[Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
pgkoci
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2017, o 15:12
Model Lexusa: GS 200T
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: pgkoci »

Zabezpieczenie zajmuje im ok. 4 godzin. Ja robiłem to w piątek w samochodzie żony. Na razie ciężko wyrazić jakąś opinię. Podwozie mocno spryskane i trzyma się taka oleista maź, przez parę dni kapie z samochodu, więc trzeba zabezpieczać kostkę/beton na podwórku aby nie zostały ślady.
Więcej pewnie będzie można coś powiedzieć po roku użytkowania auta...
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: agiless »

W takim razie ja dziękuję za taką usługę. Nie widzę opcji zeby rozkręcić wszystkie osłony, osprzęt, umyć dokładnie, osuszyć, odtłuścić, usunąć ewentualne ogniska korozji i je zabezpieczyć, nanieść antykorozję i poskładać wszystko z dbałością o poprawny montaż i zmieścić się w jeden dzień. Wszystkie znane mi środki są w stanie spełnić swoją rolę po minimum dwóch warstwach z przerwami na schnięcie.
Uważam, że jest to robota dla oka, a nie dla auta.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: owczar »

Zgadzam się. Też myślałem o zabezpieczeniu u nich, ale na szybko nie da się tego zrobić dobrze.

Planuje oczyścić ogniska rdzy, dać na to dinitrol rc800, potem epoksyd w miejscach gdzie była ruda. Na to noxudol 750, a na to noxudol 900. W profile noxudol 700/750. Sama chemia kosztowała ponad 500zl.
pgkoci
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2017, o 15:12
Model Lexusa: GS 200T
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: pgkoci »

JA myślę, że można to traktować, jako doraźne zabezpieczenie i niestety powtarzać co rok. Wtedy pewnie przyniesie zamierzony efekt.
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: rupert »

opis procesu jest tutaj: http://krown.pl/pages/proces-zabezpieczania-pojazdu

ja się nad tym cały czas zastanawiam. mam nadzieję, że rabat jest ważny :).
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: owczar »

Nadal mnie to nie przekonuje :) Ostatnio robiłem u siebie przednie drzwi. Na dole było pełno piachu... Bez zdjęcia tapicerki się tego dokładnie nie wymyje, a lanie wosku do piachu to słaby pomysł. Samo pomalowanie to najprostszy i najprzyjemniejszy etap konserwacji. Więcej zajmuje przygotowanie powierzchni, a w tej tehchnologii sprowadza się to tylko do mycia - a czasem nawet nie...
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: Fifkers »

A mnie zastanawia po cholerę robić coś takiego i powtarzać to co roku jak można zrobić konserwacje np. Noxudolem i mieć spokój na kilka lat.
IS250 2009 ->GS450H 2013
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: owczar »

Takie samo mam podejście. Wydawać co roku 750 żeby podwozie nie rdzewiało... Porządne przygotowanie plus noxudol i mamy spokój na 5 lat.
mastastefan
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2017, o 02:55
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: mastastefan »

Znacie może jakiś zakład w Warszawie/Łodzi/okolicach który tak porządnie to zrobi? Tzn. rozkręci wszystko, oczyści (włącznie z tapicerką, zdjęciem/oczyszczeniem zbiornika paliwa, oczyszczeniem mechanicznym wszystkich części etc.) tak żeby to było naprawdę solidnie zrobione?

Jak widziałem w innych miejscach Polski to coś takiego kosztuje w granicach 3 tysięcy z gwarancją na 2 lata :| rozmawiałem z jednym warsztatem to się dowiedziałem, że po 2 latach trzeba zrobić ubytki(często mechaniczne uszkodzenia), a po około 4 latach powtórzyć zabieg, tyle dobrze że nie zawsze pełny... więc kosztowo wychodzi podobnie jak w krown'ie, na dodatek jak zabezpieczy się czymś, co zakrywa powierzchnie to nie widać co dzieje się pod spodem...

Mam ogromną zagwozdkę co wybrać, chcę po prostu żeby to było zrobione porządnie, mniej patrząc na koszty, a sam niestety nie mam możliwości tego wykonać... coś polecicie?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Warszawa] Krown - zabezpieczenia antykorozyjne

Post autor: owczar »

Zapytaj tutaj:
http://www.chestergarage.com/podwozie.html

Technologia i zakres myślę do dogadania. Na mitsumaniakach parę osób korzystało z usług i zadowoleni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości