[IS 300] Turbo vs Kompresor

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
pobsky8
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Turzyn
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: pobsky8 »

Z poważniejszymi Nissanami niż Almera i lub Terrano to się nie wychylam bo tutaj w okolicy nikt z moich znajomych nie ma takich sprzętów :-P Coobcia znam co prawda tylko z sieci i muszę powiedzieć że za tyle Zetek których wyprowadził spod swoich skrzydeł to należy mu się szacun. Wiadomo skrzynie klekaja i w Lexach więc nie ma się co dziwić kiedy do dopierdzieli niuta.

Co do bycia mikronauta to na spokojnie ;-) kupiłem auto po przejściu ale luzik, sprawy nie pękają a pomalowany przedni błotnik to nie tragedia :biggrin2:
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: ledziu »

pobsky8 pisze:Coobcia znam co prawda tylko z sieci i muszę powiedzieć że za tyle Zetek których wyprowadził spod swoich skrzydeł to należy mu się szacun.
I to jest właśnie siła internetu... to tak jak kiedyś słuchałem wypowiedzi tresera psów który się śmiał z tych co kupują Owczarka Niemieckiego o imieniu "Szarik" bo "Szarik" w internecie/filmie jest mądrym psem, rozbraja bomby, nosi lekarstwa... a tu nagle w domu nowy posiadacz "Szarika" po tym jak mu pies odgryzie nogę od stołu wpada w traumę pt. ojej przecież to na ekranie taki mądry piesek... :ok:

Ogólnie musicie do pewnych tematów podchodzić na spokojnie :biggrin2:

No już nie wspomnę że z kolegami/bratem cały czas coś dłubiemy i każdy z nas obrał inne ścieżki... ja i brat próbowaliśmy ogólnie JDM + elementy technologii germańskiej koledzy dla odmiany V8ki różnej maści natomiast inni obskakują szwedzkie tematy i jedno co nas łączy to brak ludzi którzy się znają na tym co robią albo jak się znają to mają problemy nazwijmy to: logistyczne które potrafią uprzykrzyć każdy tuning... :(
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: dzadzar »

Hej,

Odgrzewam trochę kotleta. Ostatnio odpisał mi niejaki kluczyk garage na pytanie o uturbienie IS300. Wyliczyli sobie za taki zabieg 9k zł z zostawieniem seryjnych korb i skrzyni (automat 5 biegów), modyfikacje w wydechu - do połowy przelot 2,5'' reszta ponoć ogarnia bez problemu. W teorii miałoby wyjść z tego jakieś 350KM. I teraz jedno pytanie z mojej strony, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tejże firmy, jakieś doświadczenia? ewentualnie może ktoś coś takiego u nich już robił. Wiem że Michał z forum u nich lexa kręcił ale zwalili mu mapowanie, poza tym jak już w temacie było mówione, taki zabieg jest mocno naciągany. Być może jest tutaj ktoś kto robił u nich coś takiego i jestem ciekaw czy jego lex jeszcze żyje :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: michalllw »

dzadzar pisze:kluczyk garage na pytanie o uturbienie IS300. Wyliczyli sobie za taki zabieg 9k zł z zostawieniem seryjnych korb i skrzyni (automat 5 biegów), modyfikacje w wydechu - do połowy przelot 2,5'' reszta ponoć ogarnia bez problemu. W teorii miałoby wyjść z tego jakieś 350KM
Ja piero...le, jak to przeczytałem to oplułem monitor ze śmiechu, ja nie wiem czy on po tej akcji z moim Lexem w to wierzy czy wierzy internetom a myśli że natrafił na zjeba takiego jak ja co się troszkę czepia czy o co kaman ale to mało poważne :doh:
Wydasz 9k, poźniej jeszcze raz tyle i jeszcze na manuala i będzie 350 jak ktoś Ci to dobrze wystroi i może będzie ,,bez problemu'' na DET3 które czasami będzie Ci przypominać o tym że jest świnką a nie emu
Chcesz szybkie IS-a a w automacie to kup IS200 i wsadź tam silnik i skrzynię od Soarera i gwarantuję Ci że wyjdzie taniej i będzie mniej stresu i nie patrz na to że to tylko 280km bo z twinturbo to będzie duuuuuuuuuuuuużo szybciej niż w IS300T :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: ledziu »

dzadzar pisze:Hej,

Odgrzewam trochę kotleta. Ostatnio odpisał mi niejaki kluczyk garage na pytanie o uturbienie IS300. Wyliczyli sobie za taki zabieg 9k zł z zostawieniem seryjnych korb i skrzyni (automat 5 biegów), modyfikacje w wydechu - do połowy przelot 2,5'' reszta ponoć ogarnia bez problemu. W teorii miałoby wyjść z tego jakieś 350KM. I teraz jedno pytanie z mojej strony, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tejże firmy, jakieś doświadczenia? ewentualnie może ktoś coś takiego u nich już robił. Wiem że Michał z forum u nich lexa kręcił ale zwalili mu mapowanie, poza tym jak już w temacie było mówione, taki zabieg jest mocno naciągany. Być może jest tutaj ktoś kto robił u nich coś takiego i jestem ciekaw czy jego lex jeszcze żyje :)

Pozdrawiam.
Zejdź na ziemię :biggrin2:
Szkoda że nie widziałeś miny takiego jednego Pana jak przy mnie odbierał super zrobionego w tej firmie is300t... co ciekawe autor projektu się cieszył a włąściciel płakał a ja nie wiedziałem co powiedzieć bo było mi chłopiny szkoda.
Dlatego twierdzę ze tuning jest jedną wielka ściemą... :ok:
Zresztą to jest taki sam temat jak przepychanie "taniego" turbienia is200 który po zabiegach ma parametry na poziomie trochę wyższym od zwykłego 1,5t no ale jest kaska jest fun.

Ogólnie ściema... dla Twojej wiedzy mam gs mk1 robiłem w nim wyliczenia tak żeby wszystko zrobić po taniości do upalania 350-400km 500nm to wyszło około 25k.
No i jestem ciekaw po co Ci ktos podaje moc jak i tak Twój silnik i skrzynie zabije niutek :ok:
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: dzadzar »

Dlatego własnie chciałem podzielić się informacją, którą dostałem bezpośrednio od gościa z "garażu tuningowego" :smile:
Ogólnie radzę omijać ;)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: carinus »

Wziąłeś na tapetę nieodpowiedni model,jak wywalisz automat to może coś z tego będzie.I nie słuchaj teoretyków o skutkach uturbiania IS 200.Jest na forum parę sztuk,większość była robiona w garażu tuningowym.Zanim ogłosisz wyrok zapoznaj się ze wszystkimi faktami.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: gmiter »

ledziu pisze:,


No i jestem ciekaw po co Ci ktos podaje moc jak i tak Twój silnik i skrzynie zabije niutek :ok:

Skrzynię da się łatwo przerobić aby łykała trochę więcej niuta. Koszta to jakieś 30-50zł w częściach + nowa oliwa.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: niven »

odpisujesz na wątek sprzed 2 lat
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: ledziu »

gmiter pisze:
ledziu pisze:,


No i jestem ciekaw po co Ci ktos podaje moc jak i tak Twój silnik i skrzynie zabije niutek :ok:

Skrzynię da się łatwo przerobić aby łykała trochę więcej niuta. Koszta to jakieś 30-50zł w częściach + nowa oliwa.
To nie ma znaczenia bo łyknąć łyknie ale pierdo...lnięcia z nm już nie łyknie a do tego jej praca po modach motorowni bedzie przypominać finał pracy ucznia zpt obroniony na mierny... :ok:

Generalnie nasłuchałem się już milion opowieści o przeróbkach i możliwościach tych skrzyń a prawda jest taka że wszystkich tych co ulegli temu łączy jedno "a więc mili forumowicze jest fajnie ale skrzynka idzie do zamiany" :laugh1:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości