5 wtrysk odpięcie

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

5 wtrysk odpięcie

Post autor: Miłosz »

Niby błachy problem, ale po 2h mordowania się się z tym gównem a raczej z wtyczką poddałem się. Jakieś patałachy w warsztacie jak przymierzałem się do wymiany 2masy zapięły mi 5 wtrysk ponownie. Nie będę jechał 250km żeby mi wtyczkę odpięli. Czy ktoś ma wiedzę jak to od góry wypiąć ? Wkładając rękę od góry czuć bardzo dobrze wtyczkę, ba nawet się rusza, ale naciskając na tą blokadę i próbując go wypiąć za cholere nie chce wyskoczyć. Miejsca jest na tyle mało że żadne kombinerki ani nic innego tam nie wejdzie, zresztą nawet nie byłoby jak manewrować. Obciąć to ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: carsik »

można odpinować na ECU
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Miłosz »

ECU nie bardzo chcę się tykać, znając moje szczęście jeszcze silnik odpinuje :D Zdarzyło Ci się już blokować również dopływ paliwa do 5 wtrysku poprzez podmianę tej śrubki na wersję bez dziurek ? Ponoć nawet w ASO idzie ją kupić.

Obrazek

Próbowałem się coś więcej dowiedzieć w kwestii tego 5 wtrysku i co tuner to opinia jedni mówią że trzeba wypinać konektor 5 wtrysku + w niektórych przypadkach blokować pełną śrubą dopływ, a inni że jak dobrze zrobione to nic się nie wypina...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: carsik »

Miłosz pisze:ECU nie bardzo chcę się tykać, znając moje szczęście jeszcze silnik odpinuje :D Zdarzyło Ci się już blokować również dopływ paliwa do 5 wtrysku poprzez podmianę tej śrubki na wersję bez dziurek ? Ponoć nawet w ASO idzie ją kupić.

Obrazek

Próbowałem się coś więcej dowiedzieć w kwestii tego 5 wtrysku i co tuner to opinia jedni mówią że trzeba wypinać konektor 5 wtrysku + w niektórych przypadkach blokować pełną śrubą dopływ, a inni że jak dobrze zrobione to nic się nie wypina...
moja fabryka mówi, że na wszelki wypadek odpiąć ale wpiąć rezystor w kostkę odpowiadający oporowi wtrysku. Ja nie dotykam, bo w lexie nie ma szans na odpięcie no chyba że chińskie dziecko z kilkoma dodatkowymi stawami w ręku. Moja sie nie mieści za żadne skarby.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Miłosz »

Moja ręka wygląda jakbym cerbera chciał pogłaskać, także tylko lewą stukam po klawiaturze ;) Też słyszałem wersję o wpięciu rezystora 10om/10wat. Dzięki za info, jutro spróbuję znowu powalczyć z tą wtyczką, zobaczymy co wyjdzie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: carinus »

Nawet nie próbowałem wypinać wtyczki z wtryskiwacza.Otworek w śrubie mocującej przewód paliwowy dla V wtrysku jest na tyle mały,że dał się skutecznie zaklepać za pomocą punktaka.Paliwo teraz nie ma szans na dotarcie do wtrysku.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Miłosz »

Cyknąłeś jakieś foto po zaklepaniu ;) ? Ja w wolnej chwili chyba po prostu kupie pełną śrubę. Jakies cyrki przy odkręcaniu ? Czy tylko odkręcić i wkręcić ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Antoniusztoni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2018, o 16:05
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Sanok
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Antoniusztoni »

Witam serdecznie. Mam z moim lexusem obecnie podobny problem. IS220d rocznik 2008, przebieg 130 000km. Po wymianie filtra DPF na nowa podróbe z Angli po jakimś miesiącu bezproblemowego funkcjonowania, zaczął bardzo dymić Dymi od 25/30% do 90% nagrzania, zostawia kłęby dymu za sobą co jest bardzo uciążliwe. Na 90% szacuje, ze 5 wtrysk robi wypalanie za każdym razem gdy ruszam auto. Wpadłem na pomysł aby kupić dodatkowo 5 wtrysk i podłączyć go pod kostke (pod zasilanie) i ten stary pozostanie na swoim miejscu bez dopływu paliwa - czy ktoś już taki trik zastosował? Wogóle zastanawia mnie co jest nie tak, że filtr DPF ciągle dostaje dawkę paliwa na wypalenie i przez to dymi... Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: Miłosz »

A cisnienie kolega sprawdzał na dpfie ? Wtrysk moze sie zawiesic, zaciac i lać jak chce.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: 5 wtrysk odpięcie

Post autor: carinus »

Szybciej i taniej będzie zaślepić dopływ paliwa do wtryskiwacza.Sterownik go otworzy ale paliwem nie poleje.Dojście jest dobre i niewiele roboty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości