacz i dolny będą pasować z IS-a do Gs-a? Bo banan ktoś pisał, że nie pasuje.
No właśnie - może warto by było do nich napisać, żeby dorobili komplet poli do gs mk2, bo w ofercie nie ma gs mk2. Jakieś używane elementy zawiasu na pewno by się znalazły wśród forumowiczów - żeby wysłać do zdjęcia wymiarów i dorobienia kilku zestawów.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: ghostmateus »

Niby GT4 napisało że ma do GS mk2 tuleje poliuretanowe i będę zamawiał komplet na przód i udało mi się do tego dorwać sworznie i końcówki 555 na przód.
W dodatku na banany muszą iść żółte 90ShA bo podobno pogorszy się prowadzenie jeżeli będą miększe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości