wymiana oleju ASO koszty?

Krzychu8_8
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2017, o 20:18
Model Lexusa: is250 2008/09
Skąd:: dolnysląsk
Kontakt:

wymiana oleju ASO koszty?

Post autor: Krzychu8_8 »

Witam wszystkich chciałbym wymienić olej w silniku + tylny most koszt w aso powiedziano mi że za wymianę oleju silnikowego i filtr 650zł + most 70zł zastanawiam się również nad wymianą oleju w skrzyni automatycznej aso robi to metodą statyczną koszt wymiany 2tyś zł co sądzicie o tych cenach?
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Post autor: djslavoll »

2 tys zl za wymianę statyczną oleju u skrzyni? Ja wymieniłem dynamicznie za 1300zl zużywając 16l oleju.
Statycznie wychodzili chyba około 2,5l. Więc wniosek oczywisty ;)
Krzychu8_8
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2017, o 20:18
Model Lexusa: is250 2008/09
Skąd:: dolnysląsk
Kontakt:

Re: wymiana oleju ASO koszty?

Post autor: Krzychu8_8 »

No właśnie ta cena mnie trochę zaskoczyła. A ile płaciłeś za wymianę oleju w silniku?
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wymiana oleju ASO koszty?

Post autor: adamsky73 »

Zapewne w ASO policzyli wymianę z filtrem, a więc z rozebraniem i złożeniem "miski" w skrzyni. Sam filtr w ASO to pewnie ponad 600
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

wymiana oleju ASO koszty?

Post autor: djslavoll »

Krzychu8_8 pisze:No właśnie ta cena mnie trochę zaskoczyła. A ile płaciłeś za wymianę oleju w silniku?
Tylko ja piszę o cenach poza ASO dla porównania.
Krzychu8_8
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2017, o 20:18
Model Lexusa: is250 2008/09
Skąd:: dolnysląsk
Kontakt:

Re: wymiana oleju ASO koszty?

Post autor: Krzychu8_8 »

adamsky73 pisze:Zapewne w ASO policzyli wymianę z filtrem, a więc z rozebraniem i złożeniem "miski" w skrzyni. Sam filtr w ASO to pewnie ponad 600
sprawdziłem po ile chodzi taki filtr to jest 150zł uszczelka itp + olej max może wyniesie to ok500zł to za robote biorą 1500zł?? i jeszcze nie dają gwarancji czy po wymianie skrzynia będzie dobrze chodzić
Krzychu8_8
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2017, o 20:18
Model Lexusa: is250 2008/09
Skąd:: dolnysląsk
Kontakt:

Re: wymiana oleju ASO koszty?

Post autor: Krzychu8_8 »

dzieki za informacje a mam jeszcze jedno pytanie czy ten ole Millers oil ee longlife eco5w30 będzie lepszy od motula 8100x-clean szukam i szukam i mam już dość cały dzień szukania i dalej nie wiem jaki bedzie dobry na co tak naprawdę patrzeć na index lepkości czy na oznaczenia a1-5 i tego sie trzymać czy tak jak w motulu wysoki index lepkosci ale z oznaczeniem c3 niby dla diesli ale w specyfikacji jest ze mozna uzyć w benzynie
light03
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:49
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: wymiana oleju ASO koszty?

Post autor: light03 »

Też miałem ten dylemat co zalać do silnika motul czy vavoline padło na mobil1 ESP formula 5w30 z czystym sumieniem polecam ,wychodzi drożej od 150zł za 5l. Proszę sprawdzić jeszcze tabele ale powinien spełniać wszystkie potrzebne normy. Olej kupuje tylko od sprawdzonego dostawcy bo można trafić na podróbe.
https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... b2IL-Qcm9g

:google:
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: wymiana oleju ASO koszty?

Post autor: pjetrooha »

Krzychu8_8 pisze:Witam wszystkich chciałbym wymienić olej w silniku + tylny most koszt w aso powiedziano mi że za wymianę oleju silnikowego i filtr 650zł + most 70zł zastanawiam się również nad wymianą oleju w skrzyni automatycznej aso robi to metodą statyczną koszt wymiany 2tyś zł co sądzicie o tych cenach?
Wymieniałem olej w skrzyni w ASO w zeszłym roku, przy okazji przeglądu na 90 tys. km i koszty były kilka stówek do faktury. Jeśli chodzi o ASO :LEXUS: to różnice w kosztach są ogromne. Za ten sam przegląd między Katowicami a Trójmiastem różnica w cenie była 2500zł. Obdzwoniłem KTW, KRK, POZ, WAW... i im bardziej na północ tym taniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości