Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Dawid0ss »

klinikalpg.pl pisze:System pokazali już na Gas Show wiosną. A jakiś bardziej konkretny termin wprowadzenia na rynek podali ? (w sensie miesiąc?)
GAS SHOW :omg: :puchar: LPG SHOW też już jest ?
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Tomx »

klinikalpg.pl pisze:System pokazali już na Gas Show wiosną. A jakiś bardziej konkretny termin wprowadzenia na rynek podali ? (w sensie miesiąc?)
Do 4 cyl ok listopada-grudnia a do 6-8 cyl pierwsza połowa 2018.
www. sklep.selected.pl
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: agiless »

Dawid0ss pisze:
klinikalpg.pl pisze:System pokazali już na Gas Show wiosną. A jakiś bardziej konkretny termin wprowadzenia na rynek podali ? (w sensie miesiąc?)
GAS SHOW :omg: :puchar: LPG SHOW też już jest ?
Pewnie że jest, już od kilku dobrych lat :) Trochę dziwne zależności żeby się tam wystawić, ale branża się mocno rozwija w PL.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: carinus »

Po co ja ku...a kupiłem diesla.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Yarecki »

Tomx pisze:Jakby ktoś był zainteresowany w najbliższym czasie lpg do IS250 to mam takie informacje, że w przyszłym roku już będzie.
STAG wprowadza w tym roku instalacje STAG 500 DIS (można sobie w internecie poczytać) która będzie z myślą o bezpośrednich wtryskach. Ma być to dużo bardziej dopracowane niż instalacja VI gen. Będzie w pełni uniwersalna do wszystkich silników i nie będzie zestawów dedykowanych oddzielnie pod każde auto. Rozmawiałem z Marcinem Dziewiątkowskim z firmy STAG i w tym roku będzie wprowadzone do silników 4 cyl. a w przyszłym do 6 i 8 cyl. Dostałem informację że do silnika 4GR-FSE także będzie wszytko ładnie pasować. Na początku przyszłego roku zaprosili mnie na montaż walidacyjny także dam znać jak coś więcej będę wiedział.
Zainteresowanych odsyłam do zapoznania się ze STAG 500 dis.
Piękna reklama :biggrin2:
Tyle że w branży LPG jak mówią że będzie zaraz i będzie pasowało, grało tańczyło i be bólu zęby usuwało tzn że kłamią jak zawsze :laugh1: .
carinus pisze:Po co ja ku...a kupiłem diesla.
Spokojnie, niech to odpalą, naprawią, wyeliminują choroby niemowlęce, zrobią 10 softów, a na koniec wydadzą kolejną wersje sterownika która znów będzie na papierze robiła wszystko i tak wkoło Macieju.
To co powtarzam od dłuższego czasu IV generacja jest na rynku od cholery czasu albo jeszcze dłużej a nadal jest ulepszana i rozwijana - zasada działania ( sposób realizacji wtrysku) jest znacznie prostsza niż w DI wiec spokojnie.
Będzie działać bez problemu to wtedy uwierzę ale w realu.
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Tomx »

Yarecki żadna reklama, napisałem czego się dowiedziałem to wszystko. Jak będzie to zobaczymy, na nic się nie napalam, czas pokaże jakie z tego będą kwiatki i czy będzie to coś warte. Jeszcze nie tak dawno byłem z tych którzy mówili że gaz jest do kuchenek, aż w końcu sam się przekonałem że może być też do aut. Fakt faktem co inny silnik i inny soft to różna tolerancja lpg. Jedne silniki nie mają nic przeciwko, innych wręcz nie będzie się dało idealnie skonfigurować. Miałem kilka lat saaba 93 z legendarnym silnikiem B207R z mocą 300+ hp i śmigał na lpg aż miło, ale raz ze było to zrobione zgodnie ze sztuką to ten silnik kochał lpg.
Nie będzie lpg w lexie to będę nadal sobie śmigać na pb nie narzekam na to.
Może być tak że ten silnik nie będzie tolerował lpg a może być tak że to faktycznie będzie wszystko ładnie chodziło, zobaczymy.
Amen.
www. sklep.selected.pl
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: carinus »

Spoko,z mojej strony to był taki mały sarkazm.Mam znacznie inne plany z dieslem.Nie urodziłem się wczoraj i wiem że takie rzeczy rodzą się w bólach przez długi czas.Fajny jest ten silnik V6 w połączeniu z automatem,a jeszcze możliwość jazdy na LPG zdecydowanie podniesie walory użytkowe.Życie jest za krótkie żeby czekać,dlatego wolałem podjąć decyzję o przeróbce diesla na "only LPG turbo".
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Tomx »

Wiadomo. Lepiej się nie napalać żeby potem się nie rozczarować. Lepiej podchodzić do tego z dystansem aczkolwiek mamy 21 wiek, wysyłamy rakiety w kosmos i tworzymy lasery, może z lpg też będzie do przodu :D
www. sklep.selected.pl
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: carinus »

Nie jestem tak do końca przekonany o tym naszym postępie,chyba raczej się cofamy,bynajmniej jako społeczeństwo.Zawsze będzie ważny czyjś interes prywatny,dopiero później społeczeństwo.Myślę że w dobie parcia na elektrykę,LPG ma nadal szansę jeszcze pożyć.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: klinikalpg.pl »

Pożyjemy zobaczymy :). Koncept Staga jest naprawdę od strony koncepcyjnej rewelacyjny, znaczy rewolucyjny i szczęka mi opadła jak to zobaczyłem. Chyba powinno się sprawdzić... A ja tam cieszę się bo dziś odpaliłem czterystekę na LPG. Wreszcie będzie można zacząć jeździć :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość