Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: adeq4 »

A ja z takim pytaniem z innej beczki. Czyścił ktoś lub wymieniał laser w napędzie od navi ? Mam tak, że czasem czyta płytę a czasem nie.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: ArtIS »

Zamówiłem wczoraj DVD czyszczące i jak tylko dojdzie to dam znać jakie efekty :). Esperanza zrobiła coś z systemem 6 szczytem - zobaczymy co to da. Dmuchnąłem tam tez sprężonym powietrzem :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: owczar »

Takie czyszczenie to chyba najlepszy sposób.
Joe89
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 25 gru 2016, o 22:48
Model Lexusa: LS430 03' Lift
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: Joe89 »

Ktoś się orientuje kiedy wyjdą nowe płyty z nawigacją ? Na chwile obecną są E1F 2017-2018 Ver.1. nie wiem czy kupić taką czy czekać na nowe bo v.2 powinna być w tym roku?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: ArtIS »

Pytanie po co? :)
Pokrycie takie sobie, informacji o ruchu brak - trzeba w 2017 wymagać czegoś więcej od nawi.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: owczar »

Zgadza się. U mnie oem nawigacja spełnia rolę wygaszacza ekranu :D
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: ArtIS »

To samo u mnie. Pokazuje się cokolwiek i tak ma być :)
Joe89
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 25 gru 2016, o 22:48
Model Lexusa: LS430 03' Lift
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: Joe89 »

Jest już 2017-2018 ver.2 obwodnica Łodzi m.in. dodana.
Dla mnie jest wystarczająca seryjna nawigacja jeśli chodzi o funkcje, aby mapa była aktualna. Jeżdżę trasy 1300km PL-DE bez najmniejszego problemu, no a jak ktoś potrzebuje widzieć korki, pogodę, zegary światowe i przy okazji kursy walut ... to trzeba kupić auto z 2017 :D Ja nie widze sensu ani logiki żeby czepiać na szybę jakieś badziewia gdzie auto jest wyposażone w fabryczną navi, tym bardziej w LS wygląda to trochę wieśniacko :down:
Pozdro
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: owczar »

No niestety i auta z 2017 maja nie lepsza navi choć oczywiście jest lepiej. Stwierdzenie, że obwodnica Łodzi jest już w OEM navi też brzmi trochę śmiesznie - bo to droga, która jest od dawna. A ilu dróg jeszcze nie ma? Wszystkich które powstały później od obwodnicy Łodzi.

Telefon powieszony z boku nie rzuca się w oczy, nie pogarsza widoczności, a daje możliwości o wiele większe niż oryginalna nawigacja. Może i w trasy jest spoko, choć trasę można równie dobrze jechać bez nawigacji.

Dodatkowo nawigacja w telefonie jest za darmo, a nowa płyta kosztuje tyle co tani telefon z androidem. Można wyszukać glosowo adresy, restauracje, stacje benzynowe i to wszystko bez odrywania rąk od kierownicy.
Oryginalna nawigacja bez przeróbki nawet nie pozwoli wprowadzić adresu podczas jazdy...
Joe89
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 25 gru 2016, o 22:48
Model Lexusa: LS430 03' Lift
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: Joe89 »

No jak telefon nie rzuca się w oczy skoro trzeba patrzeć na niego jak navi prowadzi [no chyba że ktoś jeździ na słuch z wyciszonym audio a i tu jest przewaga fabrycznej navi bo automatycznie wycisza przy komendach głosowych] dodatkowo kabel ciągle się wala i na dodatek jak podłączysz się pod oryginalne gniazdo zapalniczki to żeby podładować swój telefon trzeba otwierać podłokietnik i gnieść kabel bo inaczej się nie zamknie. Używanie głównego telefonu jako nawigacji to też gówniany pomysł bo jak ktoś zadzwoni to zwykle jest tak ze przejeżdża się zjazd ;) A i często nie wraca z powrotem do pozycji poziomej po zakończeniu połączenia.
Tani telefon z androidem to telefon z kaprysami, a po 10h na słońcu to wiadomo jak to działa :P

Fabryczna nawigacja prowadzi dobrze, nie zacina się, jest płynna i czytelna. Wszystkie zjazdy są dobrze opisane. Wyszukiwanie głosowe też działa, stacje paliw pokazuje jak należy. A dziwne to ze nie da się wprowadzić adresu podczas jazdy, w polifcie się da - nie da się za to wybrać numeru telefonu na ekranie jak chcesz gdzieś zadzwonić w czasie jazdy.
PS. Która jest za darmo offline na Europe? Bo na trasie często nie ma zasięgu żeby jeździć z mapami online i gubi się w najmniej oczekiwanych momentach.

PPS. Wcześniej robiłem trasy e36 potem przesiadłem się na e39 i w końcu na LS430. Najeździłem się już z rożnymi telefonami i systemami [Automapa, Sygic, Tomtom]
Z tego wszystkiego jestem najbardziej zadowolony właśnie z wygody nawigacji wbudowanej, działa tak jak ma działać navi w aucie, bez zbędnych elementów :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości