Kluczyk i jego dorobienie..

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
oszolomkamikaze
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2016, o 05:07
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: oszolomkamikaze »

To znaczy że programowanie ls400 92rok...nie realne?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: Miłosz »

Nie chcę siać herezji , ale kiedyś natknąłem się na pewien program do tojoty lexa i sciona , gdzie generowało się pewne kody między innymi do (prawdopodobnie) możliwości dodania/programowania nowych kluczy. W sumie tam można było bardzo dużo zrobić. Wszelkie informacje oczywiście mogę udostępnić , ale z pewnych względów od powiedzmy "paru" postów na forum - dajmy na to min 50. Nie są to zweryfikowane przeze mnie osobiście informacje, bo nie miałem takiej potrzeby.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: GrzegorzPPP »

Siemanko.

Tragedia się wydarzyła, a mianowicie szlag trafił mój jeden kluczyk z elektroniką od LS400.

Teraz pytanie. Mam jeden kluczyk z elektroniką. I teraz nie do końca rozumiem, choć przeczytałem cały wątek.

Mam kupić, byle jaki kluczyk od LS400, przełożyć z niego elektronikę do nowej obudowy która jest sprzedawana, na allegro za parę złotych, dorzeźbić grot i przeprogramować elektronikę sposobem ze strony wcześniej?
Leetvoos
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2017, o 20:09
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Milanówek
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: Leetvoos »

Potwierdzam w 100% działanie powyższych kodów do immo do Ls 400. Przed chwilą zakodowane:-)
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: zack »

Też został mi jeden kluczyk do IS200 z 1999 roku. Posiada Immobilizer. Gdzie w Warszawie dorabiają klucze, aby wszystko grało tak jak powinno?
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: tekro »

Im starsze auto, tym łatwiej jest dorobić kluczyk. Nie powinno być problemów i powinni Ci to ogarnąć w jakimś zakładzie dorabiania kluczy/elektronicznym. Chodzi o to, że trzeba będzie zakodować kluczyć do immobilizera. Ceny od 200 zł w górę. Najlepiej kogoś z polecenia szukaj.
Tutaj ewentualnie dopytaj - odnośnik. Mają spore doświadczenie w tego typu rzeczach.
Rachey
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2017, o 20:42
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: Rachey »

Mam kilka pytań, bo próbuję ogarnąć sytuację kluczyków w kupionym IS300 2002r.
Mam "2,5" kluczyka, wszystkie mają chyba wyładowane baterie, więc czy coś tam centralnego działa nie wiem- :
Jeden szary z 2 przyciskami, którym mogę otworzyć drzwi kierowcy i odpalić samochód, ale nie mogę otworzyć schowka/bagażnika
Jeden czarny, który nie pasuje do żadnego zamka
Jeden z samą elektroniką, bez grota
Czy sub/master różni się tylko elektroniką, czy frezem grota też?
Istnieje niby możliwość, że ułamany kluczyk ma elektronikę mastera, ale czy wtedy, dorabiając grot na wzór szarego jestem w stanie uzyskać pełnoprawny kluczyk master- z otwieraniem klapy i schowka?
Awatar użytkownika
djgrubber
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 12 paź 2017, o 15:34
Model Lexusa: RX300 SE
Skąd:: Szkocja
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: djgrubber »

Witam, mam do Was takie pytanko kupilem wlasnie Lexusa RX300, niestety mamy tylko szary klucz (nie otwiera schowka ale ma 3 przyciski ktore dzialaja). Jaka jest mozliwosc dorobienia kluczy bez Mastera?

Patrzylem na forum w UK i ten wątek byl dość ciekawy: http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/ ... keys-lost/

Gosc uzyl tzw Toyota /Lexus Key Maker ktory mozna kupic tutaj http://www.ebay.co.uk/itm/Smart-Key-Mak ... SwJQdW9Lf5 , ta zabawka wprowadza auto w tryb programowania i wymazuje wszystkie zaprogramowane klucze oprocz klucza który jest w stacyjce. Wtedy powinno dać się wprogramować nowe klucze bez Mastera

Czy ktoś to próbował?
------------------------------------------------------------------------------
Lexus RX300 SE (2005)
Awatar użytkownika
djgrubber
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 12 paź 2017, o 15:34
Model Lexusa: RX300 SE
Skąd:: Szkocja
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: djgrubber »

Mam do was jeszcze jedno pytanie, gadałem z paroma specami u nas w kraju i powiedzieli mi że nie muszą programować auta bo jest mam Valet Key (szary klucz) to moga go poprostu sklonować. Innymi słowy zczytają dane z klucza i auto powinno go widzieć jako klon wiec w rezultacie beda dwa identyczne klucze i nie ma potrzeby ingerencji w aucie. Myśląc logicznie to powinno zadziałać skoro klucz będzie intentyczna kopia i te same dane bedą wgrane do transpondera.

Czy ktoś już to robił?

Facet sprawdzał u siebie na kompie i stwierdził że to rozwiązanie powinno działać dla modeli RX roczniki 1999-2003 oraz 2004-2006 (na szczęście mój rocznik to 2005) a przy innych nowszych rocznikach juz trzeba programować samochód.
------------------------------------------------------------------------------
Lexus RX300 SE (2005)
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Kluczyk i jego dorobienie..

Post autor: Lex Luthor »

Panowie, da sie kupic pusta obudowe kluczyka do GS300 1994? Pekla mi w koncu, pokleilem ale slabo to wyglada. Da sie kupic same plastki obudowy? Szukam po ebayach "key case" itp ale jakos nie moge namierzyc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości