[IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: carinus »

Jest światełko w tunelu i też czekam na tę chwilę,aż pojawi się oficjalnie sterownik Stag-a na rynku.
Klemens8i
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 6 cze 2017, o 14:41
Model Lexusa: i8
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: Klemens8i »

No ja też czekam na ten sterownik.
http://plakatowaniewarszawa.pl/
anutemix
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 27 sie 2013, o 15:56
Model Lexusa: is250
Skąd:: birmingham
Lokalizacja: birmingham
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: anutemix »

Witam 5 stron postow i na palcach jednej reki mozna uznac za przydatne. Nabijacie dla lansu czy po co ?. Przed kupnem mozna bylo sie zastanowic a nie teraz wielkie zdziwienie, polak potrafi nawet micre zagazowac :laugh1: Dlaczego nikt nie wspomnial o zaletach isow sa malo awaryjne jedyne w swoim rodzaju. Trzeba czytac wszystko o aucie przed zakupem nie po

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: ArtIS »

Skąd te nerwy kolego? Zwyczajnie dywagujemy z ciekawości. Nie każdy na tej forum jest zdania ze do ISa chce wsadzić gaz. Ja na przykład nigdy tego nie zrobię ale zawsze może ktoś mieć ochotę aby skorzystać z rozwiązania.
Niepotrzebnie się denerwujesz - chyba ze ma to na celu nabicie postu :D
piotrmas
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2018, o 22:32
Model Lexusa: is250
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: piotrmas »

nigdy nie mów..nigdy ;))
pozdrawiam piotr m.
Jaroko1978
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2019, o 00:28
Model Lexusa: Lexua IS 250 Prestige
Skąd:: Głogów
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: Jaroko1978 »

Witam
film do instalacji gazowej Lexusa IS 250 :) Nigdy nie mów nigdy
https://www.youtube.com/watch?v=FfSI28oOPHs
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: ArtIS »

Powiem tak - oszczędność 300zl na 1000km to trochę słabo. Dotrysk benzyny tez niezbyt przekonujący, choć pewnie nie opłaca się rozwijać czegoś innego dla tak niszowej liczby samochodów.

Niemniej moim zdaniem, przy solidności tego silnika, besztanie go gazem to największa kara.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, ze ten silnik podobnie jak większość Japończyków gazu zwyczajnie nie lubi i został opracowany do pracy pod innym paliwem - tyle w temacie.

Na dowód potwierdzenia mych słów, miałem instalacje dobrej firmy w Hondzie Accord i LPG tylko wpłynął na niekorzyść korzystania z tego samochodu.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: klinikalpg.pl »

ArtIS pisze:Powiem tak - oszczędność 300zl na 1000km to trochę słabo. Dotrysk benzyny tez niezbyt przekonujący, choć pewnie nie opłaca się rozwijać czegoś innego dla tak niszowej liczby samochodów.
No faktycznie to nie jest słabo! to wręcz dramat !! Instalacja zwróci się po około dwudziestu pięciu tysiącach kilometrów !!
Na temat technologii DLM vs. VSI 2.0 DI proponuję nie wypowiadać się bez wiedzy w temacie...
ArtIS pisze: Niemniej moim zdaniem, przy solidności tego silnika, besztanie go gazem to największa kara.
Trzeba sobie jasno powiedzieć, ze ten silnik podobnie jak większość Japończyków gazu zwyczajnie nie lubi i został opracowany do pracy pod innym paliwem - tyle w temacie.
Yhy ... :)
ArtIS pisze: Na dowód potwierdzenia mych słów, miałem instalacje dobrej firmy w Hondzie Accord i LPG tylko wpłynął na niekorzyść korzystania z tego samochodu.
Radzieccy naukowcy dawno udowodnili, że muchy mają uszy w nóżkach.
O tym czy instalacja w Accordzie działała prawidłowo nie przesądzał jej producent ale instalator, który albo potrafił dobrać komponenty i wystroić albo nie.
Najprawdopodobniej to był ten drugi przypadek.
No chyba, że 200 zł co 20k km zabiło(by) ekonomię montażu :)
PS. Bardzo szanujemy miłośników jazdy na benzynie! W końcu gdyby nie oni LPG byłoby droższe !
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: ArtIS »

Wiedziałem się jakiś gaziarz się wypowie :)

To może inne pytanie: ile setek lub tysięcy Lexusów jeździ po europejskich drogach zasilanych gazem? :)
Niemiecka konkurencja różnych Marek w sporych ilościach, a tu?
Jakieś statystki odnośnie rejestracji pojazdów z bezpośrednim wtryskiem zasilanych gazem?

Jakieś raporty zużycia silnika czy ewentualnych napraw/przeglądów? Na pewno takie dane bezproblemowo się znajda :)

Bardzo chętnie dam się przekonać.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: klinikalpg.pl »

ArtIS pisze:Wiedziałem się jakiś gaziarz się wypowie :)

To może inne pytanie: ile setek lub tysięcy Lexusów jeździ po europejskich drogach zasilanych gazem? :)
Ja tam zmieniłem zasilanie na gazowe w raptem nie mniej niż 16 różnych sztukach, w tym raptem dwa na bezpośrednim.
(plus własne: LS400 i Highlander I czyli RX330 :) )

ArtIS pisze:Niemiecka konkurencja różnych Marek w sporych ilościach, a tu?
Jakieś statystki odnośnie rejestracji pojazdów z bezpośrednim wtryskiem zasilanych gazem?
Jakieś raporty zużycia silnika czy ewentualnych napraw/przeglądów? Na pewno takie dane bezproblemowo się znajda :)
Ja póki co pracuję, więc się nie nudzę.
Dane zresztą pewnie nieosiągalne
ArtIS pisze: Bardzo chętnie dam się przekonać.
Bardzo nie mam zamiaru :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości