Zagotowalem lexusa?

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: carsik »

no to coś mi sie pomerdało z modelami bo wydawało mi się, że czujnik jest w chłodnicy. Za dużo różnych oglądam. Ale niech najpierw określi model dokładnie.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: blue »

Przeważnie są dwa - jeden w chłodnicy (termowłącznik wentylatorów) a drugi w bloku/głowicy do odczytu wskazań przez ECU i zegary.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: owczar »

W ls430 nie ma wlacznika w chłodnicy. Sterowanie wentylatorów odbywa się przez ECU na podstawie odczytów czujnika ciśnienia klimy, jej działania oraz wskazań czujnika temp w głowicy. Wysyłając napięcie 0-5V ECU wysterowywowuje duży tyrystor. Dzięki temu może płynnie zmieniać prędkość obrotową.
Autor tematu nie napisał jakie auto - ale kojarzę że, jeździ ls430 bo w innych wątkach zadawał pytania o ten model.

Nie za bardzo wiem jakie znaczenie ma stawanie na N do temp silnika.
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: wodnik57 »

LS 430 przedlift.
Bylem wczoraj w jednym z warsztatow od elektryki i klima. Facet naprawial mi kiedys klime w innym samochodzie. Majster stwierdzil, ze moze byc cos z silnikami wentylatorow, poniewaz po zalaczeniu klimy nie ruszaly, ale gdy puknal kazdy z osobna w korpus to zaczely sie obracac. Nie przekonuje mnie to za bardzo wiec na razie bede jezdzil w ten weekend i zobacze , czy sytuacja sie powtorzy. Wczoraj jezdzilem po miescie . Zatrzymywalem sie pare razy i wentylatory sie krecily, temperatura w normie. Za norme uwazam wskazowke do 1 milimetra powyzej lub ponizej kreski w polowie skali wskaznika temperatury. Tak mialem do tej pory.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: owczar »

No niestety musisz zmienić normę. Wskazówka w ls430 nawet w największy upał nie powinna się podnosić powyżej połowy. Jeździłem w tym roku w największe upały i nigdy nie ruszyła z miejsca - nawet w korku.
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: wodnik57 »

I nie podnosi sie. Wahniecia wskazowki sa wokol trzeciej kreski wskaznika temperatury, ktory znajduje sie ponizej hipotetycznej lini horyzontalnej. I teraz tez trzyma sie na tym poziomie. Problem polega na tym, ze po przejechaniu 200 km zatrzymuje sie i widze, ze wentylator chlodnicy sie nie kreci.temperatura w normie. Uderzam lekko w korpus wentylatora i rusza. Gdyby nie ten epizod sprzed kilku dni na autostradzie nie zdawalbym sobie sprawy, ze cos jest nie tak. Przejechalem 1000 km bez zadnego wzrostu temperatury silnika. Gory, 30 stopni ciepla. Dzisiaj zostawilem samochod w warsztacie i czekam na telefon.Jesli jednak to wentylator to czy poza serwisem lexusa go znajde? Do kupna uzywki podchodze z rezerwa.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: owczar »

Nie znajdziesz poza ASO. Szczotki się kończą.
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: wodnik57 »

Tym mnie straszy mechanik. Zadalem pytanie o cene serwisowi z pulawskiej. zobacze czy mnie powala.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: owczar »

Koło 900-1000zl silnik.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Zagotowalem lexusa?

Post autor: carinus »

Szczotki można jeszcze dobrać z innych modeli i dopasować,nawet awaryjnie popracują jakiś czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość