[IS220D] SPALANIE

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Miłosz »

Przy 100 km/km/h jak się 6 zapina to jakieś dziwne wibracje są i każdy z kim rozmawiałem ma ten sam efekt. Chyba że masz tą krótszą skrzynię ? To może tam coś jest inaczej. Ja od zakupu zrobiłem jakieś 15k km i próbowałem z tą 6 już różnych prędkości ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
pikon1
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2016, o 14:31
Model Lexusa: Is
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: pikon1 »

Miłosz pisze:Przy 100 km/km/h jak się 6 zapina to jakieś dziwne wibracje są i każdy z kim rozmawiałem ma ten sam efekt. Chyba że masz tą krótszą skrzynię ? To może tam coś jest inaczej. Ja od zakupu zrobiłem jakieś 15k km i próbowałem z tą 6 już różnych prędkości ;)
Powiem Ci ze mam model ALE20L - AEFSYW
Szczerze to nie miałem takich wibracji. A spalenie 7.5 od momentu gdy go kupiłem sprawia że jestem zadowolony.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Miłosz »

A to masz inną skrzynie więc może dlatego. U mnie spalanie początkowo było 12+ teraz głównie miasto na 18 calach koło 8 jakoś. Trasa przed cipsem 5,9 jadąc przepisowo. Teraz niby powinno być ciut mniej, chociaż wrzuciłem koła 18 także zobaczymy :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
eMeM
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 2 lut 2016, o 18:30
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Stargard
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: eMeM »

Tak a nawet na pewno dlatego, w AEFSYW na 6-tce masz podobne obroty co na 5-tce w AEFLYW - bo w tej to wrzucanie 6-tki poniżej 120 km/h nie ma sensu gdyż pali więcej niż na 5.

Generalnie przed liftem skrzynia jest albo za krótka (AEFSYW), albo za długa (AEFLYW), dopiero po lifcie to "wypośrodkowali"
uspcomp
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 7 cze 2015, o 12:00
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: warmia
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: uspcomp »

A da się wrzucić skrzynie poliftową do przed lifta i czy będzie współpracowało ? Ja mam właśnie tą złą i potwierdzam, że się nie da jeździć, a spalanie po wszystkich próbach moderki z 10 zeszło do 7,5-8, co i tak głowy nie urywa na manualu.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Miłosz »

Zalalem dzisiaj na totalny full az wycieklo :D i zrobilem trase gd do nke 3,5h z czego ok 40 min stalem w mega korku przed elblagiem i na miejscu jak sobie przeliczylem to wyszlo mi 6+ litrow na 100 km. Komp pokladowy mi zglupial bo zatrzynal sie na 7.2. Podejrzewam ze na 16 byloby lepiej :D tak samo jakbym sie pozbyl bagazu ktorego troche mialem ;)
A teraz pytanie zagadka gdzie znajde dokladna ilosc paliwa w baku ? W bmw mialem w obc funkcje pokazujaca ile jest jeszcze w baku i sie zgadzalo. W techstream gdzies to znajde ? Czy moze nie umieli zrobic miernika w litrach ? :D nie zdziwiloby mnie jakby to byla prawda :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Ciaho
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2017, o 11:07
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Ciaho »

U mnie 10-11l, szybka jazda to 14, ale da się zejść do 8-9 jak się chce.
Awatar użytkownika
v0y7a2
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2011, o 14:35
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: v0y7a2 »

Dziennie robię ok. 100 km. Trochę poszerzonej drogi wojewódzkiej, standardowo ok. 4 km korka, 25 km drogi przez wsie i ok. 25 km ekspresówki.
W zimie pali mi 6,9 - 7,2 l na 100;
W lecie 7,2 - 7,8.
Wg komputera.
Jakub9658
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 sie 2017, o 10:31
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Jakub9658 »

Witam. W takim razie ja mam jakiś problem bo teraz tylko w mieście zrobiłem 180 km i komputer pokazuje mi 13,6l fakt że krótkie odcinki i dużo korków, ale i tak mi się wydaje dużo. Jak myślicie?
Jakub9658
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 sie 2017, o 10:31
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS220D] SPALANIE

Post autor: Jakub9658 »

Witam dzisiaj narazie wyczyściłem zawór egr. Był mocno zakopcony. Wydaje mi się że jest lepiej ale muszę więcej pojeździć żeby ocenić. Dalej już tylko pozostaje mi postępować jak Miłosz z forum. Szkoda że nie umiem zobaczyć tych Jego zdjęć.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości