Tłumiki końcowe GS 450h

Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: kliMati »

Czy ktoś z szanownych kolegów/koleżanek realizował temat wymiany tłumików/tłumika końcowego? Oczywiście sprawa dotyczy jednej sztuki, strona kierowcy. Wiem, że ASO ma tylko zestaw 2 sztuki jako komplet za około 2600 PLN, znalazłem również produkt polski Peśla - 1 sztuka 480 PLN, ale nic nie wiem o jakości. Rozważam również wersję z kwasówki w wykonaniu MG Motorsport, bo cena jest jak w ASO, a jednak trwałość lifetime. Niestety nie wiem, czy głośność będzie na zadowalającym (niskim) poziomie. Jakie macie rady/doświadczenia w temacie ?
Blast2005
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 3 cze 2015, o 12:48
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: Blast2005 »

Mam od Peśli i jestem zadowolony - jest cicho i wygląda dobrze także polecam...mam od 3 miesięcy. Cena ok 500 za komplet
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: Thorgal1 »

kliMati pisze:Czy ktoś z szanownych kolegów/koleżanek realizował temat wymiany tłumików/tłumika końcowego? Oczywiście sprawa dotyczy jednej sztuki, strona kierowcy. Wiem, że ASO ma tylko zestaw 2 sztuki jako komplet za około 2600 PLN, znalazłem również produkt polski Peśla - 1 sztuka 480 PLN, ale nic nie wiem o jakości. Rozważam również wersję z kwasówki w wykonaniu MG Motorsport, bo cena jest jak w ASO, a jednak trwałość lifetime. Niestety nie wiem, czy głośność będzie na zadowalającym (niskim) poziomie. Jakie macie rady/doświadczenia w temacie ?
mgm 3tyś za oba a jak chcesz jeszcze środkowy to 1,5k więcej
do tego sami mówią że kwasówka lekko 5% głośniejsza będzie ... i czy na tyle dobrze zrobią żeby auto mocy nie traciło ?

u mnie padły oba - na razie po spawałem - zastanawiam się co zrobić bo w mgm rozmowa nie kleiła się (chociaż wszyscy po jajkach ich liżą w każdej opinii)
na odpowiedzi mailową czekasz prawie 2 tyg, a na wykonanie pracy 2 do 3 miesięcy... mi trochę cycki na ich temat opadły.
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: addzik »

Widać, że po wakacjach Czarek bez formy i cycki mu opadły.

Mam wrażenie, że MGM robi dobra robotę, ale jeśli nie potrzebujesz elektronicznie sterowanej przepustnicy i na nowo przeliczonego przekroju wydechu celem zmiany brzmienia, znajdziesz tańsze wykonanie w innej manufakturze.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: MateoM »

Moje tłumiki były naprawiane przez poprzedniego właściciela nie wiem ile razy, ja już naprawiałem dwa i powoli zaczynają przypominać ser szwajcarski. Chciałem zrobić jak najbardziej ciche wydechy ale właśnie cena z kwasówki mnie trochę rozbraja. Mi też krzyknęli 1500 zł za sztukę, czyli dziękuję bardzo. Nie wiedziałem o Peśli ale chyba jutro dzwonię :)

Blast2005, jak to jest zakładane? Bo znalazłem aukcję:
http://allegro.pl/tlumik-tlumiki-lexus- ... ml#thumb/1

i tam są foty zamienników i oryginałów. Te zamienniki wyglądają tak jak by miały połowę długości tych rur które idą w kierunku silnika. Mechanik je ucina i wspawuje nowe, czy tam jest coś wsuwane?
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: kliMati »

Blast2005 pisze:Mam od Peśli i jestem zadowolony - jest cicho i wygląda dobrze także polecam...mam od 3 miesięcy. Cena ok 500 za komplet
to chyba jakaś promocja, bo ja za sztukę widziałem cenę 480 PLN.

Co do spawania to koledzy mechanicy odradzają, że będzie trzeba robić co pół roku.

Montaż Peśli wymaga odcięcia starego tłumika mniej więcej w połowie między tłumikiem a rozgałęzieniem rury na 2 końcowe wydechy. Peśla ma rurę zakończoną kielichem, tak więc rura w kielich i obejma plus pasta uszczelniająca i po sprawie.

Prowizorycznie chyba pospawam i poczekam na opinie o Peśli po 6 miesiącach, roku .... :biggrin2:
Blast2005
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 3 cze 2015, o 12:48
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: Blast2005 »

Tak to ta aukcja - ostatnie zdjęcie jest z mojego auta które posłałem sprzedawcy na jego prośbę odnośnie wyglądu po montażu. Stare tłumiki odcina w połowie długości rury - jedna wsadza w drugie (od strony tłumików poszerzenie rury) i spawa. Wszystko jest jak na razie dobrze a przede wszystkim cicho..słychać wreszcie v6 ;) i uprzedzam - nie mam ze sprzedającym nic wspólnego ani układu. I cena jaką napisałem była ceną za lewy i prawy końcowy tłumik wraz z końcówkami chromowanymi.
Blast2005
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 3 cze 2015, o 12:48
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: Blast2005 »

No właśnie co do sport tłumików...w GS450h chyba nie o to chodzi :) parę miesięcy jeździłem z dziurawymi - przez co basowymi - i średnio.wspominam ten czas.
imadl4
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 lut 2016, o 12:32
Model Lexusa: GS450h 2008
Skąd:: UK, Berkshire
Lokalizacja: Elblag, Elk
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: imadl4 »

Ja mam takie szybkie pytanie :) Czy wymieniając końcówki na "sportowe" poprawie brzmienie silnika i czy to nie wpłynie na spalani itp ?
Sapientia huius mundi, stultitia est apud Deum

http://idealcornice.co.uk/
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Post autor: kliMati »

najszybsza odpowiedź to nie jest, ale brzmienie zmienisz na 100%, czy na sportowe tego nie wiem, bo dziurawe brzmią trochę basowo, choć ze sportem nie mają wiele wspólnego. Odnośnie spalania to "uwolnienie" wydechu może zwiększyć moc, ale wzrostu spalania nie powinno powodować, to nie dwusuw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość