Check engine + kontrola trakcji

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Victor
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 20 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: IS200d
Skąd:: Lpu
Kontakt:

Check engine + kontrola trakcji

Post autor: Victor »

Witam
Mam pytanko,mianowicie ostatnio wracałem do PL przed berlinem na autostradzie przy prędkości 140-150zapalila mi sie kontrolka silnika"checkengine" i po dwóch sekundach kontrolka kontroli trakcji.Auto na chwile sie przydlawilo i był chwilowy spadek mocy. Zjechałem na parking sprawdzić o co chodzi,wszystko wyglądało elegancko tarcze zimne,klocki tez w porządku,olej w silniku elegancko . Poczekałem chwile zapaliłem ponownie kontrolki zginęły,wiec nie wiele myśląc w drogę. Po 20km powtórka z rozrywki ale ze byłem 100km od granicy spokojnym tempem dojechałem na Polska stronę gdzie zrobiłem dłuższa przerwę . A po niej odziwo kontrolki zgasły i wszystko wróciło do normy moc,auto sie nie dlawilo. Przez kolejne 4dni wszystko było elegancko oczywiście po dojechaniu do domu sprawdziłem na kompie czy są jakies błędy i był jeden 3 wtrysk. Po skasowaniu auto dalej jeździło bez zarzutu. Do dnia powrotu wieczorem odpalam przydlawilo go gwa razy tak jakby nie miał prądu wystarczająco i automatycznie znowu zapaliły sie kontrolki. Z rana znowu podjechałem na komp i ten sam błąd 3 wtrysk. A ze musiałem wracać to jechałem na tych kontrolkach. W połowie polski same zgasły i do dzis jeździ bez zarzutu .
Panowie czy to faktycznie wtrysk czy może gdzieś błąd łapie .
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, o 15:35 przez Victor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
IS-F001
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 12:08
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Check engine + kontrola trakcji

Post autor: IS-F001 »

Podaj dokładny kod błędu z nazewnictwem jakie CI wypada na komputerze diagnostycznym.
Lexus ISF CCSR
Victor
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 20 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: IS200d
Skąd:: Lpu
Kontakt:

Re: Check engine + kontrola trakcji

Post autor: Victor »

Problem w tym ze nie zapisałem,raczej nie podano mi,mowić ze-3 wtrysk. Po skasowaniu nie pojawiał sie. Dlatego dziwna sprawa. Miałem kiedyś przypadek z Fordem Smaxem ze zatankowałem lipna wache po polskiej str i padły wtryski ale dławil sie cały czas. Wręcz od granicy po zatankowaniu Gdzies przez następne 200km nie miał siły jechać. A tu zanik mocy był delikatny, moc jest gdy kontrolki nie świecą-zachowuje sie idealnie.aku tez sprawdzałem.
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Check engine + kontrola trakcji

Post autor: raffi80 »

Mnie elektryk powiedział, że w takich sytuacjach należy zacząć od wymiany sondy.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Check engine + kontrola trakcji

Post autor: pjetrooha »

Podobny temat przerabiałem w Avensis D-Cat (DPF i 5 wtrysk unieszkodliwiony)... tam "przycinał się" EGR, nie domykał co dawało choinkę na cyferblacie i przydławienie auta . Po restarcie temat znikał, choć asekuracyjnie po takiej akcji był czyszczony.
Awatar użytkownika
IS-F001
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 12:08
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Check engine + kontrola trakcji

Post autor: IS-F001 »

Bez kodu błędu ciężko jest cokolwiek powiedziec. Wroc do tematu jak przytrafi Ci sie ponownie taka usterka i zrob zdj kodu
Lexus ISF CCSR
Victor
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 20 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: IS200d
Skąd:: Lpu
Kontakt:

Re: Check engine + kontrola trakcji

Post autor: Victor »

Niestety mechanicy nie chcieli powiedzieć dokładnych błędów stwierdzając ze padły dwa wtryski,zamówili-wymieniają(Lex był na gwarancji-wiec ich koszt)zobaczę co dalej bedzie. Choć powiem szczerze ze nie wyglada mi to na wtryski i jeszcze dwa,No ale...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości