[IS 220D] buczenie/drgania na 6 biegu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadel
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2016, o 10:59
Model Lexusa: is220d
Skąd:: lublin
Kontakt:

[IS 220D] buczenie/drgania na 6 biegu

Post autor: tadel »

Witam. Posiadam lexusa is 220d z roku 2007 i mam taki oto problem.

Jadąc na 6 biegu pomiędzy obrotami 2100 -2250 występuje buczenie i drgania. Występują one TYLKO na tym biegu i przy tych obrotach. Na innych biegach przy podobnych prędkościach/obrotach jest cisza.
Ciężko mi określić skąd dochodzi dźwięk ale wydaje mi się że bardziej z przodu pojazdu.

Co może być przyczyną? Wał? Koszyczek skrzyni biegów? Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i udało mu rozwiązać

Ponadto mam też wrażenie, że samochód pracuje dużo głośniej na bardzo niskich obrotach (na każdym z biegów) w porównaniu do innych samochodów którymi jeździłem.
przemobed
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 19 lut 2015, o 20:02
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 220D] buczenie/drgania na 6 biegu

Post autor: przemobed »

Hej,
Mam podobne doswiadczenia w swoim Lexie(2008r 173tys przebiegu). U mnie drgania\buczenie na 6 biegu wystepuja w przedziale 1800-2100 podobno ten typ tak ma. Na pozostalych biegach wszystko ok. Na poczatku myslalem ze jest to pierwszy objaw padajacej dwumasy - lecz z info ktore otrzymalem od forumowiczow wynika ze ten typ tak ma... Jesli chodzi o jazde na niskich obrotach tez mam wrazenie ze chodzi ciut za glosno. Na 4 biegu majac 2100 obrotow wydobywa sie taki dziwny dzwiek ciezko mi go okreslic ale jest dosc uciazliwy... masz podobnie?
Awatar użytkownika
tadel
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2016, o 10:59
Model Lexusa: is220d
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS 220D] buczenie/drgania na 6 biegu

Post autor: tadel »

Przy takich obrotach na 4 biegu jest cisza. Jeżeli nie schodzę niżej 1800 to na wszystkich jest cichutko (poza tym zakresem podawanym wcześniej na 6 biegu)

Chciałbym się tego pozbyć, bo przy sprzedaży auta może to odstraszyć kupca (mimo że własnie wiele osób z tym jeździ non stop i nic się nie dzieje)
wlaziu
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 2 sie 2014, o 20:58
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Wrocław/Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS 220D] buczenie/drgania na 6 biegu

Post autor: wlaziu »

Ten typ tak ma. W wersjach AEFLYW (z długą skrzynią) efekt jest ponoć bardziej odczuwalny. Co zresztą nie dziwi bo żeby utrzymać prędkość potrzeba więcej momentu, a więc i gazu. Poza tym producent dla optymalnego zużycia paliwa (i zapewne wrażeń z jazdy) zaleca 6 bieg w tych wersjach dopiero od 120 km/h wzwyż. Ja mam wersję AEFSYW po lifcie i buczenie na 6-stce występuje zasadniczo poniżej 1800-1900 RPM (poniżej ok. 100 km/h). Ale jak depnę do dechy to trochę rezonuje tak do 2500 RPM. Ja się przyzwyczaiłem.
Osobiście problemu nie zauważam bo po autostradach śmigam ca. 160 km/h, a na nie autostradach i tak jadę na 5 biegu. Rozwiązanie jest więc proste... Jeździć szybciej ;)
zurdo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:12
Model Lexusa: is220
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 220D] buczenie/drgania na 6 biegu

Post autor: zurdo »

tadel pisze:Witam. Posiadam lexusa is 220d z roku 2007 i mam taki oto problem.

Jadąc na 6 biegu pomiędzy obrotami 2100 -2250 występuje buczenie i drgania. Występują one TYLKO na tym biegu i przy tych obrotach. Na innych biegach przy podobnych prędkościach/obrotach jest cisza.
Ciężko mi określić skąd dochodzi dźwięk ale wydaje mi się że bardziej z przodu pojazdu.

Co może być przyczyną? Wał? Koszyczek skrzyni biegów? Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i udało mu rozwiązać

Ponadto mam też wrażenie, że samochód pracuje dużo głośniej na bardzo niskich obrotach (na każdym z biegów) w porównaniu do innych samochodów którymi jeździłem.
Niestety skrzynia ta została zaprojektowana przez AISIN-a do mocniejszych silników benzynowych z tylnym napędem i niestety kiepsko radzi sobie sobie po adaptacji przez Toyotę do diesla.
Nie ma znaczenia jaką wersję dyfra posiadasz Lux czy Sport, skrzynia przenosi rezonans na karoserię przy niskich prędkościach obrotowych na 6 biegu.
Awatar użytkownika
darocar
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2017, o 21:39
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: [IS 220D] buczenie/drgania na 6 biegu

Post autor: darocar »

Witam. Jetem posiadaczem is 220d 2006r 170 tyś km przebiegu. Od samego początku zauważyłem problem za skrzynia biegów - 5 i 6 bieg podczas przyspieszania słychać buczenie i dziwne hałasowanie - dzieje się to po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów jak się olej rozgrzeje - na zimnym tego nie ma. Po przejechaniu 300 kilometrów zaczyna być słychać jakieś łożysko w skrzyni ( słychać na 5 i 6 biegu ) prędkość 110 - 130 km/h . na drugi dzień jak ostygnie jest ok do momentu rozgrzania. Czytałem trochę o tej skrzyni ra63 podobno ten typ tak ma - ale ja nie jestem do końca tak przekonany. Jestem nowym użytkownikiem - tak więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś źle napisałem lub nie w tym miejscu co nie trzeba.
Awatar użytkownika
darocar
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2017, o 21:39
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: [IS 220D] buczenie/drgania na 6 biegu

Post autor: darocar »

Witam. Założyłem skrzynie o is 200d z 2012r do is 220d z 2006r - skrzynia pasuje bez problemu tylko musi być w komplecie łącznik pomiędzy skrzynią a lewarkiem od tej samej skrzyni - wybierak w skrzyni wysunięty jest o 0,5 cm i dołożony ciężarek - Łącznik jest krótszy 200d niż w 220d o 0,5 cm. Różnica w jeździe poprawiona o 100% - cisza aż miło jechać.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS 220D] buczenie/drgania na 6 biegu

Post autor: Miłosz »

Daro dzięki za maila i dzięki za fajna informacje ;) Może i też się kiedyś skuszę na tą skrzynie sportową ;) ale póki co wrzucam poli w zawieszenie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości