GS MK3 amortyzatory, gwint

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: kuskus83 »

Keepmovin pisze:kuskus83

Jaką opcję wybrałeś Comfort/Sport/Racing?

Jakie sprężyny przód/tył ?
Zastrzeliłeś mnie pytaniem :szok:
Spreżyny 12/10 na bank
A wersja chyba Comfort ?
Sam zgłupiałem :doh: :biggrin2:
Jest to mój pierwszy gwint na aucie i trzymałem sie zaleceń Klemensa
Chodziło mi aby zachowac kulturę pracy amorów jak najbardziej zbliżona do ori a buda to głównie dupowóz na miasto
Wydaje mi się, że dobrze to spasował, zresztą z tego co pamiętam, to mam zestawienie iden co kolegi z którym kontaktowałem się w sprawie gwintu z GSa mkIII
lexgs
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: GS430 mk3
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: lexgs »

thepowerofbeams pisze:jak nie wiesz to nie pisz i nie wprowadzaj ludzi w blad, amortyzator AVS rozni sie w 100% od zwyklego budowa tloczyska i sztycy w srodku:-)
Ale Ty duskutujesz ze mna czy z samym soba?
Czy ja pisalem, ze amo do AVS jest taki sam jak do zawieszenia bez AVS?
Pisalem, ze regulacja twardosci nie jest zwiazana z amorem jako takim, bo nie jest (wymienialem amortyzatory tydzien temu).

Podawales cene kompletow za jakies wynalazki od ok 4kpln w gore, podczas gdy komplet ori (do AVS) kosztuje ok 4kpln (a nie 1600 sztuka...).
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: Fifkers »

lexgs pisze: Czy ja pisalem, ze amo do AVS jest taki sam jak do zawieszenia bez AVS?
Pisalem, ze regulacja twardosci nie jest zwiazana z amorem jako takim, bo nie jest (wymienialem amortyzatory tydzien temu).
Podawales cene kompletow za jakies wynalazki od ok 4kpln w gore, podczas gdy komplet ori (do AVS) kosztuje ok 4kpln (a nie 1600 sztuka...).
Jak regulacja twardości może być niezwiązana z amortyzatorem skoro są dwa rodzaje amortyzatorów w GS-ie? 4tys za komplet to z tego co wiem te tańsze amortyzatory do wersji bez regulacji twardości (czytałem, że 800/szt). Możesz wyjaśnić jakie amortyzatory kupiłeś i skoro wiesz to jak działa ta zmiana comfort <--> sport?
IS250 2009 ->GS450H 2013
ad4m
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2017, o 18:10
Model Lexusa: gs430 mk3
Skąd:: Moon
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: ad4m »

Fifkers pisze:
lexgs pisze: Czy ja pisalem, ze amo do AVS jest taki sam jak do zawieszenia bez AVS?
Pisalem, ze regulacja twardosci nie jest zwiazana z amorem jako takim, bo nie jest (wymienialem amortyzatory tydzien temu).
Podawales cene kompletow za jakies wynalazki od ok 4kpln w gore, podczas gdy komplet ori (do AVS) kosztuje ok 4kpln (a nie 1600 sztuka...).
Jak regulacja twardości może być niezwiązana z amortyzatorem skoro są dwa rodzaje amortyzatorów w GS-ie? 4tys za komplet to z tego co wiem te tańsze amortyzatory do wersji bez regulacji twardości (czytałem, że 800/szt). Możesz wyjaśnić jakie amortyzatory kupiłeś i skoro wiesz to jak działa ta zmiana comfort <--> sport?



Cena amortyzatorów do gs430 z regulacją twardości wg. info w temacie o cenach części w ASO:
Witam,
ceny po rabacie:
- amortyzator przód - 1438,85 zł,
- amortyzator tył - 638,76 zł.

Dostępność 1 dzień.

Pozdrawiam.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: kapelan78 »

Jak ktoś szuka oem amortyzatorów avs do gs3 to bić do
JapanAftermarket .kolega u nas na forum .ogólnie dobre ceny .serio
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: mlody »

a próbował ktoś regenerować swoje oem avs amortyzatory?
Zastanawiam się, czy jest opcja kupić oem używane i poddać je regeneracji. Ktoś to przerabiał?
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: kapelan78 »

Nie opłacalna opcja. Wymieniłem nowe miesiąc temu. Kupiłem za 1200....w salonie a 600 tył . Regeneruje nagengast z Gdańska ale chcieli 800. Za sztukę....
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: Thorgal1 »

no to do hybrydy droższe wychodzi że są ?
maj 2017 - 1450 za tył szt z dużym upustem, a dziś przód z 28% upustem 1250pln szt.


Obrazek
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: kapelan78 »

Myślę czarek że są dziś po prostu tańsze. Cena na przód ta sama. Tylko dostałem 30 % ale kupowałem sporo innych części do drugiego lexa też. Tył 600 sztuka dziś
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: GS MK3 amortyzatory, gwint

Post autor: wuju »

W którym aso dają takie rabaty, czas i u mnie na wymianę, cały czas się bije z myślami czy nie zmienić na gwint i większe koło...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości